Статті

Чому на нових смартфонах відмовляються від кнопок “Додому”, “Меню” і “Назад”

Share
Час читання: 2 хв.

На деяких нових смартфонах можна виявити відсутність звичних сенсорних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню”. Чому виробники відмовляються від них, і як у такому разі можна керувати смартфоном?

Замість звичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” компанії пропонують використовувати управління за допомогою жестів – воно вже впроваджено практично в кожен смартфон, але зараз виробники прив’язують до жестів базові функції управління, наприклад, “повернутися в минулий застосунок”, “перегорнути сторінку”, “відкрити меню” тощо. Найчастіше для дій “Назад” і “Додому” використовуються горизонтальні свайпи, а для допоміжних кнопок – діагональні. Так, наприклад, вчинила компанія Google з деякими моделями Google Pixel.

Майже у всіх смартфонах, в яких виробники вирішили перейти на жести, трьохкнопкове управління не зникло повністю. Воно залишилося як можливість, яку можна за потреби активувати в налаштуваннях смартфона. Розповімо, з яких причин виробники нових смартфонів приймають рішення прибрати кнопки з головного екрана.

Звільнити більше місця на екрані

Виробники смартфонів постійно борються за обмежений простір на екрані смартфона: зменшують рамки, розміщують внутрішні деталі так, щоб уникнути появи на смартфоні “підборіддя”, вбудовують фронтальну камеру під дисплей тощо. Ряд кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” також займає невеликий простір внизу екрана, який можна звільнити під інші потреби.

Наприклад, відсутність кнопок у нижній частині екрана виконує такі функції:

  • Розширює простір для перегляду контенту, а також розміщення ярликів і віджетів на екрані.
  • Надає смартфону більш естетичного зовнішнього вигляду.

Більше простору для навігації

Використання жестів замість кнопок навігації розширює можливості для виконання різних дій. За необхідності виконати будь-яке завдання (наприклад, повернутися назад на сторінку) користувачеві не потрібно тягнутися вниз, щоб натиснути на потрібну кнопку. Замість цього він може свайпнути пальцем “Назад” у будь-якій частині екрана і дію буде виконано. Це особливо актуально для смартфонів з великою діагоналлю, на яких багатьом важко дотягнутися до нижніх клавіш при використанні пристрою однією рукою.

Більший шанс уникнути випадкових натискань

Жести по екрану смартфона (наприклад, свайпи) рідше зчитуються як випадкові, ніж натискання на клавіші. З цієї причини навігація за допомогою жестів може спростити використання смартфона і уникнути ненавмисних переходів на головний екран або дій “Назад” на сторінках браузера і в інших додатках.

Новизна смартфонів без кнопок

Свого часу відмова від фізичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” позиціонувалася компаніями як новаторське рішення і була ознакою більш сучасного телефону. Нині виробники також намагаються просувати пристрої, які виділятимуться на тлі конкурентів.

Відмова від кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” стала одним зі способів для виробників висунути свій продукт як більш інноваційний і креативний. І хоча для багатьох користувачів відмова від звичних клавіш стала ще однією незручністю, нарівні з поступовим зникненням роз’єму для навушників, їх найчастіше можна повернути в налаштуваннях нових смартфонів.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Через труднощі з акумуляторами iPhone 17 Air не буде тоншим за iPhone 6

    Схоже, iPhone 17 Air або Slim буде не таким тонким, як його спочатку збиралася зробити…

    11.11.2024

    Google запускає нову функцію для тих, хто шукає безкоштовний інтернет

    Йдеться про безкоштовні мережі Wi-Fi в місцях загального користування — аеропорти, вокзали, кафе, ресторани. Як…

    11.11.2024

    Нова бета-версія WhatsApp викликає збої на смартфонах

    У новій бета-версії WhatsApp 2.24.24.5 було помічено баг, що призводить до того, що екран повністю…

    11.11.2024

    Що категорично не можна робити зі смартфоном: 7 основних правил

    Багато людей навіть не замислюються, чого не можна робити зі своїми смартфонами, але експерти дали…

    11.11.2024

    Соцмережа X тестує безкоштовний варіант чат-бота Grok

    Соцмережа X (колишня Twitter) розпочала тестування безкоштовного доступу до свого чат-боту на базі штучного інтелекту…

    11.11.2024

    Apple може відкласти тонкий iPhone через труднощі з акумулятором

    Згідно з новими чутками, Apple зіткнулася з проблемами в розробці тонкого iPhone, про який раніше…

    11.11.2024