Люди, економлячи час, часто користуються телефонами під час заряджання. Є причини, які вказують, що не можна так чинити з міркувань безпеки. Правильне використання телефону зберігає його працездатність і подовжує термін життя батареї.
Чому не можна користуватися телефоном під час заряджання
Телефоном, що перебуває на зарядці, не можна користуватися з кількох причин:
- під’єднаний до мережі телефон, у разі використання неякісного адаптера, несе загрозу здоров’ю людини – може вдарити струмом;
- батарея приймає і віддає одночасно заряд енергії, тому може довго набирати потрібний запас заряду;
- робота телефону на два боки може спричинити перегрівання батареї та можливе її здуття, що веде до небажаних наслідків – вона може вийти з ладу або навіть вибухнути.
Коли можна користуватися телефоном, що перебуває на зарядці
Зарядка телефону має відбуватися через якісні, а ще краще оригінальні для певної моделі адаптери. У такому разі небезпека шкоди для людини знижується практично до нуля. Якщо телефон вимагає сильного зарядного пристрою, а використовується дешевий від невідомого виробника, то можна очікувати різних наслідків.
Відомі випадки, коли використання телефону на зарядці призводило до смерті людини. Такого не може бути, якщо виробник адаптера – відома компанія. У момент перегріву він автоматично відключається. Але навантаження на телефон залишиться підвищеним через жорстку його експлуатацію. Дешеві підробки адаптерів не мають захисної функції і можуть принести біду.
Знаючи, як використовуються телефони, виробники заздалегідь намагаються виробляти гаджети з акумуляторами, які прослужать 2 або 3 роки без перебоїв, а потім якість зарядки знизиться.
Правильна зарядка телефону
Батарея телефону вимагає до себе дбайливого ставлення, тоді вона прослужить довго. Є правила її зарядки, які підвищують термін експлуатації:
- не потрібно залишати телефон на зарядці на всю ніч, якщо йому достатньо 2-3 годин для повного заряду. Перебуваючи постійно на 100% зарядці, телефон відчуває “стресовий стан”, що призводить до поломки і зниження його функціональності;
- оптимальний заряд батареї – від 30% до 75%;
- підживлювати батарею можна і короткочасним підключенням до мережі;
- спекотна і холодна погода знижує працездатність телефону і батареї, тому апарат не потрібно залишати на сонці, так само, як і в мороз носити в зовнішній кишені;
- один раз на 3 місяці необхідно повністю розряджати і знову заряджати батарею – це піде їй на користь. Вона краще триматиме заряд і правильно показуватиме його рівень.
Телефон з літій-іонною батареєю потрібно використовувати акуратно і заряджати часто, але тримати його на 100% зарядці потрібно тільки в крайніх випадках.