Статті

Чому виробники смартфонів перестали робити знімні акумулятори

Share
Час читання: 3 хв.

Сучасні смартфони випускаються з незнімними акумуляторами, що вкрай незручно для більшості користувачів. Чому компанії перестали випускати смартфони зі знімними батареями і чи повернуться вони у виробництво?

Мобільні телефони минулих років оснащували виключно знімними акумуляторами, які розміщувалися під задньою пластиковою кришкою. Користувачі могли не тільки витягнути батарею в разі, наприклад, сильного зависання телефону, а й самостійно замінити акумулятор. Якщо батарея перестала коректно працювати (закінчувався її термін служби) або вона здувалася з різних причин, достатньо було придбати нову і встановити її, не звертаючись до сервісного центру.

Сучасні смартфони перестали оснащувати знімними задніми кришками, а тому користувачі більше не мають можливості замінити акумулятор. Коли термін служби батареї добігає кінця, власники смартфонів або звертаються за заміною в сервісний центр, або просто змінюють мобільний пристрій на новий. Однак багатьох користувачів такий стан справ не влаштовує, а знімний акумулятор досі вважається однією з найзручніших можливостей у конструкції телефону. Нижче розповімо, з яких причин виробники відмовилися від встановлення знімних батарей у смартфонах.

Можливість зробити смартфони більш тонкими

Рішення оснащувати смартфони незнімними акумуляторами вплинуло на загальний зовнішній вигляд мобільних пристроїв. Щільніше компонування внутрішніх деталей телефону, а також більш тонка задня кришка, яку не передбачається знімати часто, дають змогу зробити корпус тоншим. Смартфони зі знімними акумуляторами можуть піти двома шляхами розвитку: повернути більш товстий корпус, в який поміститься батарея з колишньою ємністю, або зменшити ємність акумулятора.

Наявність пило- та водонепроникності

Задня кришка, яку можна зняти, підчепивши за допомогою нігтя або будь-якого гострого предмета, не може забезпечити таку ж герметичність, як незнімна кришка. У результаті стандарт захисту від води і пилу в моделях зі знімним акумулятором значно нижчий, ніж у сучасних смартфонах. Щоб забезпечити такий самий рівень IP, виробникам знадобиться створювати і запроваджувати нові способи захисту знімного акумулятора від рідини і дрібних частинок пилу та сміття, які можуть потрапити в корпус.

Преміальні матеріали для корпусу

Знімні задні кришки для смартфонів найчастіше робляться із пластику. Однак деяким користувачам цей матеріал здається занадто дешевим і непоказним – у дорогих моделях вони віддають перевагу корпусу, виконаному з металу або скла. Використовувати такі матеріали для задньої кришки виробник може, тільки якщо зробить її незнімною. Таким чином, гонитва за преміальним зовнішнім виглядом також одна з причин, чому компанії відмовляються від знімних акумуляторів.

Фінансова вигода для компаній

Незважаючи на різні особливості конструкції смартфона, пов’язані з відмовою від знімних батарей, однією з головних причин, з якою погоджується більшість користувачів, це банальна вигода для компаній. Через те, що продаж знімних акумуляторів не є одним із прибуткових напрямків діяльності виробників смартфонів, то й займатися цим невигідно.

Ба більше, у разі поломки або виходу з ладу батареї смартфона, більшість користувачів просто купує нову модель. У результаті, відмовившись від знімних акумуляторів, компанії значно збільшують продажі нових моделей і штучно занижують термін експлуатації старих — тепер він дорівнює терміну роботи самої батареї.

Чи повернуться смартфони зі знімними акумуляторами?

Відмова від знімних акумуляторів і занадто часта заміна смартфонів чинить куди більш значущий вплив і не тільки на прибуток компаній. Викинуті смартфони зі встановленими всередині акумуляторами вкрай складно піддаються переробці, що негативно впливає на навколишнє середовище. З цієї причини Європарламент зобов’язав усі компанії з виробництва смартфонів, що працюють на європейському ринку, до 2027 року спроектувати нові моделі так, щоб усі вони мали знімний акумулятор.

Так користувачі зможуть самостійно міняти старі батареї, тим самим збільшуючи життєвий цикл пристрою. Разом із цим підвищиться екологічність та ремонтопридатність смартфонів. Однак важливо й те, що вищеописані переваги мобільних пристроїв із незнімними акумуляторами також можуть зникнути, якщо виробники не розроблять способи, які дадуть змогу цього уникнути.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024