Які функції смартфона слід відключити, щоб за вами не стежили

UPG

Сучасні смартфони зберігають величезну кількість інформації про своїх власників, що може бути дуже небезпечним.

При цьому багато функцій, що дають змогу застосункам шпигувати за користувачем, увімкнено за замовчуванням, і власник пристрою може навіть не знати про це. Тому варто відключити їх якомога швидше.

На пристроях Android є принаймні п’ять таких налаштувань, деякі з яких порушують конфіденційність, передаючи дані третім особам. Але існують прості способи, щоб вимкнути ці функції та захистити свою конфіденційність:

  1. Потрібно вимкнути геолокацію для додатків, які не використовуються

Якщо застосунок має доступ до вашої геолокації, він може відстежувати ваші переміщення і місця, які ви відвідуєте. Тому вимкніть геолокацію для додатків, яким це не потрібно. Можна залишити функцію “вмикати геолокацію під час використання застосунку”.

2. Потрібно вимкнути оновлення доступних мереж Wi-Fi і Bluetooth

Ваш гаджет за замовчуванням автоматично шукає доступні Wi-Fi і Bluetooth мережі, що дає змогу відстежувати ваше місце розташування. Тому вимкніть сканування Wi-Fi і Bluetooth у розділі “Налаштування → Місцезнаходження → Сканування Wi-Fi” і “Сканування Bluetooth”.

3. Необхідно вимкнути історію розташування Google

Ця функція дуже корисна для навігації та пошуку запитуваних місць, однак вона ж дає змогу відстежувати третій особі ваше переміщення. Вимкнути цю функцію можна в розділі “Налаштування → Місцезнаходження → Служби визначення місця розташування → Історія місцезнаходжень Google”.

4. Потрібно відключити всі датчики на пристрої

Якщо ви не довіряєте якомусь застосунку, який може зловживати доступом до камери, мікрофона, GPS та інших датчиків на вашому пристрої, то вимкніть усі датчики за допомогою налаштування “Налаштування → Система → Параметри розробника → Вимкнути датчики”.

5. Необхідно вимкнути персоналізовану рекламу

Часто у вас вискакує реклама того, що ви “гуглили”? Усе через цю функцію пристрою. Рекламні банери на смартфонах адаптуються до інтересів користувача, включно з його пошуковими запитами. Якщо ви не хочете, щоб ці дані передавалися в Google, то вимкніть персоналізовану рекламу в розділі “Налаштування → Google → Реклама”. Там потрібно буде вибрати свій акаунт, знайти пункт “Дані та реклама → Дані та конфіденційність → Налаштування реклами → Персоналізація реклами” і деактивувати її.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я