Є тільки одна вагома причина, чому люди готові замовляти гаджет у Китаї і чекати доставку місяцями, – ціна. У магазинах Піднебесної смартфони коштують набагато дешевше, ніж їхні офіційні версії. Але наскільки виправдана така економія і з якими проблемами Ви можете зіткнутися, якщо купите телефон, призначений тільки для внутрішнього ринку КНР?
Якщо коротко: не буде нормальної гарантії, відповідних запчастин, а комплектація пристрою і його прошивка будуть орієнтовані тільки на китайських користувачів. Що це означає? Читайте далі.
Якщо у нещодавно придбаного гаджета з’явиться кольорова смуга на дисплеї, куди Ви звернетеся з цією проблемою? А якщо раптово відмовить сенсор, здується акумулятор або операційна система дасть збій? Купуючи “сірий” смартфон, Ви можете розраховувати тільки на совість продавця, адже офіційна гарантія на такі апарати за межами Китаю не діятиме.
Зіткнувшись із заводським браком, покупець у кращому разі втратить час і гроші, адже доведеться самостійно відсилати пристрій на експертизу продавцю. У гіршому варіанті розвитку подій, телефон або загубиться під час пересилання, або його взагалі відмовляться ремонтувати, або замість дефектної деталі встановлять таку саму деталь б/в, яка навряд чи довго пропрацює.
Припустимо, у смартфона все-таки щось зламалося, але Ви вирішили полагодити гаджет у місцевому сервісі. І тут на Вас чекає друга проблема: якщо телефон належить якійсь специфічній китайській марці (наприклад, Uhans, Neomi, SISWOO, Pantech), оригінальних запасних частин або хороших аналогів для нього практично не знайти. А якщо купувати недорогий апарат, який зрештою виявляється неремонтопридатним, то відчутної економії не вийде.
Розетки в усьому світі різні і розетки в Китаї істотно відрізняються від вітчизняних. У цьому швидко переконуються покупці “сірих” пристроїв, адже в комплекті зазвичай лежить зарядний пристрій із плоскою вилкою, а перехідника немає.
Якщо Ви твердо вирішили купити смартфон у китайському інтернет-магазині, готуйтеся докуповувати і перехідник, щоб заряджати гаджет.
Як і будь-який іноземець, китайський смартфон не зобов’язаний знати російську мову. Велика ймовірність, що пристрій спілкуватиметься з Вами за допомогою ієрогліфів або такою ламаною російською, що кожна фраза в меню викликатиме сміх.
Має сенс купувати такий смартфон лише тим, хто впевнений у власних силах і здатний адекватно перепрошити пристрій. А перепрошивка в обов’язковому порядку потрібна смартфонам, які не призначаються на експорт з Китаю.
Інсайдер під ніком @momomo_us розповів про сім нових процесорів у лінійці Intel Core Ultra 200S…
STALKER 2 використовує двигун Epic Unreal Engine 5, в який інтегровані такі передові функції, як…
Google продовжує специфічно підсвічувати переваги Pixel 9 Pro перед смартфонами Apple. За традицією, компанія робить…
Український бренд HATOR розширює свій асортимент механічних клавіатур новою серією під назвою Gravity. Її головна…
Очікується, що компанія Oppo анонсує нову лінійку смартфонів Reno, серію Reno 13, через кілька тижнів.…
Очікується, що наступного року Apple представить абсолютно новий iPhone 17 Air за $1300, в якому…