Чи можна залишати зарядку для iPhone в розетці

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Напевно, перед відходом з дому або тривалим від’їздом ви перевіряєте, щоб усі пристрої були вимкнені. Бажано – прямо з розеток. Ця звичка щонайменше допомагає утримувати квартиру в порядку, але чи є у відключенні електроприладів практичний сенс? Деякі люди роками не від’єднують техніку від мережі, хоча навіть не користуються нею. А якщо зарядник від Айфона відключати з розетки, чи пропрацює він довше? І що буде, якщо залишити адаптер підключеним до мережі? Спробуємо зрозуміти, чи варто позбуватися цієї звички і чи є вона шкідливою.

Реклама

Чи псується зарядка в розетці

Існує міф, що зарядка псується, якщо залишати її в розетці: в цей час вона нібито витрачає ресурс, оскільки через неї проходить електричний струм навіть у стані спокою. До того ж залишена зарядка може вийти з ладу через різкі стрибки в електромережі. Загалом, цілий розсип здогадок.

Чи псується зарядний пристрій у розетці? Частка правди в цьому є: адаптер розрахований приблизно на 50 000 годин використання, тобто, на 6 років використання. По суті, весь цей час ви можете не виймати з розетки, а якщо все ж таки будете вимикати, то продовжите термін роботи – і це не жарт. Просто порахуйте, що з умовних 24 годин він буде безглуздо стирчати з розетки близько 20.

Однак на ділі таке відбувається не завжди: навряд чи зараз є люди, які заряджають iPhone 14 Pro за допомогою адаптера на старого адаптера від iPhone X. До того ж, є шанс що адаптер буде схильний до перепадів температур, вологи і не раз впаде на підлогу, чого робити не рекомендується. При цьому Apple не забороняє залишати його в розетці, але рекомендує не користуватися зіпсованою зарядкою.

Чи витрачає електрику зарядка без телефону

Один із головних міфів, що стосуються безхазяйної зарядки в розетці – витрата електрики. І знову її прихильники цієї теорії частково мають рацію! Згідно з дослідженнями, адаптер витрачає електроенергію, але в дуже скромних кількостях – не більше ніж 0,3 мА, що за рік виллється в 0,3 кВт. Згідно з тарифом у моєму регіоні, 1 кВт коштує 2,64 грн, тобто тут про економію і говорити нічого. Можна сміливо залишати кілька зарядок відразу і не переживати, що вони вас збанкрутують.

Для порівняння, фен для волосся на 1800 Вт споживає за 10 хвилин близько 300 Вт*год, а зарядка Айфона протягом року – близько 30 гривень. А якщо підсумувати зарядку всіх пристроїв, як ми і зробили в нашому матеріалі, то сума буде більш вражаючою – на неї можна і каву попити, і навіть купити кабель для зарядки.

Чи небезпечно залишати адаптер у розетці

Люди, які вважають, що зарядку небезпечно залишати в розетці, чомусь не помічають, що інші пристрої роками працюють без перерв і з ними не виникає проблем. Холодильники, розумні колонки, телевізори, роутери – ці пристрої навряд чи хтось відключає, навіть коли їде у відпустку. Але навіть стосовно зарядок: зверніть увагу, що існують спеціальні розетки з USB, як ця від Hoco, що не потребують відключення. Хоча компоненти всередині одні й ті самі.

Ба більше, розетки для розумного будинку мають схожу начинку і до того ж постійно підключені до Wi-Fi – проблем з ними теж не виникає. Але з одним застереженням: якщо у квартирі нормальна проводка, з якою не виникає складнощів. У такому разі, техніку і справді краще берегти і відключати.

Чи потрібно відключати зарядний пристрій від мережі

Як бачите, немає майже жодної причини переживати за те, що зарядка від Айфона залишається в розетці. Це майже не впливає ні на довговічність, ні на витрату енергії. Але є деякі нюанси, чому адаптер від Айфона потрібно відключити від мережі.

  • Якщо в будинку є маленькі діти – є шанс, що адаптер для зарядки швидко вийде з ладу, оскільки дитина може просунути в роз’єм металевий предмет.
  • Домашні тварини люблять гратися з проводом – довго він у вас не проживе. Перевірено на собі.
  • Якщо розетки в будинку розташовані близько до підлоги, можна їх зачепити ногою і пошкодити.
  • Розетка розташована близько до ліжка – є шанс, що ви висмикнете її “з коренем” або наступите на неї.
  • Вимикайте електроприлади, включно з адаптерами для зарядки, під час грози.
  • Не залишати в розетці несправний блок живлення, який працює через раз. Від нього краще взагалі позбутися.

Як бачите, в теорії із залишеним адаптером у розетці нічого не трапиться, але на практиці може статися всяке. При цьому відключити його – справа кількох секунд: краще вчинити саме так, щоб не перебирати погані сценарії, поки перебуваєте далеко від дому.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ