Статті

Бездротова зарядка смартфона – плюси та мінуси

Share
Час читання: 2 хв.

Більшість смартфонів, які знаходяться в середньому ціновому сегменті, мають підтримку бездротової зарядки на основі стандарту Qi. Принцип її простий і ґрунтується на електромагнітній індукції – усередині смартфона розміщена котушка, що “приймає” і отримує енергію від тієї, що передає.

Буде потрібен тільки спеціальний зарядний пристрій і більше не потрібні дроти. Багато автомобілів вже комплектуються вбудованими Qi зарядками для девайсів.

Розглянемо плюси і мінуси такого способу поповнення енергії.

Плюси:

  • Відсутність дротів. Досить покласти пристрій на зарядку і процес тут же піде;
  • Роз’єм зарядки на смартфоні не деформується, а це означає, що гаджет вас не підведе в один прекрасний день неробочим роз’ємом;
  • Універсальність. Стандарт бездротової зарядки єдиний для всіх мобільних девайсів. Досить купити один раз таку зарядку.
  • Безпека. Ризик того, що несправний зарядний пристрій пошкодить смартфон дорівнює нулю. Ба більше, зарядний пристрій спілкується зі смартфоном і здатен обирати оптимальний режим поповнення енергії;
  • Довговічність. Бездротова зарядка надійніша, ніж звичайна. Ризик деформації штекера або дроту невеликий через стаціонарне використання.

Але не все так гладко, як здається, тому є і мінуси.

  • Невисока швидкість зарядки. Порівняно зі звичайною гаджет буде заряджатися повільніше. Усе залежить звичайно від потужності зарядного пристрою. Але що він потужніший, то більше нагрівання всієї конструкції;
  • Сильне нагрівання. Під час процесу електромагнітної індукції відбувається сильне нагрівання котушки. Високі температури шкодять акумуляторній батареї, що прискорює процес її деградації. Бували випадки, коли від використання бездротової зарядки у смартфона відклеювався дисплей;
  • Прив’язка до зарядної станції. Для того щоб процес поповнення енергії йшов, пристрій має стикатися із зарядним пристроєм. Це буває не дуже зручно, коли немає зайвого місця на столі.

Незважаючи на вищевказані мінуси, стандарт Qi активно розвивається. Можливо, смартфони майбутнього не матимуть жодних фізичних роз’ємів. На високі температури, які виникають у процесі заряду, виробники уваги не звертають – все одно більшість людей змінюють свої гаджети раз на 1-3 роки.

Особисто я сам користуюся бездротовою зарядкою – це дуже зручно. Чесно забув, коли використовував дротовий варіант.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Samsung розраховує на стратегію Apple для збільшення попиту на свої телефони

    Телефони Galaxy S25 вже не за горами, і вони зіткнуться з серйозними труднощами з боку…

    14.12.2024

    Топ-5 бюджетних смартфонів з чудовими екранами

    Наші експерти склали добірку з п'яти найкращих і найбюджетніших смартфонів з хорошими IPS-екранами. Хто увійшов…

    14.12.2024

    Найбільші технологічні досягнення 2024 року: 5 інновацій, які здивували світ

    2024 рік став переломним для технологій, які не лише змінили окремі галузі, а й наблизили…

    14.12.2024

    Meta планує використовувати ядерні центри для обробки даних штучного інтелекту

    Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно…

    14.12.2024

    Бюджетні моделі Redmi Note 14: розкрито вигляд і параметри

    Завдяки опублікованим індійським ресурсом фото та інформації стало відомо, що базовий Redmi Note 14 4G…

    14.12.2024

    Apple знову критикують за оманливі заголовки, створені ШІ

    Компанія Apple перебуває під пильною увагою після запуску своєї нової функції Apple Intelligence, що працює…

    14.12.2024