Статті

Чому перестали випускати плазмові телевізори

Share
Час читання: 3 хв.

У “нульові” плазмовим телевізором можна було пишатися. Він підкреслював добробут власника, а також був метою номер один для квартирних злодюжок. Але часи йдуть і все змінюється. У цій публікації спробуємо розібратися, чому світ відмовився від “плазми”. А тим, хто ще не підписаний на мій канал, можете це зробити просто зараз!

Плазмові телевізори були популярні наприкінці 1990-х і на початку 2000-х років, завдяки своїй високій якості зображення і яскравим кольорам. Але поступово вони перестали випускатися і були замінені на телевізори з рідкокристалічними дисплеями. На те є кілька причин.

Одна з головних відмінностей плазмових телевізорів від РК-телевізорів полягає в способі формування зображення. Плазмові телевізори використовують газові розряди для створення світла і кольору, тоді як РК-телевізори працюють на основі рідкокристалічної матриці. Це призводить до низки відмінностей у виробництві та характеристиках обох типів телевізорів.

Робота плазмової панелі ґрунтується на випромінюванні люмінофора під впливом ультрафіолетового світла. Панель плазмового дисплея складається з великої кількості комірок-мікроколб, заповнених спеціальним газом. При подачі напруги на окрему колбу, газ іонізується і випромінює ультрафіолет.

Ультрафіолетове світло, потрапляючи на люмінофор, нанесений на внутрішню поверхню колби, починає світитися одним із трьох застосовуваних кольорів (червоним, зеленим, синім, RGB). На відміну від електронно-променевих моніторів, плазмові панелі не мають розгортки, тому вони не мерехтять. Панель, що складається з газових колб, має вертикальні та горизонтальні електроди для подачі напруги, причому електроди з лицьового боку прозорі. Процес перемикання напруги контролюється спеціальним процесором.

Перша причина, чому перестали випускати плазмові телевізори, пов’язана з їхньою високою вартістю виробництва. Виготовлення плазмових екранів потребує складніших технологій, набагато складніше порівняно з РК-телевізорами, де використовується дешевша рідкокристалічна матриця, яку за фактом, друкують на спеціальному “принтері”.

Друга причина пов’язана з проблемами, з якими зіткнулися виробники плазмових телевізорів. Одна з основних проблем – це обмежений термін служби плазмових екранів. Плазмові технології мали обмеження за терміном служби, і через кілька років експлуатації зображення могло втратити яскравість або з’явитися мерехтіння.

Наприклад, якщо на телевізорі відображатимуть тривалий час статичне зображення, то екран міг вигоріти в місці з найбільшою яскравістю. Особливо це було помітно в кутку, де був логотип телеканалу. Якщо “наші люди на таксі в булочну не їздять”, то власник плазми ніколи не гратиме в ігрову приставку на такому ТВ – консолі минулих років швидко погіршували екран “плазми”. Одразу ж згадуються слова батьків про “довго не грай у Денді, посадиш кінескоп”.

Третя причина, через яку перестали випускати плазмові телевізори, пов’язана з розвитком інших технологій. З розвитком РК-технологій виробники змогли досягти високої якості зображення, яку можна було порівняти з плазмовими екранами. Крім того, РК-телевізори стали доступнішими за ціною і споживали значно менше енергії.

Але багато людей досі не викинули свої плазмові телевізори, оскільки їм подобається якість зображення, яку вони надають. Плазмові телевізори мають високий контраст, широкі кути огляду і глибокі чорні тони. Це робить зображення на екрані більш реалістичним і привабливим для багатьох.

Крім того, плазмові телевізори добре підходять для перегляду динамічних фільмів і спортивних подій, завдяки високій частоті оновлення зображення і відсутності ефекту розмиття. Якщо зараз у моду тільки входять дисплеї з частотою понад 100 Гц, то плазмовий ТВ міг відображати картинку з частотою до 600 Гц!

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024