Люди похилого віку насилу освоюють нові технології. Багато хто вже навчився користуватися “розумним” телефоном і навіть комп’ютером, але більш складні операції на кшталт забезпечення належного захисту апарату від злому і крадіжки даних їм не під силу без сторонньої допомоги. Про те, як літні люди можуть захистити свої апарати від хакерів, а себе – від шахраїв.
Найбільш благодатний період для зловмисників – свята, коли торгові мережі роблять знижки на свої товари. У телефонних повідомленнях і в інтернеті тут же “вискакують” реклами з посиланнями на сайти, де можна “придбати потрібну річ за копійки”. Іноді це реклама без підступу, а іноді – лазівка до ваших особистих даних.
Пароль
Він має бути складним. Ніяких 111111 або 123456. Придумайте щось оригінальне, тільки ваше, про що не зможе здогадатися досвідчений зловмисник, який знає всі улюблені і прості коди ледачих людей.
Сучасні смартфони пропонують також розблокування за допомогою відбитка пальця. Зробити це легко, треба тільки допомогти людині на етапі налаштувань.
Оновлення операційної системи
Не ігноруйте повідомлення про необхідність оновлення, бо з операційною системою оновлюється і система захисту від шкідливих програм.
Не менш важливо робити оновлення, що надходять від додатків. Особливо від Facebook, WhatsApp і тому подібних. Налаштуйте вашим батькам автоматичне оновлення, щоб не потрібно було робити це вручну. І не слухайте уявних спеціалістів, які розповідають вам казки про те, що оновлення сповільнюють роботу апарата. Це не так.
Двоступеневе підтвердження
Така ускладнена система захисту встановлюється для застосунків, куди завантажені ваші секретні дані. Наприклад, додатки лікарняних кас або банків. Двоступеневе підтвердження означає, що після звичайного введення пароля вам буде запропоновано ще один етап підтвердження, що в додаток заходите ви, а не хтось інший. А саме: ви отримаєте СМС із кодом доступу, який необхідно ввести для авторизації в застосунку. Це клопіткий, але необхідний шар захисту для особливо важливих додатків.
Спамові дзвінки та повідомлення
Маються на увазі пропозиції пожертвувати гроші на благодійність, придбати щось зі знижкою та інше. Сьогодні можна блокувати такі дзвінки за допомогою фільтрів – іноді вони вже вбудовані в програмне забезпечення, іноді їх потрібно завантажувати зі сторони. І, звісно, важливо попередити літніх людей, що навіть якщо їм телефонують під дуже переконливим слушним приводом “захисту”, не слід нікому диктувати номер своєї кредитної картки. Хоч би як вас спокушали та залякували.
Попередження від банку або кредитної компанії
Налаштувати свої банківські додатки так, щоб ви отримували повідомлення про будь-яку незвичайну дію на вашому рахунку. Іноді для цього потрібно один раз сходити в банк або поговорити телефоном із представником кредитної компанії, а іноді достатньо визначити в налаштуваннях банківського застосунку.
Телефон доступу, відновлення та зберігання даних на екстрений випадок
У кожному телефонному апараті існує можливість збереження даних телефону і можливість екстреного доступу до вмісту телефону, якщо ви забули пароль до телефону або втратили апарат. Як код для розблокування телефону і відновлення даних можна вибрати номер телефону ваш або близької вам людини, а як код доступу до електронної пошти – мейл ваш або близької вам людини.
Управління паролями
Для створення складних паролів існують сайти та аплікації, що генерують такі паролі. Але для цього ви повинні будете самі зайти, вибрати і налаштувати їх.
Заповіт
У кожному телефоні, соціальній мережі та електронній пошті існує можливість зберегти інформацію та доступ до неї для спадкоємців у разі смерті користувача. У Apple ця інформація знаходиться тут , у Google – тут , у Facebook – тут .