На мобільних пристроях є безліч функцій, які розширюють або, навпаки, зменшують можливості телефону. Однією з таких є режим польоту.
Що таке режим польоту
Режим польоту – це функція, яка відключає передачу всіх сигналів на смартфонах, планшетах і ноутбуках. Після її ввімкнення всі види передавання даних вимикаються (Wi-Fi, Bluetooth, GPS, стільниковий зв’язок), але за потреби Wi-Fi і Bluetooth можна ввімкнути вручну.
Коли використання автономного режиму обов’язкове
Цей режим необхідно обов’язково використовувати в літаках. У багатьох країнах на борту літака заборонено використовувати пристрої, які передають сигнали. Смартфони з увімкненим стільниковим зв’язком постійно підключаються до стільникових вишок, створюючи перешкоди для датчиків і системи навігації літака. Але на деяких моделях літаків встановлено Wi-Fi, користуватися яким можна на висоті 3 кілометри.
Багато хто вважає, що Bluetooth не можна користуватися на борту літака, але авіакомпанії дозволяють його вмикати, оскільки його діапазон короткий.
Плюси
У цього режиму багато переваг, тому його використовують не тільки в повітрі, а й на землі:
- На важливих зустрічах, щоб дзвінок або повідомлення не відволік у найневідповідніший момент.
- Коли ставлять свій пристрій на зарядку, оскільки він заряджається набагато швидше.
- Для економії заряду батареї. Коли ввімкнено цей режим, пристрій не підключається і не перевіряє стан усіх бездротових мереж.
- У нічний час. Щоб користувача під час сну не турбували повідомлення. Будильник у режимі літака працює нормально.
- Якщо під час користуванням додатком або грою, користувачеві заважає набридлива реклама.
Мінуси
У цієї функції також є недоліки:
- Якщо забути її вимкнути, можна пропустити важливий дзвінок або SMS.
- Не можна користуватися мобільним інтернетом і роздавати його. Якщо, наприклад, залишилося мало заряду батареї і для його економії вмикається режим літака, а інтернет терміново необхідний.
- Якщо не завантажити собі треки заздалегідь, то не працюватиме навіть радіо.
Цей режим можна використовувати не тільки в літаку, тому на деяких пристроях він називається автономним. У повсякденному житті режим також дуже корисний і допомагає в деяких ситуаціях.