Смартфон нагрівається: наскільки це небезпечно

UPG

Багато користувачів напевно помічали, що під час гри або заряджання телефона він починає нагріватися. З чим це пов’язано, чи небезпечне таке нагрівання і як з ним боротися? Відповідаємо на ці запитання в нашій статті.

Чому смартфон нагрівається

Нагрівання смартфона – це, загалом-то, звичайний стан використовуваного гаджета. Тепло виділяють і процесор, що працює, і всілякі чіпи, що відповідають за дисплей і роботу камери, і навіть акумулятор під час його заряджання. Але чому час від часу телефон нагрівається сильніше, а іноді тепло від нього практично не відчувається?

Вся справа в тому навантаженні, яке ви на нього даєте. І що воно вище, то сильніше нагрівається чипсет вашого телефона. Але якщо в настільних комп’ютерах і ноутбуках за його охолодження відповідають процесорний кулер і корпусні вентилятори, які ефективно відводять тепло назовні, то система охолодження більшості смартфонів працює за рахунок розсіювання тепла, левова частина якого йде в корпус.

Ба більше, якщо ви запустите одну й ту саму гру, наприклад, на бюджетному смартфоні та пристрої середнього рівня, то напевно помітите, що бюджетник гріється значно сильніше, ніж дорожчий телефон. Це відбувається через його слабший чипсет, який працює на межі своєї потужності, тоді як середнячок “тягне” цю гру без особливих зусиль, а його SoC працює упівсили.

Рівно те ж саме можна сказати і про нагрівання телефону під час заряджання. Що більше енергії приймає акумулятор, то сильніше, як правило, він гріється, а разом з ним нагрівається і корпус смартфона. Ну і, звісно, не варто забувати зовнішні чинники. Якщо ви покладете телефон на сонце, він нагріється, як і будь-який інший предмет. Закономірно збільшиться його температура і в спеку.

Чи шкодить нагрівання смартфону

Як ми і писали, нагрівання – це звичайний стан будь-якого смартфона, і до певної межі він абсолютно безпечний. Проблема в тому, що якщо температура підвищується надто сильно, а перегрів відбувається із завидною постійністю, це негативно впливає на роботу телефону, зменшує термін його служби, а іноді й призводить до його виходу з ладу.

Найсильніше перегрів впливає на процесор смартфона. У разі перегріву вступає в справу система безпеки процесора, що зменшує його тактову частоту для зниження температури. Процесор починає троттлити, а його продуктивність падає, що особливо помітно, коли він і так працює на межі – FPS у грі різко просідає, з’являються фризи і підвисання, і грати стає вже зовсім не так приємно. Ну а за надто серйозного перегріву телефон може банально вимкнутися, щоб уникнути поломки.

Негативно впливає перегрів і на акумулятор телефону, особливо чутливий до перепадів температур. Батарея починає швидко деградувати, і з кожним разом смартфон доводиться заряджати все частіше. А в особливо запущених випадках акумулятор починає здуватися, пошкоджуючи внутрішні компоненти гаджета, і в один не найпрекрасніший момент він може спалахнути, як сірник.

Власне, саме тому деякі виробники телефонів на кшталт Samsung і Apple не поспішають впроваджувати у свої гаджети надшвидку зарядку, вважаючи її надто небезпечною. Однак, як показує приклад realme GT3 з його 240-Вт зарядкою, прогрес не стоїть на місці. Навіть за такої потужності зарядки його корпус нагрівається не сильніше, ніж у 65-Вт моделей. Та й ресурс акумулятора при цьому абсолютно не страждає.

Як уникнути перегріву

  • Не кладіть телефон на сонце. Намагайтеся не залишати його на торпеді машини, на підвіконні та в інших місцях, де на нього падають прямі сонячні промені.
  • Не давайте телефону працювати на межі можливостей. Пограти в якусь ресурсоємну іграшку на бюджетному телефоні може бути спокусливо, але ні до чого доброго це не призведе. Якщо ж спокуса надто велика, хоча б зніміть його чохол – температура може впасти на 10-15 градусів.
  • Не використовуйте телефон під час заряджання. Зарядка і сама по собі призводить до нагрівання смартфона, а якщо ви одночасно з цим почнете грати або запустіть якісь ресурсомісткі додатки, перегрів стане практично неминучим. Робота навігатора, до речі, до цього також належить.
  • Використовуйте адаптивну зарядку. Багато сучасних смартфонів підтримують функцію адаптивної зарядки, що враховує ваш режим дня. Наприклад, якщо ви поставите такий телефон на зарядку перед сном, його підзарядка відбуватиметься в максимально щадному режимі з тим розрахунком, щоб він був повністю готовий до роботи, коли ви прокинетеся.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я