Багато власників смартфонів люблять ставити їх на підзарядку вночі – в цей час у гаджетах під рукою немає потреби, а до ранку пристрій повністю зарядиться. Однак, експерти не рекомендують повторювати таку процедуру, якщо ви не хочете “посадити” акумулятор телефону раніше відведеного йому терміну.
У всіх смартфонних акумуляторів існує лише обмежений термін служби. який власники гаджетів своїми руками скорочують ще сильніше. Як виявилося, поширена звичка заряджати гаджет ночами негативно впливає на тривалість життя батареї, повідомляє Business Insider з посиланням на керуючого директора німецької компанії BatterieIngenieure, що спеціалізується на технологіях для акумуляторів, Домініка Шульте.
Якщо гаджет залишається на підзарядці занадто довго, наприклад, кілька годин після того, як рівень заряду сягнув 100%, це прискорює процес зносу літій-іонних батарей, встановлених у більшості пристроїв.
“Якщо ви збираєтеся зарядити свій смартфон повністю і тримати його на рівні 100%, тобто залишити підключеним до мережі всю ніч, то це негативно позначиться на терміні служби акумулятора”, – заявив експерт.
Дійсно, літій-іонні батареї не є вічними – хімічні процеси в них змінюються, через що вони стають менш ефективними і не можуть передавати велику кількість енергії смартфону.
Звернути цей процес не можна, але можна стати акуратнішим, щоб подовжити життя як акумулятору, так і смартфону, бо багато покупців часто одразу купують новий пристрій після того, як старий перестає тримати заряд.
Однак, багато власників смартфонів навіть не знають, що нічні підзарядки несуть у собі загрозу.
Річ у тім, що провідні виробники гаджетів не попереджають користувачів про те, що надмірна зарядка шкодить пристрою.
Шульте розповів про те, як поставив запитання кільком вендорам про те, що вони думають про нічне заряджання і збереження 100% заряду протягом довгого часу. За словами дослідника, більшість виробників запропонували йому почитати про це самостійно на офіційних сайтах у відповідних розділах. Виявилося, що ніхто з них не приділяє цьому питанню жодної уваги – ні на сайтах, ні в інструкціях до ґаджетів не йдеться про те, що нічна зарядка шкодить пристрою.
Це повертає нас до факту про те, що багато користувачів змінюють свої пристрої на новіші, коли акумулятор починає старіти і погано тримати заряд.
Не виключено, що виробники навмисно не приділяють нічній підзарядці достатньо уваги, щоб покупець смартфона за два-три роки гарантовано прийшов за новим, сучаснішим і дорожчим.
Також Шульте дав рекомендації щодо того, на якому рівні заряду слід тримати смартфон, що зберігається “в шухляді”, тобто тривалий час перебуває без використання. За словами експерта, ідеальним діапазоном буде 30-50% заряду. За таких показників літій-іонний акумулятор зношуватиметься повільніше, однак, Шульте зазначив, що підтримувати такий рівень у невикористаного гаджета буде доволі важко.
На сайті Battery University можна знайти інструкцію із заряджання літій-іонних акумуляторів, яка побічно підтверджує, що нічні зарядки несуть у собі загрозу для акумулятора.
Повідомляється, що при розрядці до нуля і зарядці до 100%, така батарея витримає всього 500 циклів зарядки, але при розрядці-зарядці на 50% термін служби зросте до півтори тисячі циклів.
Також експерти порталу радять взагалі не заряджати гаджет до максимуму, а підживлювати його поступово протягом дня. Крім того, не рекомендується заряджати телефон за екстремальних температур – як занадто високих, так і занадто низьких.
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…
Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…
Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…
TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…
Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…