Багато користувачів стикалися з ситуацією, коли їхній смартфон раптово відображав повідомлення з вимогою очистити пам’ять. Розкажемо, як можна вирішити цю проблему.
Іноді телефон вимагає очистити пам’ять, хоча видаляти нічого. Таке може статися і в результаті збою – смартфон неправильно відображає обсяг вільного та зайнятого місця у внутрішньому сховищі, через що і з’являється таке повідомлення. Насамперед потрібно переконатися, що пам’ять телефону справді забита. Для цього попередньо необхідно:
Якщо смартфон, як і раніше, вимагає очистити пам’ять, необхідно скористатися програмами, які аналізують внутрішнє сховище — вони покажуть, чи справді воно забите, і що саме в ньому зберігається. Найчастіше такі програми відображають інформацію у вигляді зрозумілих діаграм, де перераховані найважчі файли та папки в телефоні.
Додатки, що аналізують пам’ять смартфона, можна знайти в магазині Google Play. У них достатньо вбити фразу «аналіз пам’яті телефону» або «аналіз дисків», а потім вибрати і встановити додаток, що сподобався — при виборі варто орієнтуватися на співвідношення позитивних і негативних відгуків, а також високий рейтинг.
Кеш є тимчасові файли, які поступово накопичуються в кожному додатку. Значна його частина зберігається у різних соціальних мережах, браузерах, музичних стрімінгових сервісах та інших програмах, де користувач переглядає чи прослуховує найбільше контенту — фотографій, відеороликів, аудіо тощо.
Іноді кеш програм необхідно очищати, якщо на смартфоні невеликий обсяг внутрішньої пам’яті. Зробити це можна у налаштуваннях телефону:
На деяких смартфонах є вбудована програма «Диспетчер телефону». У ньому можна вибрати дію “Очистити пам’ять телефону”, а потім вибрати дію “Очистити кеш програм” – це дозволить видалити тимчасові файли всіх програм одночасно.
Популярні месенджери мають функцію, яка автоматично завантажує всі отримані та переглянуті файли у чатах, групах та на каналах. Поки її не відключити, програма забиватиме пам’ять телефону, а сам власник може і не знати про це. Видалити всі завантажені файли та деактивувати цю функцію можна в налаштуваннях месенджера, наприклад:
Крім того, видалити файли месенджерів можна і через вбудований диспетчер файлів – у його внутрішньому пошуку необхідно вбити назву потрібного месенджера, знайти його папки (наприклад, WhatsApp Images) і видалити їх вміст, якщо вона більше не потрібна.
Пам’ять смартфона може бути забита і великими програмами, особливо якщо ті часто оновлюються і стають ще «важчими». Знайти та видалити їх можна, якщо у розділі налаштувань «Пам’ять» («Сховище») вибрати «Програми». Тут програми відсортовані за розміром із зазначенням ваги, що дозволяє легко визначити, скільки місця займає кожна програма.
Проблема з раптовою вимогою звільнити пам’ять смартфона з’являтиметься час від часу, якщо не дотримуватись певних правил, які дозволять уникнути її в майбутньому:
Крім того, важливо відразу розраховувати, скільки пам’яті в телефоні знадобиться власнику в майбутньому – моделі з 16 і 32 ГБ внутрішнього сховища вже наполовину заповнені системними файлами, а отже, цього обсягу вистачить на вкрай недовгий період. Рекомендується звертати увагу на смартфони як мінімум з 64 ГБ внутрішньої пам’яті, щоб її не довелося очищати занадто часто.
Південнокорейський гігант Samsung запустив програму Galaxy Easy Compensation, спрямовану на зменшення кількості електронних відходів і…
WhatsApp, який має більше 2 мільярдів користувачів, завжди вважався лідером у питанні безпеки. Всі ці…
Apple знову продемонструє свою безперечну перевагу в оновленнях, випустивши iOS 19 у вересні, якщо чутки…
Частка Apple на світовому ринку смартфонів знизилася до 18% у 2024 році, порівняно з 19%…
Дослідники в галузі кібербезпеки виявили та усунули вразливість у декодері Monkey's Audio (APE) на смартфонах…
Redmi представила на світовому ринку 4G-версії смартфонів Note 14 і 14 Pro. Пристрої отримали ємну…