SIM-карта – доволі складний технічний пристрій, і вона, як будь-яка техніка, може виходити з ладу. Але чи треба міняти SIM-карту заради профілактики? У яких випадках заміна обов’язкова? Давайте розберемося.
SIM-карта – невеликий електронний модуль, з яким пов’язаний ваш мобільний номер. SIM-карта встановлюється в гаджет і забезпечує його підключення до стільникової мережі. SIM-карти бувають різного розміру, а крім того, деякі пристрої підтримують суто програмний варіант SIM-карти – eSIM.
До вашого мобільного номера, а отже, і SIM-картки, найімовірніше, прив’язано чимало сервісів, включно з банківськими. Шахраї тими чи іншими способами часто намагаються отримати доступ до вашого номера, а через нього – до ваших грошей. Один із прийомів зловмисників якраз спирається на те, що люди погано знають про те, коли і чому потрібна заміна SIM-карти, який термін її служби.
Ось у яку історію може потрапити будь-хто з нас. Уявіть, що вам зателефонує ввічлива людина і представиться співробітником вашого мобільного оператора. Від нього ви дізнаєтеся, що термін дії вашої SIM-карти добігає кінця, і його потрібно продовжити або замінити SIM-карту. На щастя, продовження – це всього лише формальність, до того ж, все безкоштовно і не потрібно нікуди йти. Потрібно лише підтвердити запит, продиктувавши код з SMS. Продиктуєте? Якщо так, то всього за кілька хвилин шахрай може спустошити ваші банківські рахунки.
Насправді, шахрай, розмовляючи з вами, спробує зайти у ваш особистий кабінет на сайті оператора. Це станеться, якщо ви продиктуєте код. Через ваш особистий кабінет можна налаштувати переадресацію дзвінків і SMS на інший номер, зокрема повідомлень від банків. Таким чином відкривається дорога до особистого кабінету на сайті банку і ваших рахунків.
Знайте: співробітники оператора зв’язку ніколи не телефонують для того, щоб повідомити своїх абонентів про завершення терміну дії SIM-карти. Та й немає в неї ніякого терміну дії.
SIM-карта може пропрацювати багато років – вона на це розрахована. Ви можете змінити не один і не два смартфони, переставляючи сімку з одного в інший, і все буде працювати без перебоїв. Гаджети виходять з ладу набагато частіше, ніж SIM-карти. І якщо щось не так зі зв’язком, то, найімовірніше, справа в телефоні або в поганому сигналі мережі, але навряд чи проблема в SIM-карті.
Якщо у вас все працює, не потрібно нічого міняти. Періодична профілактична заміна SIM-карт не потрібна.
Якщо ви зрозуміли, що без заміни SIM-карти – ніяк, розгляньте можливість використання віртуальної SIM-карти – eSIM. eSIM – це програмний модуль, який виконує роль SIM-карти, а необхідність у фізичній “сімці” в такому разі відпадає.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…