Купуючи новий гаджет, хочеться вигідно продати старий. Але перш ніж це зробити, потрібно подбати про персональну інформацію, адже на смартфоні зберігаються паролі від акаунтів і банківських карток, особисті листування та фотографії. Щоб усе це не залишилося новому власнику, ретельно підготуйте смартфон.
Резервне копіювання та збереження даних
Гаджети здебільшого оснащені операційною системою Андроїд, яка здатна автоматично копіювати основну частину даних акаунтів і налаштувань у Google. Вона переносить такі дані, як контакти, налаштування Wi-Fi, встановлені програми та параметри інтерфейсу.
Про копіювання особистих фотографій на Андроїді доведеться подбати самому, а ось операційна система iOS і це скопіює самостійно.
Щоб увімкнути резервне копіювання, потрібно:
- У налаштуваннях знайти розділ, що відповідає за скидання і відновлення.
- Відкрити, вибрати Google-акаунт.
- Увімкнути резервування й автовідновлення.
- Підключити інтернет, якщо був відключений, і почекати приблизно 30 хвилин, поки завершиться копіювання.
Щоб перенести всю скопійовану інформацію на новий гаджет, просто підключіть до нього свій акаунт Google, і все автоматично завантажиться.
Вилучення SIM-карти та flash-пам’яті
Продаючи смартфон, не забудьте дістати свою SIM-карту, адже цей номер телефону вже не тільки запам’ятався, а й вписаний, наприклад, у картку в поліклініці.
Але якщо з сім-картою ще можна сильно не морочитися, то flash-пам’ять бажано почистити або продати смартфон без неї, якщо вона не входила в початкову комплектацію.
Якщо без флеш-карти продати гаджет не вдається, потрібно виконати жорстке очищення. Для цього зайдіть у налаштування телефону, розділ “Накопичувачі”, і натисніть кнопку видалення даних.
Скидання до заводських налаштувань
У процесі використання гаджета ви його налаштовували під себе, що може зовсім не підійти новому власнику, тому потрібно зробити скидання налаштувань до заводських.
У системі Андроїд:
- Зайти в меню налаштувань.
- Вибрати пункт “Копіювання та скидання”.
- Натиснути “Скидання до початкових налаштувань” або подібний запис.
У системі iOS:
- Зайти в налаштування.
- Вибрати “Основні”.
- Потім пункт “Скидання” і “Стерти весь вміст і налаштування”.
Якщо гаджет перепрошивався, то повернутися до заводських налаштувань не вдасться, і доведеться або продавати так, або звертатися в сервісний центр, щоб завантажити базові дані.
Зовнішнє очищення
Смартфон повинен не просто працювати, а й мати презентабельний вигляд, інакше покупець може передумати.
Для підготовки потрібно зробити таке:
- очистити роз’єми зарядного пристрою ватною паличкою або зубочисткою;
- також акуратно почистити зубочисткою навушники, сильно не натискаючи, щоб їх не пошкодити;
- перевірити проміжки між кнопками, якщо є, і пройтися по них сухою зубною щіткою, щоб видалити частинки бруду, що забився;
- помити екран спеціальними вологими серветками або спреєм без спирту і сухою тканиною;
- всередині під задньою кришкою теж бажано почистити гаджет, але краще це робити у фахівця, а якщо наважилися самі, то протирайте там все тільки сухою ганчірочкою.
Після цих маніпуляцій смартфон засяє красою і безсумнівно викличе інтерес у потенційного покупця.
Збір комплектуючих
Перед продажем бажано знайти коробку від гаджета, інструкцію до нього і всі аксесуари, особливо якщо ще не закінчилася гарантія. Це дуже важливо, оскільки покупець напевно захоче переконатися, що гаджет не крадений, а чесно куплений у магазині.
Після всіх виконаних маніпуляцій можна не хвилюватися за свої особисті дані і спокійно продавати смартфон іншій людині.