Статті

Названо 6 міфів про смартфони, які час залишити в минулому

Share
Час читання: 3 хв.

Не варто сушити промоклий телефон феном. І в рис його закопувати теж не треба. Ми розповімо вам, чому розхожі стереотипи про гаджети мають мало спільного з реальністю.

Перш ніж заряджати пристрій, його обов’язково потрібно повністю розрядити, мобільні гаджети не підходять для геймінгу, а від синього світла сідає зір. Насправді це не так.  Ми згадали й інші часті помилки, а заразом розібралися, чи варто в них вірити.

1. Якщо телефон упав у воду, його треба просто висушити феном

Це тільки доб’є постраждалий від вологи пристрій: потік повітря зажене краплі глибше в корпус. Якщо ж обдувати гаджет на високих температурах, є ризик пошкодити екран і батарею. Ще така процедура здатна прискорити процес окислення деталей, причому проблеми можуть проявитися не відразу, а через деякий час.

Ще одна популярна порада – засипати телефон рисом. Передбачається, що крупа витягне зайву вологу. Це теж міф: рис слабо вбирає воду і точно не допоможе просушити смартфон зсередини. А ось додати роботи фахівцям, які лагодитимуть пристрій, він здатен. Дрібний рисовий пил, змішавшись із водою, утворює кашку, яка може забитися в порти.

Якщо викупали смартфон, не експериментуйте з порадами з Мережі. Вимкніть його, зніміть чохол, обсушіть гаджет ззовні (підійдуть паперові рушники або щільні серветки), дістаньте сімку і карту пам’яті, а потім якнайшвидше віддайте пристрій у ремонт.

2. Перед зарядкою акумулятор потрібно розрядити в нуль

А якщо смартфон новий, то після цього треба його зарядити до 100%, щоб “розгойдати” акумулятор. Цей міф – спадщина часів, коли в ходу були нікель-металгідридні та нікель-кадмієві батареї. Смартфони на літій-іонних акумуляторах таких ритуалів не потребують.

Звичка заряджати смартфон на повну, а потім садити до нуля може навіть нашкодити батареї. Наприклад, літій-іонні акумулятори погано почуваються, коли заряд падає нижче 20% – через це збільшується навантаження на батарею. За можливості підтримуйте рівень заряду в проміжку між 20 і 80% і пам’ятайте, що краще підживлювати акумулятор частіше і потроху, ніж спустошувати до нуля.

3. Тримати смартфон усю ніч на зарядці небезпечно

Передбачається, що в результаті акумулятор перезарядиться і вийде з ладу. Боятися цього не варто: у смартфонів із сучасними літійіонними батареями є захист від перезарядження. Коли акумулятор заповнений на 100%, процес зупиняється. А коли рівень знижується до 99%, знову запускається. Тож перезарядити смартфон не вийде: він просто фізично не зможе “переїсти”.

Втім, дещо неприємне для батареї в нічних тусовках біля розетки все-таки є. Кількість циклів зарядки обмежена, а часте перемикання між 99 і 100% може прискорити процес деградації акумулятора. Ще не варто ховати смартфон, що заряджається, під подушку, інакше він перегріється. Пристрій, звісно, від такого не загориться і тим паче не вибухне, але ось термін служби батареї скоротиться.

4. На смартфоні толком не пограти

Ще як пограти – банальною “змійкою” можливості сучасних пристроїв не обмежуються. Ринок мобільних ігор зараз на підйомі: крім простеньких головоломок на кшталт “три в ряд”, можна спробувати себе в стратегіях і перегонах або зарубитися в королівську битву.

Якщо потрібен девайс, який підходить не лише для спілкування чи серфінгу в Мережі, а й для геймінгу, обирайте пристрої з продуктивним процесором, запасом оперативної пам’яті та великим екраном.

Ви могли помічати, що на зарядці екран іноді тьмяніє під час гри навіть за вимкненої адаптивної яскравості. Це через перегрів. NOTE 30 Pro від подібних ефектів захищає опція обхідної зарядки. З нею живлення подається безпосередньо на материнську плату, минаючи акумулятор. І смартфон менше гріється, і акумулятор буде цілішим – адже цикли перезарядки не витрачаються даремно. А ще для порятунку від перегріву у NOTE 30 Pro є сучасна десятишарова система охолодження на основі водяної пари.

Грати з комфортом навіть за нестабільного сигналу допомагає фірмова технологія UPS. Розумні алгоритми здатні збільшити силу сигналу Wi-Fi в громадських місцях до 100%, а силу мобільної мережі – до 20%. Таке рішення стане в пригоді і для геймінгу, і, наприклад, для перегляду коротких відео.

5. Щоб телефон повільніше розряджався, треба закрити фонові додатки

Вважається, що якщо очистити список нещодавно відкритих програм, то смартфону буде простіше працювати: і оперативна пам’ять звільниться, і навантаження на батарею знизиться. Але не все так просто.

Щоб закрити або перезапустити додаток, потрібні ресурси процесора та енергія. І ці витрати стають значними, коли процедура повторюється регулярно: наприклад, ви відкриваєте месенджер і закриваєте його, для надійності щоразу видаляючи зі списку запущених програм.

6. Якість фотографій залежить тільки від кількості мегапікселів камери

І знову все складніше, ніж здається. Крім мегапікселів, на результат зйомки впливають й інші чинники. Це, наприклад, якість оптики об’єктива та особливості обробки вихідних кадрів. Багато в чому за результат відповідають програмні характеристики: спеціальні режими і фільтри дають змогу покращувати навіть нічим не видатні знімки.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024

    Nothing анонсувала випуск нового продукту навесні 2025 року

    На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…

    23.12.2024

    Топ-6 найкращих камерофонів кінця 2024 року

    Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…

    23.12.2024

    Як захистити свій смартфон від стеження: інструкція для iPhone та Android

    Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…

    23.12.2024