На деяких нових смартфонах можна виявити відсутність звичних сенсорних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню”. Чому виробники відмовляються від них, і як у такому разі можна керувати смартфоном?
Замість звичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” компанії пропонують використовувати управління за допомогою жестів – воно вже впроваджено практично в кожен смартфон, але зараз виробники прив’язують до жестів базові функції управління, наприклад, “повернутися в минулий застосунок”, “перегорнути сторінку”, “відкрити меню” тощо. Найчастіше для дій “Назад” і “Додому” використовуються горизонтальні свайпи, а для допоміжних кнопок – діагональні. Так, наприклад, вчинила компанія Google з деякими моделями Google Pixel.
Майже у всіх смартфонах, в яких виробники вирішили перейти на жести, трьохкнопкове управління не зникло повністю. Воно залишилося як можливість, яку можна за потреби активувати в налаштуваннях смартфона. Розповімо, з яких причин виробники нових смартфонів приймають рішення прибрати кнопки з головного екрана.
Виробники смартфонів постійно борються за обмежений простір на екрані смартфона: зменшують рамки, розміщують внутрішні деталі так, щоб уникнути появи на смартфоні “підборіддя”, вбудовують фронтальну камеру під дисплей тощо. Ряд кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” також займає невеликий простір внизу екрана, який можна звільнити під інші потреби.
Наприклад, відсутність кнопок у нижній частині екрана виконує такі функції:
Використання жестів замість кнопок навігації розширює можливості для виконання різних дій. За необхідності виконати будь-яке завдання (наприклад, повернутися назад на сторінку) користувачеві не потрібно тягнутися вниз, щоб натиснути на потрібну кнопку. Замість цього він може свайпнути пальцем “Назад” у будь-якій частині екрана і дію буде виконано. Це особливо актуально для смартфонів з великою діагоналлю, на яких багатьом важко дотягнутися до нижніх клавіш при використанні пристрою однією рукою.
Жести по екрану смартфона (наприклад, свайпи) рідше зчитуються як випадкові, ніж натискання на клавіші. З цієї причини навігація за допомогою жестів може спростити використання смартфона і уникнути ненавмисних переходів на головний екран або дій “Назад” на сторінках браузера і в інших додатках.
Свого часу відмова від фізичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” позиціонувалася компаніями як новаторське рішення і була ознакою більш сучасного телефону. Нині виробники також намагаються просувати пристрої, які виділятимуться на тлі конкурентів.
Відмова від кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” стала одним зі способів для виробників висунути свій продукт як більш інноваційний і креативний. І хоча для багатьох користувачів відмова від звичних клавіш стала ще однією незручністю, нарівні з поступовим зникненням роз’єму для навушників, їх найчастіше можна повернути в налаштуваннях нових смартфонів.
Схоже, iPhone 17 Air або Slim буде не таким тонким, як його спочатку збиралася зробити…
Йдеться про безкоштовні мережі Wi-Fi в місцях загального користування — аеропорти, вокзали, кафе, ресторани. Як…
У новій бета-версії WhatsApp 2.24.24.5 було помічено баг, що призводить до того, що екран повністю…
Багато людей навіть не замислюються, чого не можна робити зі своїми смартфонами, але експерти дали…
Соцмережа X (колишня Twitter) розпочала тестування безкоштовного доступу до свого чат-боту на базі штучного інтелекту…
Згідно з новими чутками, Apple зіткнулася з проблемами в розробці тонкого iPhone, про який раніше…