Знайомлячись з технічними характеристиками телефону, напевно ви стикалися з параметром IP з двома числами, що супроводжують абревіатуру. Розшифровка значення знайома не кожному – хтось і не знає про наявність букв і цифр, нанесених на смартфон або розумний годинник.
Пропонуємо дізнатися, що таке IP67 і 68, навіщо потрібен ступінь захисту і які відмінності мають ці поширені значення.
“Водонепроникний” корпус телефону багато хто сприймає, як унікальну можливість робити знімки на глибині під водою або користуватися смартфоном під проливним дощем. Але реальність не така прихильна, як багата уява. Під “вологонепроникністю” мобільного пристрою мається на увазі його “водостійкість”, що означає, що конкретний апарат витримує перебування у воді за певних умов. Параметр застосовний для Android і iPhone-гаджетів.
“International Protection” або IP-код виражається двома цифрами. Йдеться про цілу систему стандартів, які характеризують стійкість девайса перед безпосереднім впливом вологи.
Перша цифра виражає теплостійкість апарата, його захист від дрібних твердих частинок сміття.
Друга цифра уточнює водостійкість телефону, мова може йти не конкретно про воду, а про будь-яку іншу рідину.
Цифровий код “67” означає, що пристрій можна занурити в рідке середовище на глибину до одного метра, але якщо його буде швидко витягнуто на поверхню, надалі жодних проблем з його функціональними можливостями не виникне. Значення “68” говорить про те, що перед нами девайс, який допустимо занурювати на триметрову глибину, водночас він може залишатися там невеликий проміжок часу.
Вимог до роботи смартфона в процесі перебування в рідкому середовищі немає.
У випадку з розглянутими ступенями захисту, ми говоримо про водостійкість, а не 100% водонепроникності телефонів.
Виробник може користуватися опцією “водонепроникності”, описуючи технічні характеристики пристрою, за умови проходження ним тестування IP67 і 68.
Але терміни не означають, що гаджетом допускається навмисно користуватися під водою і уникнути будь-яких проблем. Він цілком може самостійно вимкнутися під час занурення і запрацювати пізніше, після вилучення і ретельного просушування. Якщо зовнішні роз’єми апарата передбачають користування заглушками, найімовірніше він не постраждає під час занурення за умови їхнього використання в портах.
Будучи вологим, сенсор може “глючити”, відмовляючись повноцінно працювати. Не виключена шкода динамікам та іншим внутрішнім компонентам. Тому завершивши “купання” смартфона, потрібно дочекатися повного висихання, щоб не привернути неприємності.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…