Статті

Чим небезпечне використання смартфона в темряві

Share
Час читання: 2 хв.

Використання мобільного телефону вночі в ліжку – звичка мільйонів людей по всьому світу. Хтось спілкується з друзями, читає електронну версію книжки або бездумно гортає новинну стрічку, але ніхто не підозрює, до якої небезпеки для здоров’я це може призвести.

Небезпека очного інсульту

Чоловік на ім’я Ван із Сіаня в провінції Шеньсі звернувся до лікарів через те, що на якийсь час перестав бачити, погравши в ігри на своєму смартфоні після того, як ліг спати. Він ледве почав розрізняти слова на екрані пристрою.

Лікарі діагностували у нього оклюзію центральної артерії сітківки, відому як «очний інсульт» — стан, викликаний закупоркою артерій, які переносять кисень до сітківки. Вся небезпека полягає в тому, що очний потік може призвести до постійної сліпоті, якщо його не лікувати негайно, як це було у випадку з Ваном.

Причини виникнення

Доктор Вана пояснює надмірне використання електронних девайсів в умовах низького освітлення, що може призвести до надмірного навантаження на зір. Сам Ван справді стверджує, що він мав звичку грати на своєму телефоні після вимкнення світла.

Тимчасова втрата зору, викликана освітленим екраном у темряві, є проблемою серед користувачів смартфонів. За словами лікаря, він зустрічає щомісяця близько двадцяти осіб, які страждають на цю недугу. Причому великий відсоток із них становлять саме молоді люди та підлітки.

Як попередити захворювання

Щоб уникнути виникнення захворювання, лікарі рекомендують користувачам не лягати спати занадто пізно і надто довго дивитися в екран, т.к. саме ці фактори сприяють очному інсульту. Ще найкращим варіантом буде не користуватися електронними пристроями за півгодини до сну, щоб дати відпочинок очам, які і так перебувають у напрузі протягом дня. Погане освітлення або темрява лише сприяють його посиленню.

У разі постійної роботи з комп’ютером необхідно робити перерви щогодини. А також радять не нехтувати гімнастикою для зняття напруги з очей.

Як би не хотілося почитати останні новини або глянути новий фільм на смартфоні перед сном, подумайте насамперед про своє здоров’я та збереження вашого зору. Ніхто не хоче частково або повністю засліпнути у віці 20-35 років. Не зловживайте часом, проведеним з вашим девайсом у темряві.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Розкрито плани Apple щодо нових iPad Pro

Згідно з даними, опублікованими відомим інсайдером Марком Гурманом, компанія Apple знаходиться на завершальному етапі тестування…

30.03.2025

Google представила тестову версію оновленої нейромережі Gemini 2.5 Pro

Google оголосила про запуск експериментальної версії нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів додатка Gemini,…

30.03.2025

Смартфонні екрани стали міцнішими: представлена технологія Gorilla Glass Ceramic

Компанія Corning анонсувала запуск нового продукту Gorilla Glass Ceramic. Це захисне скло розроблене для покращення…

30.03.2025

Google змінила дату випуску Pixel 9a після невдалого старту

Старт продажів смартфона Google Pixel 9a, який мав відбутися цього тижня, перенесли. Компанія Google пояснила…

30.03.2025

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025