Статті

Скільки пам’яті має бути в Android

Share
Час читання: 2 хв.

Звісно, фраза “Що більше, то краще” працює і тут, тільки от якщо в смартфоні багато пам’яті, то й коштуватиме він дорого. З цим все відразу стає зрозумілим, але багато користувачів не знають, скільки їм потрібно пам’яті.

Розповім простими словами. У смартфоні два типи пам’яті – оперативна і постійна. Оперативна пам’ять використовується для роботи операційної системи і додатків у той момент, поки ваш гаджет увімкнений. Вона є мостом між процесором пристрою і постійною пам’яттю. Що більше оперативної пам’яті, то швидше працює смартфон загалом.

На сьогодні мінімум оперативної пам’яті для пристроїв на Android – 4 гігабайти. Усе що менше, вже не варто розглядати до купівлі. В ідеалі 6 або 8 гігабайт, але такі телефони коштуватимуть дорожче.

Деякі Android пристрої продаються з 2-ма або ж одним гігабайтом пам’яті. Такі гаджети, зазвичай, працюють на урізаній версії Android Go. Не рекомендую брати такий пристрій, краще доплатити приблизно 30% і купити смартфон на справжньому “чистому” Android.

З постійною пам’яттю справи йдуть цікаво. На сьогоднішній день у продажу смартфони на 32, 64, 128, 128, 256 гігабайт і вище. Відразу скажу – смартфон з 256 “гігами” коштуватиме дорого. Тому, вибір у нас невеликий.

На осінь 2022 року все, що нижче 64 гігабайт, розглядати не варто. В ідеалі має бути 128 “гігів” постійної пам’яті. Сама операційна система Android може розростатися до 15 гігабайт, а кеш додатків?

Якщо ви підписані в Telegram на 10-ок новинних груп, то за замовчуванням весь контент зберігається на пристрій – його просто так зручно дивитися. Об’єму нижче 64 буде не вистачати.

А може, карта пам’яті?

З картою пам’яті все просто – так, вона розширює пам’ять мобільного девайса, тільки не всі додатки вміють на ній працювати. До того ж, є ризик одного чудового дня втратити всі свої дані на SD карті, оскільки це вкрай ненадійний накопичувач.

Разом

  • 2/32, 1/32, 2/64, 3/64 – не варто купувати апарат з таким об’ємом пам’яті;
  • 4/64 – мінімум для осені 2022 року;
  • 6/64 – добре, але постійної мало;
  • 8/128 – ідеально, якщо є кошти на купівлю такого гаджета.
Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024