Міфи та реальні причини, чому не можна залишати зарядку в розетці

UPG

Наразі неможливо уявити квартиру чи будинок, у якому не буде пари трійки зарядних пристроїв для телефону та інших акумуляторних приладів.

І особисто у мене вже давно склався ритуал “відправляти на електронний водопій” свій телефон після робочого дня. І знаєте, я завжди після того, як телефон зарядився, витягую зарядний пристрій із розетки.

Я ніколи не залишаю зарядки включеними до мережі. У цьому ж матеріалі я хочу розвіяти стійкі міфи про те, чому не можна залишати зарядки в розетках, а також розповім про реальні причини, так більше ніколи не робити!

Міфи та реальність про те, чому не можна залишати зарядку в розетці

«Зайві» витрати електроенергії

Часто чую, що зарядку не слід залишати в розетці, тому що вони нібито досить пристойно споживають енергію, і через це ваш рахунок за світло буде непристойно більшим.

Так ось, якщо зарядка просто включена в розетку, споживання електроенергії, безумовно, є, але воно таке мізерне, що за рік у вас таким чином нагорить всього 1 – 2 гривні зайво витраченої електрики.

Тож цей міф ми з вами сміливо відправляємо до списку розвіяних і рухаємось далі.

Ресурс зарядного пристрою, включеного до мережі, різко знижується

Будь-який без винятку прилад має свій ресурс роботи. І цілком природно, що під час експлуатації зарядний пристрій зношується. І якщо підійти до питання суто формально, витягування з розетки зарядки збільшить її термін експлуатації.

Але якщо ми з вами подивимося на цифри, то, згідно із заявами виробників, у середньому ресурс зарядного пристрою коливається в інтервалі 50000-100000 годин. А перевівши ці цифри у роки, то це від 5,5 до 11 років безперервної роботи.

І навіть якщо ми з вами візьмемо нижній поріг, то у 8 випадках з 10 за п’ять років ми швидше змінимо телефон (а деякі й не один), а зарядка продовжить працювати.

Отже, тут є частка правди, і його не можна назвати 100% міфом. Але й чисто через таку «економію» морочитися за великим рахунком і не варто.

Загоряння та вибухи зарядок

Ще одним важливим приводом (і, на мою думку, найголовнішим) все-таки привчити себе витягувати зарядку відразу після використання, є ймовірність їхнього спонтанного загоряння або займання через внутрішню несправність або навіть заводський дефект.

Так, на жаль, такі випадки трапляються, і деякі люди навіть втратили своє житло через ось таку подію, але заради справедливості треба сказати, що ймовірність спалаху у сучасного зарядного пристрою дуже низька.

Але особисто я не ризикуватиму навіть на тисячну частку відсотка і просто витягну зарядку з розетки.

Так, зараз я вже прямо фізично відчуваю, як у коментарях мені писатиму про те, що в такому разі потрібно витягувати з розеток: телевізори, годинники, будильники, підсвічування, холодильники тощо.

Запам’ятайте, шановні гості та передплатники мого каналу, будь-який електроприлад у мережі — це потенційне джерело «проблем» і, якщо в моїй мережі стане на одне таке джерело менше, я почуватимуся комфортніше.

Діти та домашні тварини

Ще однією дійсно реальною причиною, чому слід, безумовно, витягувати з розетки зарядки, якщо у вас є маленькі діти і домашні тварини.

Вся справа в тому, що на виході кабелю розетки є напруга 5 вольт, а сила струму становить залежно від моделі зарядки від 0,5 до 2 Ампер.

Так, якщо дитина візьме в рот зарядку, є велика ймовірність того, що вона отримає удар струмом.

І щоб цього не допускати, потрібно обов’язково виймати зарядку з розетки. У ситуації з домашніми тваринами є ймовірність, що ваш вихованець вирішить спробувати на смак шнур від зарядки і, перекусивши його, також отримають удар струмом або вони спровокують таким чином коротке замикання з усіма наслідками.

Підсумовуючи, хочу сказати, що, витягаючи зарядку з розетки, ви позбавляєте себе ймовірності втратити своє житло і таким чином збережете здоров’я для своїх маленьких дітей і домашніх тварин. Ну а так кожен ухвалює рішення самостійно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Сила струму і напруга струму не є незалежними параметрами, вони взаємопов’язані. Якщо перекусити кабель зарядки 5В то через тіло потече струм 5мА. Смертельним є струм 100 мА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я