Статті

Чому насправді китайські смартфони такі дешеві

Share
Час читання: 2 хв.

Китайські смартфони завжди привертали увагу користувачів. Низькі ціни, непогана якість, довговічність – все це непогано підкуповує. Але погодьтеся, було б безглуздо, щоб компанія виробляла затребувані гаджети собі на збиток.

Вартість технологій та розробок

Ні для кого не секрет, що левова частка китайських компаній заощаджує на «залізі» телефону. Замість якіснішого і, природно, дорожче Qualcomm Snapdragon, вони ставлять MediaTek. У плані продуктивності він не виграє у дорогого сегмента процесорів, але в плані ціни — значно відірвався. Але вам не здається, що краще трохи переплатити і купити більш здатний до навантажень смартфон? Ціна звичайно підкуповує, але краще зробити вибір на користь Qualcomm. Недорогі смартфони на базі такого процесора є і Xiaomi, і Huawei, і OnePlus, вони не обмежуються однією моделлю – завжди є з чого вибрати і порівняти.

Те саме можна сказати і про модулі камер. Найчастіше китайці ставлять у свої телефони сенсор камери від Sony. Пояснити це можна тим, що японці віддають свої розробки за доступну ціну. В екранах китайфонів стоять дешеві IPS-матриці. Говорити про якість такого дисплея не варто.

Низькі витрати на оплату праці

Однією з причин дешевизни є дешева робоча сила. Всім відомо, що китайські робітники працюють практично за копійки. Також відомі китайські бренди виробляють свої телефони на батьківщині. Перевага в тому, що китайцям не витрачати величезні гроші на логістику, від чого всі збережені гроші вони пускають у виробництво.

Відсутність торгових надбавок

Компанії з “Піднебесної” не використовують надбавку для додаткового заробітку. Усю продукцію від азіатської країни ви можете придбати за первісну вартість виробника. Чого не скажеш про популярні бренди.

Низькі витрати на маркетинг

Такі «монстри» у бізнесі, як Samsung, Apple, Sony не рідко вдаються до рекламних кампаній. Apple – вибудовувала свою рекламну кампанію роками, за рахунок чого ви не часто можете побачити рекламу нового айфона, в руках відомих людей. Яблучна кампанія сама себе продає, і їй не потрібні посередники. Чого не скажеш про китайських колег. Так, безумовно, реклама є, але вона не така дорога, як у вищесказаних компаній. Китайці не вдаються до таких радикальних методів реклами, за рахунок чого вкладають усі кошти у розвиток виробництва.

Після прочитання цієї статті ви напевно подумали, що не варто купувати телефон від китайських виробників, але це не так почасти. Перед вибором обов’язково перегляньте огляди в Ютубі, знайдіть ще пару моделей і порівняйте їх. Також не варто купувати телефони від маловідомих брендів – ви ризикуєте залишитися з цеглою. Придивляйтеся до смартфонів від Xiaomi, Meizu, Huawei, OnePlus – купивши смартфон від них, ви точно не залишитеся ошуканими.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024