Статті

Тільки не вночі: як правильно заряджати смартфон

Share
Час читання: 2 хв.

Багато власників смартфонів люблять ставити їх на підзарядку вночі – в цей час у гаджетах під рукою немає потреби, а до ранку пристрій повністю зарядиться. Однак, експерти не рекомендують повторювати таку процедуру, якщо ви не хочете “посадити” акумулятор телефону раніше відведеного йому терміну.

У всіх смартфонних акумуляторів існує лише обмежений термін служби. який власники гаджетів своїми руками скорочують ще сильніше. Як виявилося, поширена звичка заряджати гаджет ночами негативно впливає на тривалість життя батареї, повідомляє Business Insider з посиланням на керуючого директора німецької компанії BatterieIngenieure, що спеціалізується на технологіях для акумуляторів, Домініка Шульте.

Якщо гаджет залишається на підзарядці занадто довго, наприклад, кілька годин після того, як рівень заряду сягнув 100%, це прискорює процес зносу літій-іонних батарей, встановлених у більшості пристроїв.

“Якщо ви збираєтеся зарядити свій смартфон повністю і тримати його на рівні 100%, тобто залишити підключеним до мережі всю ніч, то це негативно позначиться на терміні служби акумулятора”, – заявив експерт.

Дійсно, літій-іонні батареї не є вічними – хімічні процеси в них змінюються, через що вони стають менш ефективними і не можуть передавати велику кількість енергії смартфону.

Звернути цей процес не можна, але можна стати акуратнішим, щоб подовжити життя як акумулятору, так і смартфону, бо багато покупців часто одразу купують новий пристрій після того, як старий перестає тримати заряд.

Однак, багато власників смартфонів навіть не знають, що нічні підзарядки несуть у собі загрозу.

Річ у тім, що провідні виробники гаджетів не попереджають користувачів про те, що надмірна зарядка шкодить пристрою.

Шульте розповів про те, як поставив запитання кільком вендорам про те, що вони думають про нічне заряджання і збереження 100% заряду протягом довгого часу. За словами дослідника, більшість виробників запропонували йому почитати про це самостійно на офіційних сайтах у відповідних розділах. Виявилося, що ніхто з них не приділяє цьому питанню жодної уваги – ні на сайтах, ні в інструкціях до ґаджетів не йдеться про те, що нічна зарядка шкодить пристрою.

Це повертає нас до факту про те, що багато користувачів змінюють свої пристрої на новіші, коли акумулятор починає старіти і погано тримати заряд.

Не виключено, що виробники навмисно не приділяють нічній підзарядці достатньо уваги, щоб покупець смартфона за два-три роки гарантовано прийшов за новим, сучаснішим і дорожчим.

Також Шульте дав рекомендації щодо того, на якому рівні заряду слід тримати смартфон, що зберігається “в шухляді”, тобто тривалий час перебуває без використання. За словами експерта, ідеальним діапазоном буде 30-50% заряду. За таких показників літій-іонний акумулятор зношуватиметься повільніше, однак, Шульте зазначив, що підтримувати такий рівень у невикористаного гаджета буде доволі важко.

На сайті Battery University можна знайти інструкцію із заряджання літій-іонних акумуляторів, яка побічно підтверджує, що нічні зарядки несуть у собі загрозу для акумулятора.

Повідомляється, що при розрядці до нуля і зарядці до 100%, така батарея витримає всього 500 циклів зарядки, але при розрядці-зарядці на 50% термін служби зросте до півтори тисячі циклів.

Також експерти порталу радять взагалі не заряджати гаджет до максимуму, а підживлювати його поступово протягом дня. Крім того, не рекомендується заряджати телефон за екстремальних температур – як занадто високих, так і занадто низьких.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024