Статті

Чи можна не діставати зарядний бллок смартфона з розетки

Share
Час читання: 2 хв.

Зручно після заряджання телефону залишати зарядний пристрій увімкненим у розетку – так не доведеться його наново шукати і залишиться тільки під’єднати гаджет. Якщо ви так робите, то варто задуматися, чи не принесе ця звичка негативних наслідків.

Електроспоживання

Залишений у розетці зарядний пристрій продовжує працювати навіть після від’єднання від нього телефона. І хоч у невеликих кількостях, але споживає електрику. Одна під’єднана зарядка, звісно, несильно збільшить ваші витрати на електроенергію, але якщо порахувати всі електроприлади, які ми залишаємо увімкненими в той час, коли ми ними не користуємось, то виходить не так уже й мало.

Безпека

Виробники зарядних пристроїв зазвичай прикладають до товару інструкцію, в якій зазначено, що його не можна залишати увімкненим без потреби.

У сучасних якісних приладах уже передбачено вбудований захист від загоряння. Такі зарядні пристрої менш небезпечні. Але не завжди можна на око визначити, присутній він у вас чи ні. Якщо ваш зарядний пристрій нагрівається, навіть коли він нічого не заряджає, а просто ввімкнений у мережу, його точно потрібно вимикати з розетки.

Ризики

Залишаючи зарядний пристрій у розетці, ви наражаєтеся на такі ризики:

  • Якщо трапиться коротке замикання або якась несправність, то може статися пожежа. Блок живлення, що знаходиться всередині пристрою, складається з безлічі деталей, зокрема пластикових, які можуть загорітися. При стрибку електричної напруги пристрій може бути пошкоджено і вийде з ладу або створить пожежонебезпечну ситуацію. Така ймовірність, звичайно, мінімальна, але краще повністю виключити її.
  • Під час грози будь-який прилад, увімкнений у мережу, може вийти з ладу. Це стосується і зарядного пристрою, він може загорітися, якщо лінія заземлення погана.
    Знижується ресурс працездатності. Від постійної роботи схеми, які знаходяться всередині, перегріваються і перестають працювати. Перед тим як вмикати зарядку в мережу, спочатку краще під’єднати до неї телефон, вимикати потрібно у зворотній послідовності.
  • Зниження ефективності зарядки. Цей фактор не видно “неозброєним оком”, але після закінчення часу ви зможете помітити, що зарядка буде довше заряджати ваші пристрої.
  • Головною причиною того, щоб вимикати зарядний пристрій, є наявність у будинку маленьких дітей і домашніх тварин, які можуть його помацати або погризти. Смертельної шкоди, звісно, не буде, але не варто це перевіряти.

Одним словом, щоб у вас не виникло жодних проблем із безпекою у використанні зарядного пристрою, краще просто обзавестися звичкою вимикати з мережі всі невикористовувані прилади.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024