Статті

Міфи та реальні причини, чому не можна залишати зарядку в розетці

Share
Час читання: 3 хв.

Наразі неможливо уявити квартиру чи будинок, у якому не буде пари трійки зарядних пристроїв для телефону та інших акумуляторних приладів.

І особисто у мене вже давно склався ритуал “відправляти на електронний водопій” свій телефон після робочого дня. І знаєте, я завжди після того, як телефон зарядився, витягую зарядний пристрій із розетки.

Я ніколи не залишаю зарядки включеними до мережі. У цьому ж матеріалі я хочу розвіяти стійкі міфи про те, чому не можна залишати зарядки в розетках, а також розповім про реальні причини, так більше ніколи не робити!

Міфи та реальність про те, чому не можна залишати зарядку в розетці

«Зайві» витрати електроенергії

Часто чую, що зарядку не слід залишати в розетці, тому що вони нібито досить пристойно споживають енергію, і через це ваш рахунок за світло буде непристойно більшим.

Так ось, якщо зарядка просто включена в розетку, споживання електроенергії, безумовно, є, але воно таке мізерне, що за рік у вас таким чином нагорить всього 1 – 2 гривні зайво витраченої електрики.

Тож цей міф ми з вами сміливо відправляємо до списку розвіяних і рухаємось далі.

Ресурс зарядного пристрою, включеного до мережі, різко знижується

Будь-який без винятку прилад має свій ресурс роботи. І цілком природно, що під час експлуатації зарядний пристрій зношується. І якщо підійти до питання суто формально, витягування з розетки зарядки збільшить її термін експлуатації.

Але якщо ми з вами подивимося на цифри, то, згідно із заявами виробників, у середньому ресурс зарядного пристрою коливається в інтервалі 50000-100000 годин. А перевівши ці цифри у роки, то це від 5,5 до 11 років безперервної роботи.

І навіть якщо ми з вами візьмемо нижній поріг, то у 8 випадках з 10 за п’ять років ми швидше змінимо телефон (а деякі й не один), а зарядка продовжить працювати.

Отже, тут є частка правди, і його не можна назвати 100% міфом. Але й чисто через таку «економію» морочитися за великим рахунком і не варто.

Загоряння та вибухи зарядок

Ще одним важливим приводом (і, на мою думку, найголовнішим) все-таки привчити себе витягувати зарядку відразу після використання, є ймовірність їхнього спонтанного загоряння або займання через внутрішню несправність або навіть заводський дефект.

Так, на жаль, такі випадки трапляються, і деякі люди навіть втратили своє житло через ось таку подію, але заради справедливості треба сказати, що ймовірність спалаху у сучасного зарядного пристрою дуже низька.

Але особисто я не ризикуватиму навіть на тисячну частку відсотка і просто витягну зарядку з розетки.

Так, зараз я вже прямо фізично відчуваю, як у коментарях мені писатиму про те, що в такому разі потрібно витягувати з розеток: телевізори, годинники, будильники, підсвічування, холодильники тощо.

Запам’ятайте, шановні гості та передплатники мого каналу, будь-який електроприлад у мережі — це потенційне джерело «проблем» і, якщо в моїй мережі стане на одне таке джерело менше, я почуватимуся комфортніше.

Діти та домашні тварини

Ще однією дійсно реальною причиною, чому слід, безумовно, витягувати з розетки зарядки, якщо у вас є маленькі діти і домашні тварини.

Вся справа в тому, що на виході кабелю розетки є напруга 5 вольт, а сила струму становить залежно від моделі зарядки від 0,5 до 2 Ампер.

Так, якщо дитина візьме в рот зарядку, є велика ймовірність того, що вона отримає удар струмом.

І щоб цього не допускати, потрібно обов’язково виймати зарядку з розетки. У ситуації з домашніми тваринами є ймовірність, що ваш вихованець вирішить спробувати на смак шнур від зарядки і, перекусивши його, також отримають удар струмом або вони спровокують таким чином коротке замикання з усіма наслідками.

Підсумовуючи, хочу сказати, що, витягаючи зарядку з розетки, ви позбавляєте себе ймовірності втратити своє житло і таким чином збережете здоров’я для своїх маленьких дітей і домашніх тварин. Ну а так кожен ухвалює рішення самостійно.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • Сила струму і напруга струму не є незалежними параметрами, вони взаємопов'язані. Якщо перекусити кабель зарядки 5В то через тіло потече струм 5мА. Смертельним є струм 100 мА.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024