Статті

Які дозволи не варто давати додатку на смартфоні

Share
Час читання: 2 хв.

Після того, як ви встановили і запустили застосунок на смартфоні, він може зажадати у вас різні дозволи на доступ до того чи іншого функціоналу гаджета. Багато розробників хочуть, щоб їхній продукт отримував максимально велику кількість дозволів.

Це потрібно для того, щоб збирати різну інформацію як для поліпшення програм, так і для передачі рекламним агрегаторам. На жаль, ця світова практика вже увійшла в якусь норму – власники IT бізнесу хочуть вичавити прибуток по максимуму.

Багато користувачів навіть не замислюються про це і дають свіжовстановленому додатку всі необхідні розширення. Але для того, щоб прийняти правильне рішення, потрібно увімкнути логіку. Пройдемося найважливішими дозволами, щоб зрозуміти, чи можна їх давати чи ні.

Мікрофон

Подумайте, а чи потрібен вашій програмі мікрофон? Ви збираєтеся по ній розмовляти або, може, вона має функцію голосового помічника? Якщо ні, то не варто давати такий дозвіл.

Доступ до SMS

Дуже часто під час запуску програма запросить підтвердження по SMS. А для зручності ще й попросить дозвіл на доступ до повідомлень, щоб автоматично підставити код. Його ви можете самостійно ввести вручну, тому, якщо застосунок не пов’язаний з прийомом і надсиланням повідомлень, то не варто давати доступ до SMS. Якщо ви це зробите для якоїсь сумнівної програми, то вона може використати функцію у своїх цілях: відправити платне повідомлення або отримати доступ до вашого банківського рахунку.

Контакти

Для чого звичайній грі доступ до ваших контактів? Гра за цими контактами може знайти людей, які є у вашому довіднику, і грають у цю гру. Подумайте, а воно вам потрібно? Тут ситуація така сама – якщо те, що ви встановлюєте, не пов’язане з телефонами і контактами, то давати таку ачівку не варто.

Дзвінки

Як правило, такий дозвіл потрібен різним автовідповідачам і визначникам номера: без нього вони не зможуть нормально працювати. Якщо функціонал вашого застосунку не пов’язаний із дзвінками, то не варто дозволяти такий доступ.

Камера

Переважно три цілі: дзвінки, фото-відео і сканування кодів. Ну і, звичайно, якщо ви збираєтеся ловити покемонів, то без камери не обійтися. В інших же випадках вона не потрібна.

Календар

У принципі, небезпечного тут нічого немає, якщо ви не користуєтеся планувальником і не вписуєте в календар майбутні події. В іншому випадку, інформація може піти до третіх осіб, тільки ось навіщо їм це потрібно – інше питання.

Сховище

Мабуть, найскладніший функціонал для аналізу. Практично будь-який софт просить туди доступ. Якщо ви дасте такий дозвіл сумнівній програмі, то вона може отримати ваші фото, відео та документи і використовувати файли для своїх цілей.

Варто знати, що якщо програма не отримує потрібних розширень, то вона може некоректно працювати або ж мати обмежений функціонал. Спробуйте прибрати ті чи інші доступи і подивитися, як працюватиме потрібний вам софт.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024

    Чому смартфони Samsung програють у мобільних іграх смартфонам Apple

    Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…

    17.11.2024

    Samsung готує смартфон із 10-дюймовим екраном і тристулковим дизайном

    Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…

    17.11.2024

    Samsung захопила більше половини ринку складних смартфонів

    Samsung повернула собі лідерство на світовому ринку складних смартфонів, значно збільшивши свою частку ринку з…

    17.11.2024

    Стартап Ілона Маска xAI отримає $6 млрд на навчання АІ-моделей

    Стартап Ілона Маска xAI, що спеціалізується на штучному інтелекті, близький до залучення інвестицій на суму…

    17.11.2024