Заплуталися у термінах QLED, UHD та OLED? Це типи дисплеїв, які представлені на ринку в даний час.
Читайте далі, щоб дізнатися, як працює кожен тип, які його переваги та недоліки, а також який тип дисплея краще вибрати.
QLED розшифровується як Quantum-dot Light-Emitting Diode (квантово-крапковий світловипромінюючий діод). Дисплей QLED схожий на звичайний світлодіодний дисплей, але в ньому використовуються надтонкі частинки, які називаються “квантовими точками”, для посилення яскравості та кольору. Одним словом, дисплеї, що використовують технологію QLED, забезпечують якіснішу передачу кольорів.
Хоча технологія QLED була представлена компанією Sony у 2013 р., в даний час Samsung продає телевізори QLED та співпрацює з іншими виробниками QLED, такими як Sony, Vizio, Hisense та TCL.
Квантові точки – це маленькі частинки, які світяться при попаданні на них світла. Вони дуже крихітні, менші навіть за вірус! Оскільки їх розмір контролюється з такою точністю, то світло, яке вони випромінюють, може контролюватись з такою ж точністю.
Вони також дуже стабільні, тому їхній ефект не слабшає з часом, на відміну від світлодіодних дисплеїв, які можуть страждати від цієї проблеми.
Органічний світловипромінюючий діод (OLED) виготовляється з матеріалу, який при впливі електрики світиться подібно до нагрівального елементу в тостері.
OLED, як випливає з назви, виготовляються з органічних сполук. Вони містять величезний набір органічних сполук, що працюють спільно, оскільки кожного кольору світлодіода потрібен свій склад органічних сполук.
Залежно від сили електричного струму кожен OLED-піксель випромінюватиме світло різної частоти. При сильному струмі OLED-пікселі будуть випромінювати більше світла і навпаки. Крім того, OLED-дисплей забезпечує надзвичайно темний чорний колір без розмиття навколо яскравих об’єктів на темному тлі.
За даними LG, якщо дивитися телевізор по шість годин на день, то очікуваний термін служби OLED-телевізора має становити близько 22 років.
UHD – це не тип технології відображення інформації. Швидше, це означає Ultra High Definition – дозвіл дисплея.
Це крок вперед порівняно з Full HD, тобто 1080p або 1920 x 1080. Ultra High Definition (UHD) збільшує його в чотири рази і становить роздільну здатність 3840 x 2160, яке ми також називаємо 4K.
Ми не можемо порівнювати QLED з UHD, оскільки це не одне й те саме. Однак ми можемо порівняти UHD з іншими дозволами дисплеїв, такими як Full HD, а QLED або OLED – з іншими технологіями, такими як Neo QLED, QD-OLED та NanoCell.
При порівнянні OLED виявляється на висоті. Він має більш глибокий чорний колір і високий коефіцієнт контрастності, споживає менше енергії, має кращі кути огляду і більш тривалий термін служби.
Для порівняння, QLED-матриці зазвичай мають більш високу яскравість, більший розмір екрану та нижчу ціну. Однак OLED наздоганяє їх за цими параметрами.
ТБ QLED – відмінний варіант для тих, хто хоче придбати новий телевізор без великих витрат. Вони забезпечують відмінне співвідношення ціни та якості і вже багато років переглядаються та удосконалюються компанією Samsung.
Можна вибрати і більш дешевий варіант, наприклад, Samsung Q80A, але не варто очікувати від нього кращих якостей, які пропонує технологія QLED.
Якщо ви можете витратити трохи більше, а бюджет не є проблемою, краще використовувати OLED. Вони мають кращі кути огляду, споживають менше енергії, мають більш глибокий чорний колір і кращу контрастність, ніж дисплеї QLED.
Якщо у вас є хоча б 500 дол. або більше, щоб витратити на телевізор, то UHD (4K) це те, що вам потрібно.
За такого бюджету було б трохи дивно вибирати щось нижче за UHD. Але якщо у вас немає достатнього бюджету на 4K UHD, а телевізор потрібен прямо зараз, то можна скористатися дешевшим варіантом з роздільною здатністю 1080p і оновити його пізніше.
Ні, вам не варто турбуватися про вигоряння OLED-матриць, оскільки для більшості користувачів OLED-телевізорів це не проблема.
Вигоряння відбувається, якщо дивитися канали зі статичним зображенням (наприклад, цілодобовий канал новин) протягом декількох годин кожен день і не перемикати канал час від часу. Але якщо ви регулярно перемикаєте канали, вигоряння OLED-дисплеїв не повинно викликати занепокоєння.
Однак якщо це все ж таки сталося, існують способи усунення вигоряння екрана для різних технологій, включаючи OLED.
Тут наведені деякі питання, що часто ставляться про телевізори OLED і QLED.
Так, вигоряння OLED можна усунути. Якщо у вас є панель LG або Sony, то в ній має бути функція Pixel Refresher, яку можна запустити, якщо ви помітили вигоряння. Після роботи протягом години або близько того дисплей повинен повернутися в нормальний стан.
Так, їх можна відремонтувати. Але якщо у телевізора закінчилася гарантія, вам доведеться заплатити за ремонт, при цьому важливо зазначити, що гарантія зазвичай не поширюється на вигоряння OLED-панелей. Це означає, що в будь-якому випадку вам доведеться сплатити за ремонт.
Ремонт OLED-телевізора може коштувати в середньому від 100 до 400 доларів США, але це залежить від того, що саме зламалося.
Як правило, OLED-телевізори більш схильні до вигоряння, ніж QLED. У той час, як виробники OLED не завжди включають проблему вигоряння в гарантію, багато QLED-телевізорів захищені від вигоряння протягом десяти років.
Час відгуку QLED-телевізорів зазвичай становить від 2 до 8 мілісекунд, тоді як OLED-телевізори значно швидше – 0,1 мілісекунди. Якщо ви хочете використовувати OLED-телевізор з ігровим ПК, то найкраще вибирати OLED-телевізори. Якщо вам потрібні конкретні рекомендації, прочитайте нашу статтю про найкращі телевізори для ігор.
Розмір кімнати та відстань до екрану визначають розмір телевізора, який вам потрібний. Якщо ви сидите:
Якщо розглянути всі переваги та недоліки QLED- та OLED-телевізорів, то найбільш доцільно вибрати OLED-телевізор
OLED-телевізори служать довше, ніж QLED. Вони більш енергоефективні та забезпечують темніший чорний колір з високим рівнем контрастності. З іншого боку, QLED-телевізори не мають проблеми вигоряння, що не повинно стати проблемою і для більшості користувачів OLED-телевізорів, якщо ви будете дотримуватися порад щодо запобігання цій проблемі.
Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…
На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…
Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…
За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…
Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…
Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…