Статті

Чи можна карту носити під чохлом телефону

Share
Час читання: 3 хв.

Звичайний користувач, який використовує банківську картку для зняття готівки, розрахунків через онлайн-додатки або банкомат, не дуже добре уявляє принцип роботи “пластику”. На загальну думку, у картку вбудовано чип, який реагує на електромагнітне випромінювання, що випускається зчитувальним пристроєм на розрахунковому терміналі в магазині або в приймальному пристрої банкомату. Сучасний смартфон – складний електронний гаджет, який також випромінює електромагнітні хвилі, які в теорії можуть негативно вплинути на працездатність картки.

Зчитування інформації з банківського пластику для проведення безготівкових розрахункових операцій проводиться кількома методами:

  • за допомогою оптичного сканера, який читає штрих-код;
  • зняттям інформації на терміналі або банкоматі з магнітної смуги, нанесеної на зворотний бік картки;
  • взаємодією пристроїв, що приймають, з електронною мікросхемою-чіпом, вбудованим у пластикову “болванку” для карток.

Штрих-код – малюнок у вигляді блоку з безлічі вертикальних смуг або хаотично нанесених геометричних фігур. Легко зчитується будь-яким оптичним сканером і має найпростіший рівень захисту, тому здебільшого наноситься на бонусні та дисконтні картки, які випускають магазини, підприємства, що надають послуги тощо.

Магнітна смуга – застарілий спосіб зберігання інформації на картці. Розмагнічування – дуже ймовірний результат, якщо потримати картку поруч із потужним джерелом електромагнітного випромінювання, наприклад, проводом під високою напругою, будь-яким пристроєм, оснащеним великим електромагнітом, побутовою СВЧ-піччю тощо.

Телефон, оснащений акумулятором і мільйонами транзисторів, теоретично здатний розмагнітити банківську картку. У деяких користувачів справді траплялися такі неприємності: пластик після тривалого зберігання поруч із телефоном переставав працювати.

З іншого боку, масового виходу карток з ладу експертами не було відмічено жодного разу, до того ж банківська картка – сама по собі тендітна річ, що піддається впливу багатьох негативних чинників – від ЕМВ-випромінювання до вологи і високих температур.

Смартфон + картка: наскільки безпечно зберігати їх разом?

Серед експертів склалася думка, що тривале зберігання картки та смартфона поруч одна з одною теоретично може призвести до розмагнічування магнітної смуги. Для цього потрібно зберігати обидва аксесуари в безпосередній близькості цілодобово. Більш реальним видається час у 4-6 годин, коли телефон і банківська картка перебувають на відстані не більше метра в момент денної активності користувача. Користуючись смартфоном, людина тримає його в руках, пластик у цей час лежить у портмоне, кишені одягу або сумці.

Довідка: радіоінженерами світових виробників GSM-обладнання не виявлено фактів взаємного впливу електромагнітних полів на стан пластикових карт і смартфонів.

Виробники деяких моделей чохлів для телефонів свідомо оснащують вироби кишеньками, перетворюючи їх на візитниці та тримачі карток. Це зручно: деякі користувачі вважають за краще розплачуватися пластиком і не мають при собі готівки.

Передбачається, що тривале зберігання карток разом з електронним гаджетом може сприяти розмагнічуванню пластику. Всупереч теорії, користувачі, які місяцями використовують чохол як гаманець, не скаржаться на псування карток.

Банки-емітенти випускають пластик з терміном дії від 3 до 5 років: передбачається, що за цей час картка, незалежно від принципу дії та рівня захисту, піддається природному зносу. Насправді картка здатна служити довше і до моменту заміни працездатна.

На безпеку зберігання пластику в чохлі смартфона негативно впливає зовсім не електромагнітне випромінювання: у разі втрати або крадіжки телефону його господар одночасно позбавляється і засобу безготівкового розрахунку, і залишається без зв’язку.

Вище сказано, що окрім магнітних смуг і штрихкодів, у картках використовуються мініатюрні електронні схеми-чіпи, які не містять магніту чи інших елементів з електромагнітним випромінюванням. Головні чинники, через які картки з чіпами стають популярними і швидко витісняють носії з іншими способами зберігання інформації:

  • високий рівень захисту;
  • відсутність збоїв під час зчитування даних;
  • доступність електросхем і швидкість виготовлення.

Магнітні смуги ще наносять на “чиповані” картки як дублювальний спосіб використання в разі, якщо чип вийде з ладу. Мікросхема не схильна до електромагнітного випромінювання навіть від електродвигунів потужністю від 5 кВт, тому загрози розмагнічування немає.

Безпека карт: чому вони найчастіше виходять з ладу

Причини, через які банківські картки перестають працювати:

  • мікроподряпини та мікротріщини, які з’являються під час носіння пластику разом із ключами, іншими твердими та гострими предметами в сумках, кишенях одягу, бардачках авто тощо. Згодом приймальні термінали перестають розпізнавати дані як на магнітних смугах, так і на електронних чипах;
  • прямі сонячні промені, нагрівальні прилади, надвисокі температури в приміщенні. Тепло деформує пластикову болванку, скорочує термін служби мікросхеми;
  • волога, яка потрапляє на картку – досить викупати одяг у водоймі або пральній машині, щоб позбутися засобу безготівкових розрахунків.

Ґрунтуючись на інформації вище, випливає:

  • У теорії електромагнітне випромінювання від смартфона може розмагнітити пластикову смугу на зворотному боці банківської картки.
  • Користувачі носять картки в чохлах телефонів і не скаржаться на вихід пластику з ладу.
  • Картки оснащені електронними чипами, на які не впливає електромагнітне випромінювання.
Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Користувачі ноутбуків на чіпах Snapdragon скаржаться на серйозну проблему

    Покупці часто повертають у магазини ноутбуки на базі Arm-процесорів. Про це повідомляє портал Tom's Hardware…

    14.12.2024

    Samsung Galaxy S25 Ultra отримає унікальний колір

    У Samsung Galaxy S25 Ultra буде кілька особливих кольорів. Про "Титановий синій" ми вже писали,…

    14.12.2024

    5 функцій, які зроблять Samsung Galaxy S25 Ultra ідеальним смартфоном

    Останні витоки і чутки вже дають гарне уявлення про те, яким може бути Samsung Galaxy…

    14.12.2024

    Apple анонсувала стильні чохли Beats для iPhone 16

    Apple представила нову колекцію чохлів для iPhone 16 під брендом Beats. Ці аксесуари створені не…

    14.12.2024

    Як миттєво розпізнати дзвінок шахрая: прості поради

    Шахраї знову в ділі, і ось чергова історія: у бабусі витягнули кілька сотень тисяч гривень,…

    14.12.2024

    iPhone 18 Pro отримає передовий чип A20 Pro

    З чуток, новий чіп A20 Pro від Apple буде використаний в iPhone 18 Pro і…

    14.12.2024