Чому на нових смартфонах відмовляються від кнопок “Додому”, “Меню” і “Назад”

UPG

На деяких нових смартфонах можна виявити відсутність звичних сенсорних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню”. Чому виробники відмовляються від них, і як у такому разі можна керувати смартфоном?

Замість звичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” компанії пропонують використовувати управління за допомогою жестів – воно вже впроваджено практично в кожен смартфон, але зараз виробники прив’язують до жестів базові функції управління, наприклад, “повернутися в минулий застосунок”, “перегорнути сторінку”, “відкрити меню” тощо. Найчастіше для дій “Назад” і “Додому” використовуються горизонтальні свайпи, а для допоміжних кнопок – діагональні. Так, наприклад, вчинила компанія Google з деякими моделями Google Pixel.

Майже у всіх смартфонах, в яких виробники вирішили перейти на жести, трьохкнопкове управління не зникло повністю. Воно залишилося як можливість, яку можна за потреби активувати в налаштуваннях смартфона. Розповімо, з яких причин виробники нових смартфонів приймають рішення прибрати кнопки з головного екрана.

Звільнити більше місця на екрані

Виробники смартфонів постійно борються за обмежений простір на екрані смартфона: зменшують рамки, розміщують внутрішні деталі так, щоб уникнути появи на смартфоні “підборіддя”, вбудовують фронтальну камеру під дисплей тощо. Ряд кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” також займає невеликий простір внизу екрана, який можна звільнити під інші потреби.

Наприклад, відсутність кнопок у нижній частині екрана виконує такі функції:

  • Розширює простір для перегляду контенту, а також розміщення ярликів і віджетів на екрані.
  • Надає смартфону більш естетичного зовнішнього вигляду.

Більше простору для навігації

Використання жестів замість кнопок навігації розширює можливості для виконання різних дій. За необхідності виконати будь-яке завдання (наприклад, повернутися назад на сторінку) користувачеві не потрібно тягнутися вниз, щоб натиснути на потрібну кнопку. Замість цього він може свайпнути пальцем “Назад” у будь-якій частині екрана і дію буде виконано. Це особливо актуально для смартфонів з великою діагоналлю, на яких багатьом важко дотягнутися до нижніх клавіш при використанні пристрою однією рукою.

Більший шанс уникнути випадкових натискань

Жести по екрану смартфона (наприклад, свайпи) рідше зчитуються як випадкові, ніж натискання на клавіші. З цієї причини навігація за допомогою жестів може спростити використання смартфона і уникнути ненавмисних переходів на головний екран або дій “Назад” на сторінках браузера і в інших додатках.

Новизна смартфонів без кнопок

Свого часу відмова від фізичних кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” позиціонувалася компаніями як новаторське рішення і була ознакою більш сучасного телефону. Нині виробники також намагаються просувати пристрої, які виділятимуться на тлі конкурентів.

Відмова від кнопок “Додому”, “Назад” і “Меню” стала одним зі способів для виробників висунути свій продукт як більш інноваційний і креативний. І хоча для багатьох користувачів відмова від звичних клавіш стала ще однією незручністю, нарівні з поступовим зникненням роз’єму для навушників, їх найчастіше можна повернути в налаштуваннях нових смартфонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я