Скільки пам’яті має бути в Android

UPG

Звісно, фраза “Що більше, то краще” працює і тут, тільки от якщо в смартфоні багато пам’яті, то й коштуватиме він дорого. З цим все відразу стає зрозумілим, але багато користувачів не знають, скільки їм потрібно пам’яті.

Розповім простими словами. У смартфоні два типи пам’яті – оперативна і постійна. Оперативна пам’ять використовується для роботи операційної системи і додатків у той момент, поки ваш гаджет увімкнений. Вона є мостом між процесором пристрою і постійною пам’яттю. Що більше оперативної пам’яті, то швидше працює смартфон загалом.

На сьогодні мінімум оперативної пам’яті для пристроїв на Android – 4 гігабайти. Усе що менше, вже не варто розглядати до купівлі. В ідеалі 6 або 8 гігабайт, але такі телефони коштуватимуть дорожче.

Деякі Android пристрої продаються з 2-ма або ж одним гігабайтом пам’яті. Такі гаджети, зазвичай, працюють на урізаній версії Android Go. Не рекомендую брати такий пристрій, краще доплатити приблизно 30% і купити смартфон на справжньому “чистому” Android.

З постійною пам’яттю справи йдуть цікаво. На сьогоднішній день у продажу смартфони на 32, 64, 128, 128, 256 гігабайт і вище. Відразу скажу – смартфон з 256 “гігами” коштуватиме дорого. Тому, вибір у нас невеликий.

На осінь 2022 року все, що нижче 64 гігабайт, розглядати не варто. В ідеалі має бути 128 “гігів” постійної пам’яті. Сама операційна система Android може розростатися до 15 гігабайт, а кеш додатків?

Якщо ви підписані в Telegram на 10-ок новинних груп, то за замовчуванням весь контент зберігається на пристрій – його просто так зручно дивитися. Об’єму нижче 64 буде не вистачати.

А може, карта пам’яті?

З картою пам’яті все просто – так, вона розширює пам’ять мобільного девайса, тільки не всі додатки вміють на ній працювати. До того ж, є ризик одного чудового дня втратити всі свої дані на SD карті, оскільки це вкрай ненадійний накопичувач.

Разом

  • 2/32, 1/32, 2/64, 3/64 – не варто купувати апарат з таким об’ємом пам’яті;
  • 4/64 – мінімум для осені 2022 року;
  • 6/64 – добре, але постійної мало;
  • 8/128 – ідеально, якщо є кошти на купівлю такого гаджета.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я