Чому виробники смартфонів перестали робити знімні акумулятори

UPG

Сучасні смартфони випускаються з незнімними акумуляторами, що вкрай незручно для більшості користувачів. Чому компанії перестали випускати смартфони зі знімними батареями і чи повернуться вони у виробництво?

Мобільні телефони минулих років оснащували виключно знімними акумуляторами, які розміщувалися під задньою пластиковою кришкою. Користувачі могли не тільки витягнути батарею в разі, наприклад, сильного зависання телефону, а й самостійно замінити акумулятор. Якщо батарея перестала коректно працювати (закінчувався її термін служби) або вона здувалася з різних причин, достатньо було придбати нову і встановити її, не звертаючись до сервісного центру.

Сучасні смартфони перестали оснащувати знімними задніми кришками, а тому користувачі більше не мають можливості замінити акумулятор. Коли термін служби батареї добігає кінця, власники смартфонів або звертаються за заміною в сервісний центр, або просто змінюють мобільний пристрій на новий. Однак багатьох користувачів такий стан справ не влаштовує, а знімний акумулятор досі вважається однією з найзручніших можливостей у конструкції телефону. Нижче розповімо, з яких причин виробники відмовилися від встановлення знімних батарей у смартфонах.

Можливість зробити смартфони більш тонкими

Рішення оснащувати смартфони незнімними акумуляторами вплинуло на загальний зовнішній вигляд мобільних пристроїв. Щільніше компонування внутрішніх деталей телефону, а також більш тонка задня кришка, яку не передбачається знімати часто, дають змогу зробити корпус тоншим. Смартфони зі знімними акумуляторами можуть піти двома шляхами розвитку: повернути більш товстий корпус, в який поміститься батарея з колишньою ємністю, або зменшити ємність акумулятора.

Наявність пило- та водонепроникності

Задня кришка, яку можна зняти, підчепивши за допомогою нігтя або будь-якого гострого предмета, не може забезпечити таку ж герметичність, як незнімна кришка. У результаті стандарт захисту від води і пилу в моделях зі знімним акумулятором значно нижчий, ніж у сучасних смартфонах. Щоб забезпечити такий самий рівень IP, виробникам знадобиться створювати і запроваджувати нові способи захисту знімного акумулятора від рідини і дрібних частинок пилу та сміття, які можуть потрапити в корпус.

Преміальні матеріали для корпусу

Знімні задні кришки для смартфонів найчастіше робляться із пластику. Однак деяким користувачам цей матеріал здається занадто дешевим і непоказним – у дорогих моделях вони віддають перевагу корпусу, виконаному з металу або скла. Використовувати такі матеріали для задньої кришки виробник може, тільки якщо зробить її незнімною. Таким чином, гонитва за преміальним зовнішнім виглядом також одна з причин, чому компанії відмовляються від знімних акумуляторів.

Фінансова вигода для компаній

Незважаючи на різні особливості конструкції смартфона, пов’язані з відмовою від знімних батарей, однією з головних причин, з якою погоджується більшість користувачів, це банальна вигода для компаній. Через те, що продаж знімних акумуляторів не є одним із прибуткових напрямків діяльності виробників смартфонів, то й займатися цим невигідно.

Ба більше, у разі поломки або виходу з ладу батареї смартфона, більшість користувачів просто купує нову модель. У результаті, відмовившись від знімних акумуляторів, компанії значно збільшують продажі нових моделей і штучно занижують термін експлуатації старих — тепер він дорівнює терміну роботи самої батареї.

Чи повернуться смартфони зі знімними акумуляторами?

Відмова від знімних акумуляторів і занадто часта заміна смартфонів чинить куди більш значущий вплив і не тільки на прибуток компаній. Викинуті смартфони зі встановленими всередині акумуляторами вкрай складно піддаються переробці, що негативно впливає на навколишнє середовище. З цієї причини Європарламент зобов’язав усі компанії з виробництва смартфонів, що працюють на європейському ринку, до 2027 року спроектувати нові моделі так, щоб усі вони мали знімний акумулятор.

Так користувачі зможуть самостійно міняти старі батареї, тим самим збільшуючи життєвий цикл пристрою. Разом із цим підвищиться екологічність та ремонтопридатність смартфонів. Однак важливо й те, що вищеописані переваги мобільних пристроїв із незнімними акумуляторами також можуть зникнути, якщо виробники не розроблять способи, які дадуть змогу цього уникнути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я