Телефон сильно гріється під час заряджання: причини та способи їх усунення

UPG

Сучасний смартфон – складний технічний прилад, який за своїми характеристиками часто не поступається комп’ютеру. Під час роботи процесора неминуче виділяється теплова енергія, тому телефон нагрівається. Це може відбуватися і під час заряджання акумулятора.

У статті ми розглянемо, чи повинен нагріватися смартфон, коли заряджається, як зрозуміти, що це несправність, що робити, щоб телефон не грівся під час заряджання.

Чи повинен телефон нагріватися під час заряджання

У телефоні, як і в будь-якому електронному пристрої, є мікросхеми, транзистори та інші складні елементи, що споживають енергію. Частина її витрачається на корисну роботу, інша частина – розсіюється у вигляді тепла, дозволяючи гаджету нагріватися. Акумуляторна батарея завдяки хімічним реакціям, що відбуваються в ній, також виробляє енергію. Тому під час підключення до телефону зарядного пристрою температура апарата може підвищуватися.

Якщо телефон гріється під час під’єднання до нього адаптера, це не привід для хвилювань, тим паче якщо в налаштуваннях увімкнено функцію “Швидка зарядка”. Значна кількість енергії надходить у батарею за короткий час і пристрій нагрівається.

Варто звернути увагу на температуру нагрівання. Якщо смартфон настільки гарячий, що його важко втримати в руках, це свідчить про те, що є несправність – зарядного пристрою, контролера заряду чи акумулятора.

Чому смартфон гріється, коли заряджається

Справний апарат під час заряджання сильно не нагрівається. Причиною підвищення температури може бути використання неоригінального зарядного пристрою. Навіть якщо роз’єм від адаптера ідеально входить у гніздо телефона, “нерідний” зарядний пристрій може виробляти більшу напругу, ніж потрібно акумуляторній батареї цієї моделі, надлишки енергії подаватимуться на будь-яку мікросхему, і станеться нагрівання.

Другий випадок – телефон уже заряджений, але не відключений від мережі. На думку фахівців, коли батарея довго перебуває на зарядці, її стан погіршується і гаджет гріється.

Ще одна причина того, що смартфон нагрівається – знаходження в теплому місці (або поруч із джерелом тепла – під прямими сонячними променями, біля радіатора тощо). Деякі користувачі настільки захоплені грою, що не бажають відриватися від неї навіть під час заряджання апарата. У більшій частині нових смартфонів встановлено “залізо” з високою тактовою частотою, що виділяє тепло при активному використанні. Тому нерідко під час гри при приєднаному адаптері можна відчути підвищення температури телефону.

Увімкнені працюючі додатки теж сприяють тому, що пристрій може нагріватися, коли перебуває на зарядці.

Якщо раніше не грівся

Якщо раніше стан смартфона не викликав нарікань, а в певний день пристрій раптом став грітися під час заряджання, це свідчить про те, що в ньому з’явилася несправність.

У яких випадках телефон раптово починає грітися:

  • Під час завантаження “важких” ігор із 3D-графікою. Якщо раніше пам’ять не була обтяжена такими програмами, не дивно, що пристрій почне грітися навіть під час заряджання.
  • У разі зараження вірусом. Наприклад, коли завантажують і завантажують підозрілі або неоптимізовані програми, робота яких відбивається на навантаженні операційної системи. Нагрівається процесор і, відповідно, задня кришка телефона.
  • При тривалому використанні смартфона (понад 3-4 роки). Батарея з часом приходить у непридатність. Зазвичай несправний акумулятор роздуває корпус, але на початковій стадії поломки це може не статися. Тоді нагрівання елемента живлення свідчить про те, що його пора міняти.
  • У разі технічних неполадок усередині гаджета. Нерідко трапляється, що всередині апарата вигорає відповідальний за зарядку контролер живлення. При підключенні зарядного пристрою корпус починає нагріватися і часто телефон при цьому не вмикається.

Каталізатором для нагріву може стати і новий чохол з вовни, шкіри або іншого матеріалу, що не пропускає тепло. Теплова енергія накопичується всередині корпусу, створюючи умови для перегріву.

Якщо нагрівається новий телефон

Помірне нагрівання вважається нормою. Якщо новий гаджет залишається терпимо теплим під час активного використання або швидкого заряджання, турбуватися не потрібно. Новий смартфон, як правило, спочатку повністю розряджають, а потім заряджають. Якщо під час першої ж зарядки він стає гарячим, значить, справа в несправності програмного забезпечення або “заліза”.

Пристрій став сильно грітися після падіння

Деякі користувачі відзначають, що після падіння з висоти батарея телефону під час заряджання починає сильно нагріватися. Річ у тім, що внаслідок механічного удару на системній платі можуть пошкодитися елементи друкованого монтажу. Через їхнє замикання і нагрівається акумулятор.

Нагрівається під час швидкого заряджання

Багатьох користувачів цікавить, чи псує батарею швидка зарядка. Адже відповідно до законів фізики що більший струм, то інтенсивніше нагрівання батареї, тож акумулятор неминуче втрачатиме ємність із кожним циклом заряду/розряду. Але виробники пристроїв зі швидкою зарядкою намагаються зменшити деградацію акумулятора та убезпечити девайс загалом.

Так, у деяких апаратах використовують по 2 паралельно з’єднаних елементи живлення. Розподіляючись на кілька осередків, струм нагріває кожну з них менше, а зарядка відбувається швидше.

Фахівці рекомендують під час швидкої зарядки не розв’язувати складні завдання на телефоні, щоб не створювати додаткове навантаження і не вивести з ладу чіпи, які контролюють температуру.

Смартфон нагрівається при бездротовій зарядці

Бездротовий спосіб заряджання акумулятора смартфона поступається за провідним швидкістю: телефон заряджається без допомоги кабелю на 30-80% повільніше, ніж через шнур.

Бездротові зарядки під час роботи, як правило, сильно нагріваються, у свою чергу підвищуючи температуру пристрою, що заряджається.

Фахівці вважають, що це негативно впливає на стан акумулятора, зменшуючи в перспективі термін його експлуатації. Але розробники стали використовувати в конструкціях зарядних станцій вентилятори, що охолоджують, а вбудовані контролери постійно контролюють рівень температури і не дають їй підвищуватися до небезпечних значень. Процес автоматично припиняється.

Що робити, якщо телефон сильно нагрівається на зарядці

Щоб мінімізувати нагрівання, рекомендують дотримуватися кількох правил.

Як не допустити перегріву телефону:

  • Не користуйтеся пристроєм під час підключення до розетки живлення.
  • Закрийте всі непотрібні фонові програми.
  • Вимкнути бездротові модулі (Wi-Fi, GPS, Bluetooth).
  • Тримати смартфон на гладку тверду поверхню «спиною» вгору.
  • Зняти з нього чохол чи бампер.

Якщо перелічені методи не допомагають знизити температуру гаджета, необхідно звернутися в сервісний центр. Оскільки при справному телефоні та зарядному пристрої проблем не може виникнути.

Таким чином, у більшості випадків телефон, що помірно гріється при підзарядці, не повинен викликати занепокоєння. Якщо ж гаджет гріється занадто сильно і викликає дискомфорт при користуванні, потрібно вжити вказаних вище заходів для усунення недоліків або звернутися за допомогою до фахівців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я