Більшість користувачів прагнуть заряджати пристрої за мінімального заряду, зазвичай коли залишається менше ніж 10%, і доводити його щоразу до позначки 100%. Однак такий підхід скоріше шкодить сучасним девайсам із літій-іонними елементами. Подібні дії були виправдані 10-15 років тому, коли акумулятори, які використовуються в портативній електроніці, мали “ефект пам’яті” і вимагали повторювати цикл розрядки-зарядки для відновлення ємності. Тепер все стало простіше!
Найчастіше ви підключаєте смартфон до зарядного пристрою – розетки або стаціонарного комп’ютера/ноутбука – ввечері. Батарея при цьому заряджається повністю в середньому за 3-4 години, але апарат залишається в розетці до самого ранку. Після повної зарядки пристрій лише зрідка підживлюється енергією для підтримки 100% рівня заряду. Акумулятор повільно “вмирає” (його максимальна ємність знижується), перебуваючи в стресі через тривалий час заряджання і підвищену температуру. За такого підходу вже через рік ви помітите, що час роботи поступово знижується.
Під час повного заряду батареї відключайте її від зарядного пристрою – так вона проживе довше! За можливості вимикайте смартфон перед тим, як поставити його на зарядку. У стані повного спокою апарат зарядиться швидше, адже енергія не витрачатиметься на роботу модулів зв’язку, екрана, додатків та інших функцій.
Постійно заряджати літій-іонну батарею смартфона до 100% зовсім не обов’язково, якщо в цьому немає особливої потреби. Намагайтеся підживлювати акумулятор поступово і використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої, зазвичай вони не допускають перезарядки батареї і автоматично відключають подачу струму при повній зарядці. Також намагайтеся не розряджати смартфон в нуль. Слідкуйте за зарядом літій-іонної батареї і своєчасно підключайте смартфон до мережі до його повного вимкнення.
Заряджайте акумулятор порціями пару-трійку разів на день: наприклад, вранці в автомобілі, на роботі – від комп’ютера і ввечері – вдома від розетки. Так ви продовжите термін служби пристрою. Літій-іонна батарея зможе пережити близько 500 циклів повного заряджання від 0 до 100%. Якщо ж її заряджати і розряджати, наприклад, циклами по 50%, то термін експлуатації може зрости втричі. Максимально продовжити термін батареї можна, підтримуючи заряд десь між 40 і 80%. Якщо найближчим часом ви не плануєте активно використовувати смартфон, зарядіть його до 50%. Вирішили якийсь час зовсім не користуватися телефоном – вийміть з нього батарею.
Оптимальна температура дуже важлива для роботи акумулятора смартфона. Через сильну спеку або холод батарея швидко розряджається, а від перегріву або переохолодження може і зовсім вийти з ладу. Не залишайте влітку свої девайси під прямими променями сонця, особливо в машині! Взимку не носіть телефон у зовнішніх кишенях одягу і постарайтеся поменше користуватися ним на морозі.
Раз на місяць ви можете повністю розрядити смартфон, а потім зарядити до 100%. Це дасть змогу відкалібрувати електроніку, щоб коректно відображався рівень заряду. Згодом, якщо цього не робити, індикатор почне дещо “брехати”. Цю процедуру потрібно виконати і з щойно купленим новим пристроєм. Розряджений до 0% смартфон під’єднайте вперше для зарядки до домашнього комп’ютера не менше ніж на 6 годин. Розряджайте батарею на 100% тільки під час перших двох циклів заряджання акумулятора.
Корисні поради наостанок:
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…
Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…
Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…