Статті

Чи можна залишати блок зарядки в розетці

Share
Час читання: 2 хв.

Багато людей залишають зарядні пристрої в розетці, навіть коли не заряджають з їхньою допомогою смартфони або планшети. Найчастіше під час обговорення того, чи варто залишати зарядку в розетці, позиція “проти” аргументується такими пунктами:

  • Блок зарядки в розетці споживає електроенергію, за яку доведеться заплатити.
  • Постійне перебування в розетці зменшує термін служби зарядного пристрою.
  • Залишати блок зарядки в розетці може бути небезпечно.

Розберемо докладніше ці фактори, щоб зрозуміти, чи справді блок зарядки краще виймати з розетки, якщо до нього не під’єднано смартфон або планшет.

Енергоспоживання блока зарядки в розетці

Якщо до зарядного пристрою не під’єднано телефон або планшет, блок зарядки все ще споживає електроенергію. Однак масштаби цього споживання настільки малі, що хвилюватися про них не варто. Наприклад, річне споживання 2А зарядного пристрою складе приблизно 60 Вт*год. Навіть якщо в будинку в розетках залишаються кілька ЗП одночасно, їхнє сукупне енергоспоживання практично не позначиться на рахунку за електрику.

Таким чином, залишені в розетці блоки зарядки не стануть причиною великих переплат за електроенергію. Однак якщо користувач хоче максимально скоротити будь-яке споживання електрики, то блок зарядки рекомендується виймати з розетки, оскільки він витрачає енергію навіть коли нічого не заряджає.

Зменшується термін служби зарядного пристрою

Будь-який якісний ЗП для смартфона або планшета розрахований приблизно на 5-6 років безперервної роботи – до цього терміну входить і постійне знаходження зарядки в розетці. З цієї причини скоротити термін служби зарядки не вийде, оскільки виробник спочатку розраховував його з урахуванням постійного підключення до мережі.

Проте, якщо виймати зарядний пристрій, коли він не заряджає гаджети, його термін можна додатково збільшити, припустимо, до 10-15 років. Інше питання полягає в тому, наскільки це необхідно – найчастіше за цей час у блоці живлення ламаються інші деталі, наприклад, вилка, або ж користувач просто замінить телефон, а разом з ним і ЗП.

З’являється ризик загоряння

Будь-які залишені без нагляду електроприлади дійсно можуть становити небезпеку через можливе загоряння, наприклад, під час грози, короткого замикання або неякісної проводки в будинку. З особливою обережністю потрібно ставитися до неякісних зарядок (занадто дешевих, невідомих брендів, куплених у неперевірених продавців тощо). Звісно, брак може зустрічатися і в іменитих виробників, але набагато рідше. А ось блоки живлення, куплені десь на ринку або в переході, часто схильні раптово загорятися або навіть вибухати.

Таким чином, за технікою безпеки блок зарядки рекомендується виймати з розетки, особливо якщо власник йде з дому. Також це варто робити, якщо у квартирі є маленькі діти або тварини, які можуть перекусити або порвати дріт. У будинках з поганою проводкою або частими перепадами напруги ЗП необхідно відключати від мережі після того, як гаджети будуть заряджені.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024