Бажання виробників досягти чіткого зображення на смартфоні призвело до створення матриць із роздільною здатністю 3840 на 2160 пікселів, або 4К. Але не завжди інновації дійсно корисні. Ми назвемо 3 причини, чому 4K екран у цих пристроях не потрібен.
Стів Джобс одного разу оголосив, що для гарного сприйняття картинки число пікселів на дюйм (ppi) має становити близько 300. Але це сильно залежить від відстані між дисплеєм і очима.
Вважається, що на відстані 20 см, для комфортного перегляду зображення, щільність картинки має становити близько 700 ppi. Зазвичай ми тримаємо телефон на відстані 30 см від очей, тоді 400 ppi достатньо для чіткої картинки. Але таке прийнятно для людини з ідеальним зором, для більшості людей число точок на дюйм може бути ще меншим.
Тож середньостатистичний користувач просто не помітить різниці між Full HD, Quad HD і 4К матрицями при повсякденному користуванні.
Інша ситуація складається з комп’ютерними моніторами. Тут відстань між дисплеєм і очима має бути 40 – 75 см, але виконується ця умова тільки на ідеальному робочому місці. Насправді вона набагато менша, а отже, кількість точок на дюйм має бути більшою. Тож на моніторах, особливо великих, роздільна здатність 4К виправдана і більше того, необхідна.
Крім того, більшість людей просто віддадуть перевагу дивитися 4K відео на телевізорі або великому моніторі. Так набагато зручніше і можна побачити більше деталей. А ще на телевізорі фільм можна подивитися разом з іншими людьми. Отже, у дуже високій роздільній здатності на смартфоні просто немає потреби.
Екран з 4К матрицею споживає набагато більше енергії, ніж з Full HD, Quad HD. Це стосується всіх типів дисплеїв, особливо TFT IPS. Логічно, адже на екрані пікселів більше.
Крім того, зростає енергоспоживання процесора і відео-ядер. Їм потрібна додаткова потужність для обробки якісної картинки з високою частотою, що негативно позначається на рівні заряду батареї.
Виробники флагманських пристроїв додають функцію зниження роздільної здатності екрана. Але користувачі кажуть, що це слабо збільшує автономність і заряджати пристрій, як і раніше, потрібно часто. Крім того, не дуже зрозуміло, навіщо купувати смартфон з 4К, щоб потім вмикати функцію зниження роздільної здатності.
Відео з великою кількістю ppi вимагає більшої обчислювальної потужності процесора. Як наслідок, значно підвищується його температура.
Якщо ви використовуєте чохол, який одягається на задню кришку, нагрівання можна не помітити, але він погіршує ситуацію. Чохол перешкоджає нормальному охолодженню і температура не розсіюється. Це сильно скорочує ефективність процесора і веде до появи “лагів” при подальшому користуванні гаджетом.
Щоб уникнути перегріву, частота процесора може знижуватися автоматично, вбудованими захисними функціями гаджета, при цьому відео іноді починає пригальмовувати. Задоволення від перегляду картинки, що смикається, нехай і з роздільною здатністю 4К, мало. Ви заплатите значну суму за сучасний смартфон, але не отримаєте відповідної якості картинки.
Багато експертів упевнено кажуть, що занадто висока роздільна здатність екрана смартфонам не потрібна. Продажі пристроїв з такими екранами це підтверджують. На ринку всього одна фірма виробляє такі матриці – Sony. Інші фірми поки що не поспішають оснащувати ними свої пристрої.
Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…
Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…
Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…
Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…
Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…
Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…