Заходиш зараз у магазин електроніки, дивишся на пропозиції про продаж смартфонів і голова йде обертом. Пропозицій повно, китайські маловідомі бренди активно наповнюють асортимент наших магазинів, пропонуючи серйозні характеристики своїх гаджетів за невеликі гроші. У всякому разі, коли дивишся характеристики, то вони не викликають якоїсь відрази або сміху, все виглядає досить серйозно.
Смартфон вартістю менше 5 000 гривень здатний виконувати практично всі сучасні завдання користувача. Так, у нього буде погана камера, але і вона фотографує вже гідно для простих знімків. У всякому разі сфотографуватися в красивому місці в світлий час доби завжди можна.
Та й інші фотографії вже нормальні, згадайте як раніше фотографували смартфони. Просто всі вже звикли до нових роздільних здатностей, форматів, наворотів тощо. А якість фотографій навіть на найбюджетніших смартфонах зросли в рази. Якщо ви фотограф, то жоден смартфон вам не допоможе в роботі. Потрібна інша техніка.
Буде у цього бюджетного смартфона простенький корпус і зібраний він може буде десь корявенько, якісь зазори видно. Але загалом і в цілому – це буде нормальний апарат, здатний виконувати всі сучасні завдання.
І ось користувач підходить до вибору смартфона для себе. Починає вивчати тонни тексту, дивитися купу оглядів з характеристиками і вже не знає, що йому купити. Так сильно потрібні ці знання? А по суті яка різниця? Бери що подобається і за що зможеш заплатити. Важливо знати, для чого тобі потрібен саме такий смартфон, для яких завдань?
Уже не розумію тих, хто оформляє кредит на смартфон-флагман на Android або який-небудь iPhone. Хоча колись сам брав кредити, але тоді взагалі з грошима напряг був. Та й ці смартфони були далеко не флагмани.
Є гроші і ти можеш собі дозволити дорогий смартфон – купуй iPhone або який-небудь флагман на Android і ходи з ним хоч 5 років і вище. Поки не набридне.
Не готовий платити багато за смартфон або смартфон тобі потрібен для найпростіших завдань – обирай із середнього і бюджетного сегмента. Просто міняти частіше доведеться. За моїми розрахунками через два-три роки. Поки йому “погано” не стане. Потім просто йдеш у магазин і купуєш інший. А старий можна викинути або продати задешево на OLX.
Продуктивність сучасних смартфонів уже йде з випередженням, із запасом і це стосується не тільки флагманів. Усі ці “потужності” не використовуються на всі 100%, у кращому разі на 50%.
Чи так сильно важливий вибір характеристик зараз? Особливо серед моделей однієї цінової політики? Яка різниця який там процесор? Ну буде він на секунду повільніше відкривати черговий додаток і чого?
Краще дотримуватися універсальних значень. Головне, щоб пам’яті побільше було для зберігання інформації (від 128 ГБ), оперативної пам’яті від 4 Гб і вище, та ємність батареї побільше була. А решта вже другорядне і для кожного індивідуальне. Наприклад, розмір екрана.
Неминуче, але з кожним роком смартфони стають все кращими у всіх цінових сегментах. Виробники працюють над якістю, збіркою, оптимізацією і всім іншим. Прибирають дефекти і вразливості, які виявлялися на попередніх моделях. Звичайно, вони не прагнуть робити “не вбиваємі” пристрої, у них тоді заробітки всі потрапляють. Але тут більше програмно можна смартфон “вбити”, ніж по залізу він не буде тягнути.
А ще через кілька років, ця грань між класами смартфонів, стане ледве помітною. Швидше за все все змішається. Ось візьміть приклад із китайськими машинами. Погані вони тепер? А колись усі сміялися над цими машинами, які через кілька років іржавіти вже починали. А зараз подивіться, які апарати ганяють вулицями. Уже не соромно на такій під’їхати до якоїсь “бехи” або “мерса”.
А ось за ціною старі, всім відомі автомобільні бренди “полетіли в космос”, хоча нічого особливого, вони вже не можуть запропонувати, крім модного значка. Усе стає однаковим. Зі смартфонами стає все так само. За той же iPhone необхідно зараз неабияк переплатити. Так це хороший апарат, але віддавати 50 000 гривень+ за смартфон – не знаю, таке собі.
Коли я купую смартфон – я уявляю список завдань, для яких він мені потрібен. Потім у мене з’являється уявлення який смартфон мені потрібен і скільки я готовий за нього заплатити.
Я не купую флагмани і найбюджетніші моделі. Я не люблю довго ходити з одним і тим самим смартфоном. Я вибираю середній сегмент. Ось зараз основним смартфоном виступає у мене Google Pixel 6, а для другорядних завдань купив Blackview з акумулятором на 13000 мАг. І всього цього мені достатньо, витратив я на ці пристрої загальною складністю 25 000 гривень. Я про все це на каналі писав уже і знімав відео.
Не пишіть, купив би флагман і два телефони не знадобилося б. Відповідаю, що ні, мені потрібно два, це мій вибір і необхідність. І під час вибору цих смартфонів я не вивчав детально їхні характеристики, я тільки підбирав, що мені потрібно конкретно в смартфоні. І тоді я легко визначався з моделлю. Я ось навіть не згадаю які там моделі процесорів, мені не цікаво це пам’ятати. Все працює і мене все влаштовує. А якщо я буду їх знати? Хіба щось зміниться?
Як перестануть мене влаштовувати ці смартфони – я просто продам їх на OLX і куплю інші. Так втрачу десь 50-60% витраченої суми, але мене це не особливо лякає. Не великі гроші, за сучасними мірками, тим більше через два-три роки. А може і більше проходжу, хто знає, може зміниться у мене ставлення до цього питання.
У статті я розписав лише свою думку, знаю, що частина передплатників/відвідувачів каналу будуть з цим не згодні, але тоді в коментарях розписуйте свою точку зору аргументовано. Не скочуйтеся до всіляких образ по відношенню до автора або інших користувачів. Одразу скажу, що тут таким не раді і такі відлітають у бан.