Причини самостійного вимкнення телефону

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Деякі власники мобільних пристроїв стикаються з їх мимовільним вимкненням. Пов’язано це може бути з внутрішніми ушкодженнями телефону, збоями в програмному забезпеченні або виході з ладу акумулятора. У поточній статті докладно розглянемо зазначені причини, а також дамо рекомендації щодо їх усунення.

Реклама

Збій у програмному забезпеченні

Неполадки ПЗ можуть бути спричинені кількома причинами:

  • потрапляння в систему шкідливого коду;
  • установлення невідповідного додатка або такого, що надмірно споживає ресурси;
  • оновлення операційної системи або втручання користувача в її роботу (видалення системних файлів, спроба отримання прав суперкористувача).

Першим кроком на шляху усунення проблеми стане перевірка списку встановлених додатків. У ньому не повинні бути присутніми незнайомі користувачеві програми. Якщо такі є, їх слід спробувати видалити. Деякі віруси маскуються під корисні додатки, однак під час спроби їхнього запуску нічого не відбувається. Деінсталяція вірусу може супроводжуватися попередженнями про втрату даних з телефону – це лише виверт зломщиків, які таким чином намагаються збити з пантелику користувача.

Самостійне вимкнення живлення смартфона також спричиняють несумісні з поточною версією ОС додатки. Їхня робота призводить до появи збоїв, а надмірне навантаження на процесор і пам’ять може спричиняти швидкий розряд акумулятора. Відвідавши розділ “Живлення” в головному меню телефону, можна побачити, на які процеси витрачається найбільше енергії. Проблемний додаток потрібно видалити або обмежити його права на автоматичний запуск.

Часом проблему непередбаченого вимкнення мобільного пристрою викликає нещодавно проведене оновлення операційної системи. Незважаючи на всі старання розробників, нова версія прошивки може викликати перебої у функціонуванні окремих моделей телефонів. На жаль, відкотити зміни стандартними засобами не вийде. Проблема вирішується двома способами:

  1. Спробувати зв’язатися з представниками компанії виробника через офіційні джерела зв’язку й описати свою проблему. Якщо неприємність торкнулася певної моделі або цілої низки пристроїв – таких запитів буде достатня кількість і співробітники незабаром випустять оновлення, яке виправить програмний баг.
  2. Виконати перепрошивку пристрою на попередню версію ОС. За наявності необхідних знань, вивчення профільних форумів і маючи файл ОС, завдання можна виконати самостійно. Однак якщо немає впевненості у своїх силах, краще звернутися по допомогу до фахівця. Неправильне виконання процедури призведе до серйозного пошкодження пристрою і неможливості його відновлення. Перепрошивка також буде потрібна після втручання в системні файли.

Ще одним варіантом у вирішенні неполадок з ПЗ телефону є скидання до заводських налаштувань. Виконувати процедуру потрібно тільки після перенесення важливої інформації, що зберігається на смартфоні, в інше місце.

Вихід з ладу акумулятора

Діагностику неполадок батареї смартфона слід почати зі спостереження за процесом заряду і розряду. Потрібно звернути увагу на час автономної роботи пристрою: якщо після нещодавньої зарядки, індикатор незабаром показує малий відсоток ємності, то акумулятор виробив свій ресурс.

Під час під’єднання зарядного пристрою необхідно переконатися, що струм надходить на батарею – індикатор на телефоні має відобразити процес заповнення ємності. Якщо цього не відбувається, можливо, є пошкодження роз’єму на корпусі мобільного пристрою або зламалася зарядка, перегнувся шнур. По черзі замінюючи складові елементи вийде виявити джерело проблеми. Далі потрібно придбати новий компонент зарядного пристрою або звернутися в сервісний центр для заміни роз’єму, що зносився.

Телефони зі знімною задньою кришкою краще піддаються діагностиці, оскільки можна провести візуальний огляд батареї на наявність патьоків або здуття. Також слід перевірити контакти і за необхідності провести їх очищення з використанням спирту. Зачищати місця зіткнення гострим предметом не рекомендується – це призведе до знищення покриття з високою провідністю і обернеться ще більшим погіршенням контакту. Замінити акумулятор на такому пристрої також не становитиме труднощів, однак при підборі потрібно звертати увагу на відповідність параметрів: ємність, сила струму тощо.

Фізичне пошкодження телефону

Наслідки падіння мобільного пристрою не завжди мають зовнішні прояви. Повністю цілий корпус і екран – не є гарантією відсутності пошкоджень. Сильний удар може призвести до відшарування шлейфу, тріщини плати та інших проблем. У підсумку невеликий струс або зміна положення телефону призводять до втрати контакту з акумулятором і негайного вимкнення пристрою.

Самостійний вихід з ладу апаратних складових також часом призводить до відключення смартфона. Сюди можна віднести перегрів процесора, збої в оперативній пам’яті або радіомодулі.

Розібратися з неприємністю самому не вийде, рішення тільки одне – звернення до сервісу або ремонтної майстерні.

Підіб’ємо підсумки. Вимкнення живлення, спричинене програмним збоєм, здебільшого вирішується самостійно, виняток становить тільки необхідність перепрошивки. Якщо причина криється в акумуляторі або зарядному пристрої, потрібно по черзі виключати вихід з ладу відповідальних елементів. Із заміною зарядника і знімної батареї користувач впорається без залучення фахівців. Апаратні поломки потребуватимуть обов’язкового звернення до сервісу і можуть спричинити серйозні фінансові витрати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Лужна Софія
Лужна Софія
Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: