Чи потрібно вимикати телефон на ніч: експерти дали відповідь

UPG

Сучасний телефон – це складний багатофункціональний пристрій, який за своїми характеристиками вже ближче до комп’ютерів. Попрацювавши або погравши за комп’ютером ми його завжди вимикаємо на ніч. Але чи потрібно вимикати телефон на ніч? Спробуємо розібратися.

Вимикаючи смартфон на ніч, користувачі керуються безліччю причин: зберегти заряд батареї або зарядити смартфон, знизити випромінювання від телефону, оптимізувати його або просто отримати елементарний спокій. Здається, що в подібних діях є певна логіка. Чи ні?

Тенденція останніх років – збільшення ємності батареї телефону. Багато моделей легко можуть пропрацювати кілька днів без підзарядки. Чому сприяє енергоефективність компонентів гаджетів, що підвищується з кожним роком, і оптимізація ПЗ. Так, у режимі очікування справний смартфон споживає приблизно 0,5% – 1% ємності батареї на годину, а значить за ніч (вважай той час, коли користувач спить) пристрій розрядиться лише на 4-8%, що легко заповнити за 10-20 хв. за допомогою швидкої зарядки. Якщо ж до моменту відходу до сну смартфон розряджений – відключати його для зарядки так само немає сенсу. При підключенні до мережі гаджет заповнить заряд батареї і припинить зарядку.

Ті, хто вимкнуть телефон на ніч для зниження рівня випромінювання смартфона, спираються на результати багаторічних досліджень про шкідливість електромагнітного випромінювання. Але за результатом тих самих досліджень високий рівень випромінювання спостерігається в період слабкого сигналу мережі та під час здійснення дзвінка. Гаджет, що лежить на тумбочці біля ліжка в режимі очікування, не становить небезпеки.

А ось думку про необхідність оптимізації роботи смартфона можна назвати частково правильною. Смартфон має власну операційну систему під час роботи якої виконується безліч завдань і додатків. Під час нічного вимкнення відбувається очищення оперативної пам’яті, і під час подальшого ввімкнення гаджет починає працювати швидше. При цьому слід зазначити, що сучасні смартфони відмінно справляються з очищенням ОЗП від непотрібних завдань самостійно і, якщо гаджет працює без збоїв, – перезавантажувати його немає необхідності, а значить і вимикати на ніч.

Ті ж, хто вимикають на ніч смартфон заради того, щоб їм не дзвонили, ймовірно, просто не знають про таку звичайну функцію як режим “у польоті”. Завдяки роботі цієї функції відключаються всі модулі зв’язку і ніхто не зможе вам додзвонитися. При цьому користувачеві будуть доступні функції, не пов’язані з необхідністю передачі даних.

Так чи потрібно вимикати телефон на ніч чи ні?

За великим рахунком сучасний смартфон не потребує щоденного вимкнення на ніч. Для відсікання небажаних дзвінків оптимальніше підійде функція “в літаку”, яка дасть змогу бути “поза зоною доступу мережі” і водночас користуватися багатьма іншими функціями смартфона.

Чому вимикати смартфон на ніч шкідливо

Здавалося б, ну вимкнув і вимкне ти телефон, що може бути тут шкідливого? Смартфон, це пристрій, який працює на власній операційній системі. Якщо вимкнений смартфон, операційна система не запущена, не зможуть бути запущені й інші додатки. А це означає, що якщо ви вимкнули смартфон на ніч будильник не спрацює. Примітно, що телефон типу “дзвонилка” позбавлені такого недоліку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я