Статті

16, 32 або 64 ГБ – скільки пам’яті потрібно в ігровому комп’ютері у 2023 році

Share
Час читання: 3 хв.

Для чого потрібна оперативна пам’ять

Після запуску гри всі необхідні дані для її стабільної роботи зберігаються саме в оперативній пам’яті. Понад те, від неї загалом залежить загальна чуйність операційної системи. Однак це не означає, що потрібно намагатися запхати максимально можливий обсяг ОЗП у свій комп’ютер. Усі сучасні ігри та програми оптимізуються під певні показники пам’яті. Навіть якщо встановити набагато більше ОЗП, ніж заявлено розробниками, продуктивність не зміниться. Наприклад, для Battlefield 2042 потрібно до 16 ГБ. Навіть якщо встановити 32 ГБ, частота кадрів не зросте.

Ситуація кардинально змінюється, якщо спостерігається нестача ОЗП. Проблеми виникнуть не тільки під час запуску ігор, але й з різними програмами, додатками, деякі навіть не запустяться. Фризи, просідання FPS, зависання, все це не дозволить повноцінно насолодитися ігровим процесом.

Який мінімум ОЗУ у 2023 році

Формально вже з 2017 року для запуску певних ігор потрібно було щонайменше 16 ГБ оперативної пам’яті. Вимоги з того моменту не дуже змінилися, а навпаки лише зросли. Однак, далеко не всіх користувачів цікавить геймінг. Багатьом потрібний ПК для перегляду фільмів, серфінгу в мережі, музики, роботи з текстовими документами. Для таких цілей 8-12 ГБ буде достатньо. Навіть можна буде запустити деякі старі ігри.

Розглядати варіанти з ОЗП менше 8ГБ можна, якщо потрібен бюджетний офісний комп’ютер, що працює на Windows 7. Для розуміння, у Windows – 11 мінімальні вимоги становлять 6ГБ ОЗП, але це критично мало, оскільки ще запускатимуться різні програми, програми, ігри.

Чи вистачить 16 ГБ для ігрового комп’ютера

У 2022 році з’явилися перші ігри, які потребують стабільної роботи 32 ГБ. Проте такі проекти поодинокі. З їх запуском явно поквапилися, тому що у них багато багів, витік пам’яті та інші проблеми. Явна ознака того, що 16 ГБ оптимальний об’єм для ігрового ПК – це ідентичний показник на топових консолях PlayStation 5 та Xbox Series.

Можна було поставити на цьому точку, але з оптимальним обсягом ОЗУ для ігрового ПК, потрібно ще враховувати ряд важливих моментів. Якщо відеокарта має недостатній обсяг власної пам’яті, потрібну кількість вона добере з ОЗУ. В результаті 16 ГБ може виявитися недостатньо.

Ще один момент – це ігрова роздільна здатність. QHD та 4K здатні значно навантажити відеокарту та додатково оперативну пам’ять. Потрібні серйозні ресурси для забезпечення стабільної гри.

Серед геймерів зараз активно процвітають стрими. Для цього встановлюються сторонні програми, утиліти, додаємо відео з камери, все це суттєво вантажить систему. Виходить 16 ГБ пам’яті – це мінімум для ігрового ПК, яких може навіть не вистачати у певних ситуаціях.

32 ГБ – поточний стандарт оперативної пам’яті

Найближчим часом 32 ГБ – новий стандарт для ігрового ПК. Цього обсягу вистачить надовго. Про апгрейд у найближчі 3-4 роки можна буде точно не думати. Причому геймінг буде максимально комфортним і ніякі сторонні програми та браузери його не зіпсують. Більше того, можна навіть перекодувати відео, проводити інші складні маніпуляції.

Ще один фактор на користь 32 ГБ – це ціни на оперативну пам’ять DDR4. Вони суттєво знизилися минулого року. З’явилося багато приємних варіантів. Відповідно, економити просто не потрібно. Слід одразу придбати дві планки по 16 ГБ.

64 ГБ – рішення для професіоналів

Для геймінгу такий обсяг оперативної пам’яті не потрібний. Перспектив появи ігор з такими вимогами поки що немає. Всі проекти, що анонсуються, йдуть з налаштуваннями під 16 ГБ. Інша річ – це професійна діяльність. Монтаж відео, моделювання, дизайн, все це потребує значних ресурсів. Тут є мінімальний вхід для комфортної роботи 32 ГБ оперативної пам’яті. Використовувати менше можна, але результат постраждає.

Ще один важливий момент – це ціна. Щоб встановити 64 ГБ оперативної пам’яті, потрібний серйозний бюджет. Збираючи ігровий ПК, доцільніше обмежитися 32 ГБ, а вільні кошти направити на покупку потужнішої відеокарти. Однак, якщо з фінансами проблем немає, Kingston пропонує планки по 32 ГБ з різною частотою.

Один модуль або кілька

Оперативна пам’ять удосконалюється величезними темпами. Колись межею мрій були планки 1 ГБ. Тепер можливості суттєво розширилися, є плашки на 8, 16 та 32 ГБ. Відповідно виникає питання, обмежитися одним модулем або краще поставити кілька.

Сучасні материнські плати підтримують двоканальну та чотириканальну пам’ять. Відповідно, застосування кількох модулів дозволяє суттєво підняти продуктивність. Ще один плюс застосування кількох планок ОЗП, у разі поломки однієї з них комп’ютер продовжить працювати.

Висновок

Мінімальний обсяг оперативної пам’яті для ігрового комп’ютера – 16 ГБ. Оптимальним показником є ​​32 ГБ. Якщо хочете отримати суттєвий резерв на роки наперед, тоді 64 ГБ.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    У мережі з’явилися фотографії нового дешевого смартфона Samsung

    Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…

    26.12.2024

    У роботі ChatGPT масштабний збій

    На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…

    26.12.2024

    Дизайнер показав, як може виглядати Google Pixel 10 Pro у майбутньому

    Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…

    26.12.2024

    НАТО планує перенаправити інтернет-трафік через космос: новий амбітний проект

    На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…

    26.12.2024

    Apple затримує перехід на 2-нм чипи через низьку виробничу спроможність

    Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…

    26.12.2024

    Заборонені компоненти в смартфоні Huawei: новий скандал для компанії

    Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…

    26.12.2024