Спочатку новенький телефон може працювати день, два, три на одному заряді. Залежить від сценаріїв, звісно. Потім час його роботи поступово скорочується – замість трьох днів уже два з половиною, замість двох – півтора, а замість одного дня апарат ледве витримує до обіду на одному заряді, хоча ще зранку позначка була на 100%. Чому так відбувається? Давайте розберемо кілька причин.
По-перше, проблема може бути в самій батареї, а точніше, в її зносі. Батарея не буде однаково ємною одразу після купівлі і через кілька років використання пристрою, з часом вона втратить частину своєї ефективності.
У середньому, акумулятор витримує від 500 до 700 циклів зарядки-розрядки. І важливо врахувати, що це необов’язково має бути розрядка до 0% і подальша зарядка до 100%. Наприклад, телефон двічі розрядився до 50%, був заряджений до 100% – в сумі є 100% заряду, і це вже мінус один цикл від ресурсу.
Ще один важливий момент – це актуально для звичайної зарядки. Якщо говорити про швидку, яка заряджає за 30 хвилин – ресурс з часом буде ще нижчим.
Якщо телефону вже кілька років – висока ймовірність, що справа саме в батареї, вона просто зносилася.
Коли телефон погано ловить мережу, це позначається не тільки на зв’язку, а й на часі роботи. Модуль пошуку зв’язку працює на підвищеній потужності, а це розряджає батарею. Якщо ви перебуваєте в зоні, де погано ловить зв’язок, і ви про це знаєте – увімкніть авіарежим або зовсім вимкніть смартфон. Так батарея точно залишиться в цілості. Наприклад, так буває, коли летиш у літаку, їдеш потягом або виїжджаєш за місто на природу.
Батареї чутливі до спеки та холоду, це стосується будь-яких видів – від пультових до тих, які ставлять у машини Tesla, просто останні можуть самі регулювати свою температуру за рахунок алгоритмів.
Акумулятор швидше сідає на холоді; він переохолоджується і отримує пошкодження. Взимку краще ховати смартфон у внутрішні кишені одягу, завжди носити його в чохлі. Під час використання тепло від телефону не буде так сильно розсіюватися, зате підігріє батарею.
Літо небезпечне перегрівом, і тут краще знімати чохол, якщо відчуваєте, що апарат гарячий. Особливо таке буває, якщо без зупинки грати на смартфоні під палючим сонцем. У випадку з перегрівом йдеться не про швидку розрядку смартфона, а про скорочення ресурсу – батарея буде вже не такою ємною. В екстремальних ситуаціях батарея може здутися і вибухнути, але це вже крайні випадки.
Краще ніколи не ставити максимальну яскравість, який би гарний вигляд екран не мав. По-перше, це може зашкодити зору. По-друге, це точно призведе до зносу батареї.
А ще краще вимкнути автоматичне регулювання яскравості, оскільки робота самої функції з’їдає частину заряду, не кажучи вже про екран, який стає яскравішим за сильного освітлення.
Помічали, що влітку смартфон розряджається швидше? Річ у тім, що авторегулювання виставляє 100% яскравості на сонці, а ми можемо навіть не помічати цього. Зазвичай достатньо яскравості на 70-80%, і ці 20-30% відіграють суттєву роль у розрядці батареї.
Бездротові мережі (Bluetooth, Wi-Fi, NFC і тд) не так сильно, але теж витрачають енергію. І один момент, якщо ви носите смарт-годинник або ходите в Bluetooth-навушниках – тоді ця функція завжди має бути активною. Але якщо ні – навіщо тримати її увімкненою?
Навігатор – ще один споживач заряду. І якщо в попередньому пункті йдеться про його незначний відсоток, то GPS забирає на себе багато енергії. Особливо це працює, якщо ввімкнене не тільки визначення місця розташування, а й додаток із картами у фоновому режимі.
Як можна це дізнатися – перевірити список запущених додатків. Наприклад, фоном працюють Яндекс.Карти. Зупиніть їх, вимкніть застосунок.
Інший момент, якщо ви дійсно часто користуєтеся навігатором – будьте готові до швидкої розрядки смартфона.
Віруси можуть вести свою діяльність на смартфоні у фоновому режимі. Своєю роботою вони навантажують пристрій, його процесор, модуль зв’язку. Зазвичай у таких випадках смартфон сильно гріється і швидко розряджається, але видимих причин для цього немає.
Як перевірити – через антивірус або запуск смартфона в безпечному режимі (працює тільки для Android). Видалити віруси можна за допомогою антивіруса, через видалення кешу пам’яті, скидання до заводських налаштувань.
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…
Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…
Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…