Ще не так давно навіть топові смартфони отримували HD-екрани, які здавалися неймовірно чіткими. Але бурхливий розвиток технологій і мода на великі дисплеї змусили виробників змагатися між собою, “піднімаючи” роздільну здатність дедалі вище і вище. Зараз же навіть FHD-матриці вже нікого не зможуть по-справжньому здивувати.
Ба більше, вже сьогодні Sony встановлює екрани майбутнього у свої флагманські телефони. Йдеться про модну роздільну здатність 4K, яка тепер дісталася і до мобільної галузі. Але чи так необхідні 4K-дисплеї для сучасних смартфонів?
Вперше дисплеї з 4K-роздільною здатністю для мобільних пристроїв були продемонстровані компанією Japan Display. Сталася ця подія в 2013 році. Примітно, що ті сенсорні екрани призначалися для великих планшетів з 12-дюймовими матрицями. Особливо тоді вражав показник щільності пікселів на дюйм – 365 ppi.
Через деякий час Japan Display показала і 2K-дисплеї для смартфонів. Так, їхня роздільна здатність була вищою, ніж Full HD, але все одно повноцінне 4K не вдавалося реалізувати. І тільки через рік японці випустили перші сенсорні екрани для компактних телефонів з роздільною здатністю 3840 на 2160 точок.
Компанія Sharp не залишилася осторонь від такого технологічного прогресу. Уже в 2015 році цей бренд представив громадськості 5,5-дюймовий екран з Ultra HD-роздільною здатністю. Цей дисплей мав ідеально підходити для топових смартфонів. Крім високої роздільної здатності матриця отримала і неймовірну щільність пікселів 806 ppi. Здавалося б, це справжній ривок.
Але на ділі виробники смартфонів не поспішали закуповуватися подібними екранами. Але цього ж року корпорація Sony вирішила поставити на конвеєр виготовлення 4K-дисплеїв для свого нового флагмана Xperia Z5 Premium. Саме цю модель можна назвати першим серійним 4K-смартфоном у світі. Варто забігти наперед і зазначити, що Sony досі розвиває ідею надчітких екранів у деяких своїх мобільних апаратах.
Можливо, плюсів у таких дисплеїв не так вже й багато, але зате вони дійсно відчуваються.
Висока чіткість
Саме завдяки приголомшливій чіткості подібні екрани виділяються серед більш простих побратимів. Дуже висока щільність пікселів робить зображення кристально чистим. Око людини вже не в змозі відрізняти окремі точки.
Тому можна розраховувати навіть на найдрібніші деталі, які раніше не було видно. Особливо це добре помітно під час перегляду кліпів і фільмів у високій роздільній здатності.
Віртуальна реальність
Не секрет, що майбутнє за віртуальною реальністю. І сьогодні відчути всі принади цієї технології можна за допомогою відповідних VR-окулярів і шоломів.
Але для такого просунутого режиму потрібне вкрай потужне залізо, яким повинен володіти смартфон. Насамперед йдеться про дисплей. Якщо він має роздільну здатність 4K, то вийде з особливим комфортом зануритися у віртуальну реальність.
Трансляція зображення зі смартфона на телевізор або монітор
Звичайно ж, багато смартфонів і без надчіткої матриці здатні передавати картинку на великі екрани. Але тільки 4K-гаджети здатні транслювати те, що відбувається на дисплеї, без втрати якості. Особливо це буде помітно на якісних телевізорах і моніторах з UHD-роздільною здатністю.
Картинка матиме справді вражаючий вигляд. Можна із задоволенням транслювати цікаві фільми та ролики, фотографії та ігри. І все це з передачею навіть найдрібніших деталей.
На жаль, нікуди не подітися і від очевидних мінусів, яких не так вже й мало.
Високий відсоток браку
Оскільки подібні матриці зустрічаються в смартфонах доволі рідко, то і процес виробництва поки що далекий від ідеалу. Технологія виготовлення банально недопрацьована. Наприклад, широко відома проблема з нерівномірним підсвічуванням, а також плямами, які можуть з’явитися через якийсь час.
Причому відсоток браку досить великий. Найімовірніше, з часом багато огріхів під час виробництва 4K-матриць зникнуть, але поки маємо що маємо.
Дороге задоволення
Чому 4K-екрани є рідкісними гостями на ринку мобільних телефонів? Багато в чому суть цього питання криється в занадто високій ціні. Навряд чи люди захочуть купувати смартфони, які коштуватимуть у півтора раза дорожче тільки через дуже чіткий дисплей. Тому 4K-апарати залишаються суто нішевою іграшкою не для всіх.
Ба більше, коли постає питання про заміну такого екрана через пошкодження або інші проблеми, то користувачеві доведеться розщедритися на кругленьку суму. Набагато простіше буде за ті самі гроші придбати новий гаджет, причому досить потужний.
Підвищене споживання енергії
Величезна кількість пікселів має і зворотний бік медалі. Процесору набагато складніше обробляти “точки” в такому обсязі. Все це виливається в підвищене енергоспоживання.
Наприклад, інженери Sony пішли на певні хитрощі, знижуючи роздільну здатність до Full HD під час промальовування інтерфейсу, а також при використанні простих завдань. Саме так йдуть справи з Xperia Z5 Premium. Але коли на екрані з’являється UHD-контент, то апарат починає розряджатися в кілька разів швидше.
Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…
У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…