Ємність акумуляторної батареї – величина не постійна. Згодом будь-який акумулятор смартфона втрачає первісну ємність, що пов’язано з безліччю чинників – починаючи від глибокого розряду АКБ і закінчуючи невідповідними температурними режимами зарядки. Як уповільнити процес “старіння” батареї і продовжити її експлуатаційний ресурс? Давайте розбиратися по порядку.
У середньому акумулятор смартфона втрачає п’яту частину первинної ємності приблизно за 500 циклів заряду-розряду. Тобто через близько півтора року використання “трубки” реальна ємність батареї просідає плюс-мінус на 20 %. Зупинити цей процес, на жаль, не можна, але можна спробувати сповільнити, дотримуючись нехитрих правил зарядки акумулятора.
Існує поширена думка, мовляв, акумулятор необхідно обов’язково розряджати “в нуль” перед постановкою смартфона на зарядку. Але це не так. Сучасні батареї типів Li-Ion і Li-Pol, які використовуються в мобільних телефонах, повністю позбавлені так званого “ефекту пам’яті”. Їм глибокий розряд обіцяє лише проблеми і можливу втрату потенційного обсягу енергії в довгостроковій перспективі. Адже недарма майже всі смартфони попереджають користувача про низький рівень заряду приблизно при 20 % запасу ємності АКБ.
Звідки ж узявся міф, що батарею потрібно розряджати до 0 % напередодні процедури поповнення енергетичних запасів? Він сягає корінням ще в ті дрімучі часи, коли мобільники працювали від акумуляторів Ni-Cd і Ni-Mh. Відповідні батареї справді мали “ефект пам’яті” – новий заряд не повністю спустошеного акумулятора був можливий тільки з тієї межі, до якої батарея розряджалася. Щонайменше останні років 10 такі акумулятори в смартфонах уже не ставляться.
Як і у випадку з повним розрядом аккума, проблемами може обернутися звичка заряджати смартфон до 100 %. Особливо у користувачів зі звичкою ставити девайс заряджатися на ніч. Судіть самі, при досягненні “повного бака” батареї мікроконтролер на борту смартфона автоматично зупиняє зарядний процес і акумулятор починає повільно розряджатися. Щойно заряд батареї зменшиться до 99 %, контролер заново запускає підзарядку. І так по колу – за ніч подібні мікроцикли повторюються безліч разів, що призводить до прискореного зносу акумулятора.
З метою продовження терміну служби АКБ виведено кілька тактик зарядки. Одна з найпоширеніших – це формула “20-80”. Розряджати батарею смартфона рекомендується не більше ніж до 20 %, заряджати – до 80 % ємності. Якщо виходить тримати заряд протягом дня в зазначених рамках, акумулятор пристрою протягне набагато довше, ніж зазвичай. Ще краще для батареї підходить тактика “50-70”. Однак дотримуватися її складніше, оскільки під рукою протягом дня має бути розетка або павербанк для оперативного поповнення енергетичних запасів у комірках АКБ смартфона. З тактикою “50-70” експлуатаційний ресурс акумулятора подовжується в 2-4 рази (за результатами реальних випробувань).
Компанія Google запровадила нові обмеження для контенту, що публікується на YouTube. Відтепер блокуватимуть ролики, в…
Apple планує випустити нове покоління гарнітур Vision вже в 2026 році, і, за даними TrendForce,…
Євросоюз уже змусив Apple дозволити на iPhone сторонні магазини додатків, доступ до NFC для платіжних…
В останні тижні інженери Apple зосередилися на створенні нових операційних систем, які, ймовірно, будуть представлені…
У соціальних мережах і на офіційному форумі Samsung з'явилося багато скарг на роботу смартфонів лінійки…
До нового Pixel 9a ще півроку, але в мережі вже просто шалений ажіотаж. Постійно з'являються…