Усі ми знаємо, що старий комп’ютер можна прискорити – розігнати процесор, додати оперативної пам’яті, замінити HDD на SSD. А ось дієвих способів прискорити старий смартфон, за фактом, немає. Розглянемо кілька причин, чому старий смартфон прискорити неможливо. А ті, хто не підписаний на мій блог – прошу підписатися. І про лайк не забувайте.
Старі смартфони мають застарілі процесори, графічні чипи та невелику кількість оперативної пам’яті. Це обмежує їхню продуктивність і здатність обробляти складніші та вимогливіші завдання. З кожним роком додатки ускладнюються і вимагають дедалі вищих потужностей.
А де взяти цю потужність, якщо її немає? Ну і, звичайно ж, у смартфоні процесор неможливо коректно розігнати. Так, є умільці, які роблять подібні маніпуляції, але це скоріше виняток із правил, і така маніпуляція не розрахована на широку аудиторію, оскільки вимагає додаткової системи охолодження.
Виробники можуть припинити випуск оновлень операційної системи для старих моделей смартфонів. Це означає, що пристрій може працювати на застарілій версії ОС із вразливостями і не оптимізованим кодом, що впливає на його продуктивність.
Також є парадокс – якщо й оновлення доступні, то, можливо, вони можуть призвести якраз до сповільнення роботи смартфона, адже новий код може вимагати більш потужних ресурсів.
Тривале використання смартфона призводить до зносу та старіння його компонентів, таких як батарея та флеш-пам’ять. Зношені компоненти можуть призвести до уповільнення роботи пристрою та зниження його продуктивності.
Дуже часто виходить з ладу флеш пам’ять і смартфон починає зависати без причин. Як правило, такий гаджет уже не підлягає ремонту – простіше купити новий пристрій, ніж ремонтувати старий. А ось батарею практично завжди можна замінити, але чи є сенс?
Деякі виробники можуть навмисно уповільнювати старі моделі смартфонів через оновлення програмного забезпечення, щоб стимулювати користувачів купувати нові пристрої. Таке було з Apple і Samsung, що вже говорити про інших вендорів…
Якщо ви помітили, що ваш смартфон без причин став гальмувати, то, можливо, допоможе жорстке скидання до заводських налаштувань. Скидання допоможе повернути ту версію операційної системи, яка була встановлена на дату випуску девайса. Але не завжди сучасні додатки можуть коректно працювати на занадто старій системі – цей фактор потрібно також враховувати.
Прискорити старий смартфон, якщо говорити чесно, неможливо. Але є кілька порад, які можуть допомогти старому пристрою пропрацювати ще якийсь час.
Поради тут прості: оптимізація налаштувань, звільнення пам’яті, видалення невикористовуваних застосунків або встановлення альтернативних легших застосунків. Але, на жаль, світ влаштований так, що оновлювати смартфон бажано хоча б раз на 2-3 роки.
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…