Доступ в інтернет став невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Ми покладаємося на нього для роботи, спілкування, розваг і отримання інформації. Але не всі користувачі розуміють яка швидкість і для яких завдань буде комфортною.
У цій статті ми розглянемо основні фактори, що впливають на швидкість інтернету, і визначимо, яка швидкість може вважатися комфортною. А ви не забудьте підписатися на мій блог і поставити лайк, якщо ще не зробили цього.
Спочатку слід врахувати сферу використання інтернету. Якщо ви використовуєте його переважно для перевірки електронної пошти та читання новин, то низька швидкість, наприклад, від 1 до 10 Мбіт/с вам точно підійде. Однак, якщо ви активно завантажуєте та надсилаєте файли, дивитеся потокове відео або граєте в онлайн-ігри, вам знадобиться вища швидкість.
Більшість провайдерів надають доступ у мережу на швидкості 100 Мбіт/сек – такої швидкості для великої родини точно не вистачить. Для одного, двох активних користувачів так, але для 5 вже ні. Тому багато провайдерів надають швидкість понад 100 Мбіт/сек – до 1 Гбіт/сек по оптоволокну. Тут варто розуміти, що для великої родини і Wi-Fi роутер повинен бути сучасний і спокійно “тримати” високі швидкості для великої кількості підключених пристроїв.
Іншим важливим фактором є кількість пристроїв, які використовують інтернет одночасно. Якщо ви живете в сім’ї, то кількість підключених пристроїв може значно вплинути на швидкість інтернету. Чим більше пристроїв використовується одночасно, тим вища швидкість буде необхідна. Приблизно 20-30 мбіт/с на кожен пристрій є оптимальним варіантом для більшості користувачів з урахуванням того, що всі в один момент не завантажують файли і не дивляться потокове відео.
Ну, а якщо хтось із домочадців вирішив завантажити об’ємні файли або подивитися відео в 4K, то в інших споживачів швидкість може різко впасти.
Необхідно також звернути увагу на стабільність з’єднання. Навіть якщо у вас є висока швидкість інтернету, але з’єднання нестабільне і постійно переривається зв’язок, це може бути незручно у використанні. Хороший провайдер інтернету повинен забезпечувати не тільки високу швидкість, а й стабільне підключення. Тут же можна додати, що “лаги” і переривання зв’язку можуть залежати як від Wi-Fi роутера, так і від якості самого підключення – у поганому з’єднанні винен не тільки провайдер.
Як ви вже зрозуміли, вище йшлося про “домашній” інтернет. На жаль, мобільні мережі поки що не можуть похвалитися високою швидкістю і стабільністю – чекатимемо 5G, впровадження якого вирішить усі проблеми мобільного зв’язку. Можливо, в майбутньому кабельний інтернет і зовсім не буде потрібен – стільникові мережі 5-го покоління за швидкістю і якістю зможуть замінити звичайних провайдерів.
Також з роками швидкості будуть збільшуватися – контент в інтернеті стає більш важким і навороченим.
Nike представила Air Max 1000 - перші кросівки компанії, майже повністю виготовлені за допомогою 3D-друку.…
Смартфон, здається, вже приріс до нас. Без нього навіть у магазин не виходжу, що вже…
20 листопада виходить довгоочікуваний S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl на Xbox Series X/S і PC.…
Незважаючи на те, що рішення було ухвалено на користь Samsung, попередня постанова відомства дозволяє BOE…
Смартфони Samsung Galaxy S25 коштуватимуть стільки ж, як і телефони Galaxy S24, про що повідомляє…
Найкраща картинка без зайвих навантажень на систему. Згідно з новими інсадами, Samsung планує розширити можливість…