Сім симптомів швидкої смерті акумулятора смартфона

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

У виснаженого акумулятора є очевидні симптоми швидкої смерті і не дуже очевидні. Якщо смартфон працював від одного заряду десять годин, а став працювати п’ять – це очевидна ознака. Однак може статися так, що смартфон намагається повідомити власника про неполадки, а той його не розуміє. Тож є сенс перерахувати і менш очевидні симптоми.

Реклама

1. Смартфон починає поводитися дивно. Наприклад, раптово закриває додатки і гальмує там, де раніше все було нормально – довго запускає прості звичні додатки або показує анімацію ривками.

Таку поведінку можуть спричиняти і помилки в роботі самих додатків або операційки – внаслідок невдалого оновлення. Однак причиною подібних глюків може бути і “скисла” батарея.

2. Смартфон мимовільно вимикається або перезавантажується, хоча значення заряду батареї на індикаторі достатнє для роботи і не прагне до нуля. Це теж може бути наслідком програмних помилок, однак якщо таке відбувається після повного скидання апарата до заводських налаштувань – вивчіть, наскільки хороший акумулятор. Ймовірно, скоро йому кришка.

3. Більш очевидний симптом – акумулятор не заряджається повністю. Просто не виводить повідомлення про стовідсоткову зарядку, оскільки батарея не може утримувати достатню кількість енергії, щоб електронна начинка смартфона змогла зрозуміти, що вона заповнена.

4. Інший очевидний симптом – одразу після відключення від зарядки рівень заряду падає на 10-20 відсотків. Це однозначна заміна батареї, без варіантів.

5. Здутий акумулятор – найнебезпечніший прояв несправності акумулятора. Він означає, що потрібно терміново припинити використовувати смартфон і мчати в сервіс, а то ще загориться, чого доброго.

6. Гарячий акумулятор – не менш небезпечний симптом. Звісно, це не здуття, але нічого хорошого в цьому, повірте, немає. Нагрітися батарея може як під час заряджання, так і під час звичайного використання. В обох випадках – “до лікаря”.

7. Відсутність реакції на підключення до зарядного пристрою також може свідчити про проблеми з акумулятором (хоча й не завжди).

Користувачі iOS можуть дізнатися про стан акумулятора в розділі “Акумулятор” меню налаштувань. Там показується відсоток зносу і повідомляється, чи може телефон підтримувати пікову продуктивність. Якщо не може – цілком можливо, що гальма і раптові перезавантаження спричинені якраз батареєю, яка віджила своє.

У нових версіях Android також є розділ “Акумулятор” (або “Батарея”), де повідомляється про стан елемента живлення. Якщо цієї інформації недостатньо, можна встановити один зі сторонніх додатків – AccuBattery, Battery Tools & Widget, dfndr battery.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ