Смартфон робить наше життя зручнішим і цікавішим. Тому так прикро, коли цей девайс виходить з ладу. Щоб уникнути цього, важливо дотримуватися простих правил. Розповідаємо про найважливіші, які дадуть змогу смартфону служити довго і без проблем.
Сучасні середньобюджетні смартфони мають хороший запас продуктивності та пам’яті. Їхньої начинки має вистачати на кілька років безпроблемної комфортної експлуатації. Ми накидали кілька корисних порад як правильно експлуатувати смартфон, щоб не довелося міняти його занадто швидко.
Чохол дасть змогу захистити пристрій від механічних пошкоджень – ударів і падінь. Так, іноді він може приховувати особливості стильного дизайну девайса – у цьому випадку спробуйте підібрати найбільш “непомітний” варіант, наприклад, прозорий.
Загартоване скло захистить найдорожчу деталь смартфона – дисплей. У разі падіння найчастіше б’ється наклеєне покриття, екран же залишиться цілим. Крім того, скло захистить дисплей і від подряпин під час щоденного використання.
Під час поїздок в автомобілі телефон часто використовується як GPS-навігатор. Щоб уникнути його падіння і пошкодження, важливо використовувати надійне і якісне кріплення.
Це добре б ввести у звичку. Купа непотрібних додатків, частина з яких може запускатися у фоновому режимі, витрачають оперативну пам’ять. Як наслідок потрібні програми повільніше завантажуватимуться, частіше закриватимуться самою операційною системою.
Тонни фотографій і відео забивають уже накопичувач. Якщо місця на ньому критично мало (менше 10% від загального обсягу), гальмування теж не змусять себе чекати.
Можна звільняти пам’ять вручну або використовувати спеціальний софт. Ось три безкоштовні варіанти:
Перезавантаження допомагає повністю зупинити всі процеси, очистити оперативну пам’ять. Крім того, воно потрібне для активації багатьох апдейтів, які можуть бути завантажені на смартфон. Варто перезавантажувати телефон хоча б раз на тиждень. А ще це банальний спосіб позбутися “глюків”, якщо з апаратом щось не так.
Тут питання не тільки в тому, чи зумієте ви замінити потрібний компонент. Сучасні смартфони – це високотехнологічні пристрої, а не конструктори. Наприклад, розбираючи корпус, легко пошкодити екран: уся економія на ремонті піде нанівець. Є ще одна суттєва проблема: якщо гаджет мав захист від води та пилу, після самостійного розбирання та збирання про нього можна забути. Забезпечити потрібну герметичність ви точно не зможете.
Оптимальний заряд для акумулятора з точки зору його ресурсу – від 20 до 80%. Відповідно, робимо висновки: не варто підключати смартфон до зарядки, якщо в нього залишилася ще половина “батарейки”, так само небажано й чекати повного розряду. Останнє часто практикують для скорочення кількості підключень: мовляв, якщо треба мінімізувати їх якомога більше, тому що акумулятор розрахований лише на обмежену кількість. Але сенсу в цьому ніякого немає.
Сучасні моделі підтримують швидкі зарядки і зазвичай мають відповідні адаптери в комплекті. Але, як ми знаємо, з погляду зносу акумулятора набагато практичніші звичайні, “повільні”. З ними батарея практично не нагрівається, а саме нагрівання призводить до швидкої деградації акумулятора. Якщо ви сидите за комп’ютером цілий день, використовуйте класичні 10-ватні зарядки: адже поспішати вам нікуди.
Якщо ви розумієте, що зі смартфоном щось не так, можна провести діагностику. Для цього не обов’язково їхати в сервісний центр. Можна завантажити додатки на кшталт Phone Check and Test – вони тестують усі основні апаратні компоненти. Ще простіше власникам смартфонів Samsung: оператори офіційної техпідтримки можуть віддалено під’єднатися до гаджета, перевірити роботу девайса і зробити всі необхідні налаштування. Під час консультації використовується безпечний зв’язок через інтернет і гарантується захист особистих даних.
Тут знову згадаємо про особливості акумулятора. Якщо залишити гаджет на палючому сонці, він може нагрітися градусів до 60, що дуже шкідливо для батареї.
При негативних температурах нормальні процеси в АКБ теж порушуються, це може призвести до нестабільної роботи. Всі ми пам’ятаємо, як iPhone 6-7-8 покоління відключалися на морозах, хоча батареї були заряджені більш ніж наполовину. Оптимальний температурний режим для будь-яких смартфонів – від 0 до 35°C.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…