Процес заряджання смартфонів оточений міфами. Деякі з них викликають посмішку та сміх. Але іноді ми діємо, керуючись саме такими міфами, свято віруючи у них, і це призводить до поломки пристрою.
Більшість користувачів звикли заряджати телефон уночі, а потім протягом дня використовувати його, додатково не заряджаючи. Це погано впливає на літій-іонні акумулятори, які оснащені сучасними смартфонами.
Міф про те, що перед тим як заряджати телефон, треба щоб він був повністю розряджений, випливає із застарілих уявлень про акумулятори.
Необхідність повної розрядки зникла з того моменту, як у смартфонах почали використовувати літієві батареї. Акумулятор працює оптимально на 40-80% заряду. Тому необхідність заряджати сучасні смартфони «до упору», як і необхідність попередньо повністю розряджати їх, відсутня.
Якщо ви хочете, щоб акумулятор прослужив довго, то оптимальним для нього буде заряджати потроху кілька разів на день, підтримуючи заряд на певному рівні. Якщо рівень заряду часто знижується нижче 20%, термін служби такого телефону скорочується.
Єдине, що не можна робити, – залишати на ніч телефон під купою речей або під ковдрою та подушкою, т.к. це може призвести до перегріву телефону.
Близько 8 років тому в батареях не використовувалися автоматичні обмежувачі заряду, тому подача струму після того, як акумулятор зарядився, призводила до перегріву пристрою, його псування та скорочення терміну служби.
Пристрої, що використовуються в сучасному світі, після зарядки автоматично відключаються від мережі, тому вони не перегріваються та не псуються.
Більшість людей не знає про те, що реальною загрозою акумулятору є кількість циклів заряджання. Цикл заряджання – це сукупність процесів, пов’язаних з повним наповненням та повною розрядкою акумулятора. Кожен акумулятор вміщує обмежену кількість таких циклів.
Після цього ефективність акумулятора починає падати. Найоптимальнішим для акумулятора є підтримання рівня заряду на 40-80%. Це допоможе уникнути великої кількості циклів заряджання і батарея прослужить довго.
При використанні оригінальних пристроїв заряджання йде швидше. Але можна користуватися і якісними аналогами, хоча за допомогою їх телефон заряджається повільніше.
У жодному разі не слід користуватися підробками. Неякісні підробки зарядних пристроїв здатні завдати шкоди не лише акумулятору, а й всьому смартфону.
Велика ємність батареї, звичайно, впливає на час роботи телефону без заряджання. Однак це не гарантує того, що акумулятор на 4000 мАг буде більш автономен, ніж акумулятор на 3000 мАг. Грамотні алгоритми енергоспоживання, технології енергозбереження та якість елементів живлення можуть компенсувати значну різницю між ними.
Більшість виробників створюють смартфони, розраховуючи, що споживач поміняє їх через 2-3 роки, тому батареї в них призначені приблизно на такий термін. Сильно нервувати через те, чи правильно ви заряджаєте пристрій не потрібно, а прислухатися до порад виробників варто. Це дозволить продовжити термін роботи Вашого пристрою.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…