У чому різниця між 4K і Ultra HD (UHD)

Роздільна здатність 4K зараз є стандартом для нових телевізорів, але що це насправді?

UPG

Роздільна здатність 4K зараз є стандартом для нових телевізорів, але що це насправді?

Почнемо з теорії

Коротко, 4K Ultra HD – це назва екрану з роздільною здатністю, що в чотири рази перевищує роздільну здатність телевізора Full HD (1080p). Це означає, що замість двох мільйонів пікселів на тій самій площі екрана вміщуються вісім мільйонів, що досягається рахунок зменшення розміру кожного пікселя вчетверо.

Що це означає для нас, пересічних глядачів? Більш чітке зображення, покращена передача кольору, а в більшості нових телевізорів — розширений динамічний діапазон (HDR).

Чи є різниця між 4K та UHD?

На споживчому рівні різниця буде непомітною. Але, якщо спитати професіоналів, вам прочитають довгу лекцію, сенс якої зводиться до того, що 4K середньостатистичного глядача зовсім не 4K. Технічно вони мають рацію.

У професійному світі 4K – це стандарт цифрового кіно, з роздільною здатністю 4096 x 2160 пікселів. Нагадаємо, що роздільна здатність 2K рівно вдвічі менша (2048 x 1080).

Але повернемося у світ звичайного телебачення, де живе більшість людей. Тут ми дивимося телевізори зі співвідношенням сторін 16:9 або 1,78:1, отримуючи роздільну здатність 3840 x 2160 – удвічі більше, ніж у Full HD (1920 x 1080).

Щоб уникнути плутанини, була спроба розвести назви, залишивши 4K професіоналам, а побутовій техніці Ultra HD. На жаль, назва не прижилася, тому виробники телевізорів використовують позначення 4K Ultra HD або 4K.

Час бігти в магазин за 4K Ultra HD?

Якщо ви влаштовуєте якість зображення на екрані телевізора, можна не поспішати. HD-телевізор 1080p працюватиме ще багато років, стандарти цифрового мовлення 1080p не скасують, як аналогове мовлення у 2009 році. Але якщо ви купуєте новий телевізор, було б нерозумно не перейти на 4K Ultra HD. Ціни на них зовсім не помітні.

Найкраще вибрати модель, яка підтримує HDR. Якщо говорити дуже просто, розширений динамічний діапазон робить білий яскравішим, а чорний темнішим. Це покращує перенесення кольорів, посилює контрастність, дрібні деталі. Правильно налаштований HDR дасть помітніші зміни картинки, ніж більша роздільна здатність.

А телевізор 4K Ultra HD підтримує Full HD (1080p)?

Так, телевізори 4K Ultra HD можуть відтворювати контент у форматі Full HD, але він не відображатиметься у стандартній роздільній здатності 1920 x 1080. Щоб заповнити додаткові пікселі, з яких складається екран 4K Ultra HD, необхідно масштабувати зображення. Те саме стосується контенту у форматі SD.

А контент буде?

ТБ канали, що ведуть мовлення у форматі 4K можна знайти на відеоплатформі Wink, онлайн-кінотеатри представляють добірки фільмів у відповідній якості.

А може зачекати 8К?

4K Ultra HD може здатися сучасним форматом, але не так просто. На підході вже 8K з роздільною здатністю 7680 x 4320 (або 4320p), що вчетверо більше, ніж у 4K Ultra HD, і в 16 разів більше, ніж у Full HD.

Круто, але дуже дорого. І навіть якщо фінанси для вас не проблема поспішати не варто. 4K Ultra HD майже став новим галузевим стандартом і пройде багато часу, перш ніж 8K замінить його.

На сьогоднішній день найкращим вибором стане телевізор QLED або OLED із підтримкою 4K Ultra HD.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я