Статті

Чим небезпечне використання смартфона в темряві

Share
Час читання: 2 хв.

Використання мобільного телефону вночі в ліжку – звичка мільйонів людей по всьому світу. Хтось спілкується з друзями, читає електронну версію книжки або бездумно гортає новинну стрічку, але ніхто не підозрює, до якої небезпеки для здоров’я це може призвести.

Небезпека очного інсульту

Чоловік на ім’я Ван із Сіаня в провінції Шеньсі звернувся до лікарів через те, що на якийсь час перестав бачити, погравши в ігри на своєму смартфоні після того, як ліг спати. Він ледве почав розрізняти слова на екрані пристрою.

Лікарі діагностували у нього оклюзію центральної артерії сітківки, відому як «очний інсульт» — стан, викликаний закупоркою артерій, які переносять кисень до сітківки. Вся небезпека полягає в тому, що очний потік може призвести до постійної сліпоті, якщо його не лікувати негайно, як це було у випадку з Ваном.

Причини виникнення

Доктор Вана пояснює надмірне використання електронних девайсів в умовах низького освітлення, що може призвести до надмірного навантаження на зір. Сам Ван справді стверджує, що він мав звичку грати на своєму телефоні після вимкнення світла.

Тимчасова втрата зору, викликана освітленим екраном у темряві, є проблемою серед користувачів смартфонів. За словами лікаря, він зустрічає щомісяця близько двадцяти осіб, які страждають на цю недугу. Причому великий відсоток із них становлять саме молоді люди та підлітки.

Як попередити захворювання

Щоб уникнути виникнення захворювання, лікарі рекомендують користувачам не лягати спати занадто пізно і надто довго дивитися в екран, т.к. саме ці фактори сприяють очному інсульту. Ще найкращим варіантом буде не користуватися електронними пристроями за півгодини до сну, щоб дати відпочинок очам, які і так перебувають у напрузі протягом дня. Погане освітлення або темрява лише сприяють його посиленню.

У разі постійної роботи з комп’ютером необхідно робити перерви щогодини. А також радять не нехтувати гімнастикою для зняття напруги з очей.

Як би не хотілося почитати останні новини або глянути новий фільм на смартфоні перед сном, подумайте насамперед про своє здоров’я та збереження вашого зору. Ніхто не хоче частково або повністю засліпнути у віці 20-35 років. Не зловживайте часом, проведеним з вашим девайсом у темряві.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024