Статті

Названо речі, які слід перевірити перед купівлею вживаного iPhone в Інтернеті

Share
Час читання: 6 хв.

Купувати старий iPhone онлайн ризиковано. Але ви можете знизити ризик, перевіривши ці дані перед оплатою.

Коли справа доходить до вживаної електроніки, знайти відповідну покупку не так просто, як просто прочитати описи. Найчастіше електроніка коштує дорого і вимагає різних контрольних списків перед покупкою. Ці списки подвоюються при купівлі вживаного iPhone онлайн.

Може здатися, що купувати вживані iPhone онлайн – все одно що грати в рулетку. Однак це не обов’язково має бути так. Є кілька речей, які ви можете уточнити у продавця, перш ніж здійснювати покупку. Ось короткий контрольний список, який допоможе вам у цьому.

1. Знос

Якщо розглянутий iPhone старший за кілька років, імовірно, до теперішнього часу в нього виникли деякі проблеми з якістю збірки, особливо якщо продавець не обслуговував свій iPhone належним чином.

Попросіть продавця сфотографувати пристрій з усіх боків, включно з макрозйомкою крупним планом, якщо це можливо. Таким чином, ви можете перевірити наявність будь-яких серйозних подряпин, вм’ятин, знебарвлення і відмітин. Переконайтеся, що на об’єктиві камери немає подряпин, які можуть перешкодити зйомці, і що бездротова зарядка, як і раніше, працює.

2. Підтвердження покупки

Попросіть продавця надати електронну або друковану копію оригіналу чека. У квитанції будуть вказані дві важливі речі: попередній власник і гарантійний статус. Отримавши чек на iPhone, перевірте, чи збігається ім’я або ідентифікатор продавця з ім’ям одержувача і датою покупки.

Це дає змогу ідентифікувати, чи був продавець першим власником і чи iPhone все ще перебуває під гарантією. Якщо продавець не може надати квитанцію, вирішіть, чи не заперечує вас те, що ви не можете простежити, чи є у вас право власності на пристрій. Хоча деякі телефони все ще можуть бути в хорошому стані після кількох власників, ризики для безпеки та шанси нецільового використання, безумовно, вищі.

3. Номер IMEI

Щоб перевірити, чи відповідають характеристики пристрою офіційному чеку, попросіть продавця перейти в Налаштування> Загальні> Про компанію, щоб знайти номер IMEI (International Mobile Equipment Identity). Як альтернативу, попросіть їх набрати *#06# і таким чином отримати унікальний номер IMEI.

Потім iPhone відобразить номер IMEI, який ви можете звірити з документом, що підтверджує покупку, наданим вам продавцем. Ви також повинні використовувати IMEI.info, щоб перевірити мережу мобільного пристрою, країну, гарантію, версію системи та інші характеристики. Ви також можете знайти номер IMEI на зворотному боці оригінальної коробки.

4. Серійний номер

Крім номера IMEI, Apple видає серійні номери всім своїм пристроям для підтвердження гарантії. Щоб перевірити серійний номер iPhone, попросіть продавця перейти в Налаштування> Загальні> Про.

За допомогою серійного номера ви дійсно можете дізнатися такі подробиці, як коли і де був виготовлений iPhone. Ви також можете перевірити специфікації пристрою, надані постачальником, і ознайомитися з охопленням послуг і підтримки на сторінці покриття Apple.

5. Частина автентичності

При перевірці автентичності запитайте продавця, чи проводилися будь-які попередні ремонтні роботи на пристрої та чи виконувалися вони авторизованим постачальником послуг Apple. Ремонт у неавторизованих центрах може означати, що деталі пристрою більше не можуть бути справжніми. Тому обов’язково перевірте, чи немає в iPhone підроблених деталей.

Неякісні деталі, як-от РК-дисплей, не лише погіршують візуальне сприйняття під час користування iPhone, а й, як правило, впливають на час автономної роботи, швидкість і підсвічування. Хоча набагато простіше перевірити це особисто, як онлайн-покупцю, ви все ж таки можете поставити продавцю запитання з цього приводу.

6. Сенсорний тест

Потім визначте, чи працюють фізичні клавіші та екран. У прямому ефірі попросіть продавця натиснути кожну фізичну кнопку, звертаючи увагу на реакцію iPhone. Потім попросіть продавця продемонструвати основні жести рук iPhone, як-от свайп, масштабування і торкання.

У багатьох старих iPhone, як правило, виникають проблеми з кнопками Home або Touch ID. Отже, якщо ви купуєте телефон з фізичною кнопкою, не забудьте попросити продавця продемонструвати ці кнопки, звернувши увагу на чуйність пристрою.

7. Тест камери

Крім відсутності тріщин на камері iPhone, важливо також перевірити, чи працює вона відповідно до стандарту. Відомо, що в деяких випадках сторонні ремонтні центри замінюють справжні деталі камери iPhone на не авторизовані.

При тестуванні вживаної камери iPhone попросіть продавця зробити знімки за допомогою пристрою і відразу після цього показати вам фотографію. Потім обов’язково попросіть їх зробити фотографії, використовуючи як передню, так і задню камери. Потім перевірте, чи виглядає зображення чітким, щоб переконатися, що апаратна частина камери iPhone все ще працює.

8. Тест динаміка

Несправні динаміки є одними з найбільш поширених ознак пошкодження iPhone водою. Це пошкодження часто неочевидне, тому що воно часто перебуває всередині пристрою, що робить це однією з найважливіших речей, яку слід перевірити перед купівлею вживаного iPhone.

Щоб перевірити справність динаміка, попросіть онлайн-продавця увімкнути iPhone на максимальну гучність. Потім надішліть швидкий вихідний дзвінок або текстове повідомлення, щоб дізнатися, чи немає перешкод у звуці. Як альтернативу ви також можете попросити їх увімкнути музику і відрегулювати гучність протягом усього тесту.

Щоб дізнатися, чи працює функція вібрації iPhone, ви також можете попросити продавця увімкнути вібрацію. Потім попросіть їх покласти його на тверду поверхню, наприклад, на дерев’яний або сталевий стіл. Потім прислухайтеся, чи не вібрує пристрій.

9. Тест мікрофона

Якщо вам цікаво, що ще потрібно перевірити під час купівлі вживаного iPhone, його мікрофон, безумовно, має бути в списку. Зрештою, мікрофон – це найважливіша функція, яка використовується для прийому дзвінків.

Як і у випадку з динаміками, неможливо визначити, чи пошкоджений мікрофон тільки за зовнішнім виглядом. З цієї причини ви повинні попросити продавця продемонструвати його використання.

Для досягнення цієї мети ви можете попросити їх записати певну фразу за допомогою мікрофона і відтворити її вам. Або ви можете зателефонувати на iPhone і послухати якість звуку.

10. Перевірка портів

За різних відкритих портів iPhone схильні до пошкодження водою та пилом, особливо в старих моделях. Хоча iPhone має клас захисту від води та пилу IP68, захист не триває вічно. Попросіть продавця протестувати порти, зарядивши їх за допомогою chord і, якщо може бути застосовано, підключивши дротові навушники через роз’єм для навушників.

11. Перевірка батареї

Серед електронних пристроїв батареї часто є одними з найбільш часто пошкоджуваних деталей. Низький час автономної роботи може бути результатом як звичайного використання, так і неправильного заряджання. Щоб перевірити стан батареї iPhone, попросіть продавця вживаних iPhone відкрити Налаштування> Батарея> Стан батареї.

Важливо розуміти, що термін служби всіх батарей, що перезаряджаються, обмежений. Під час купівлі вживаного iPhone або будь-якого телефону загалом найкраще орієнтуватися на свої очікування щодо часу автономної роботи.

За даними Apple, акумулятори iPhone мають зберігати до 80% своєї ємності після 500 повних циклів заряджання. Якщо ви хочете порівняти стан батареї з кількістю циклів заряджання, вам потрібно дізнатися, як перевірити кількість циклів роботи вашого iPhone.

Будь-який рівень заряду батареї, що становить менше 80%, призведе до зниження продуктивності iPhone і може потребувати негайної заміни. Якщо iPhone все ще перебуває на гарантії, несправні батарейки замінюються безкоштовно. В якості альтернативи Apple пропонує платну послугу ремонту акумулятора для iPhone, на які не поширюється гарантія.

Ризики під час купівлі вживаних iPhone

Метадані iPhone, такі як номер IMEI, не змінюються залежно від власника. При цьому, якщо попередні власники здійснювали з пристроєм будь-які шахрайські або незаконні дії, влада може зв’язатися з вами, щоб довести вашу невинність.

Крім того, стає дедалі поширенішим знаходити підроблені електронні пристрої, які мають дуже автентичний вигляд. Одна з причин, через яку багато старих електронних пристроїв такі дешеві, полягає в тому, що деякі з їхніх деталей можуть більше не бути оригінальними. Хоча ці “айфони” можуть спочатку працювати добре, вони не зможуть працювати оптимально протягом передбачуваного терміну служби.

Хоча деякі фізичні пошкодження, такі як розбитий екран, можна оцінити відносно швидко, інші пошкодження не завжди очевидні. Отже, вам також слід витратити час на читання відгуків продавців і переглянути профілі рецензентів, щоб переконатися, що вони є законними.

Альтернативи купівлі вживаних iPhone онлайн

Якщо ви сподіваєтеся дешево купити старий iPhone, вам потрібно бути особливо обережним, перш ніж платити продавцю. Хоча продукти Apple можуть служити роками, реальність така, що багато власників iPhone не ставляться до своїх пристроїв з обережністю.

За наявності такої можливості вам слід придбати вживані пристрої, які ви бачили і протестували особисто. Це не тільки знизить ймовірність підробки, а й допоможе зменшити можливі збитки при доставці.

Замість вживаних iPhone ви також можете придбати відновлені iPhone безпосередньо в Apple за зниженими цінами. На ваш новий пристрій не тільки поширюватиметься гарантія Apple, але ви знатимете, що він пройшов ретельну перевірку, перш ніж потрапити до вас.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Apple обирає гроші: Google приносить компанії щорічно 20 мільярдів доларів

    Apple почала виступати в суді з приводу антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти Google, прагнучи…

    27.12.2024

    Чому iPad перевершують Android-планшети: 5 ключових причин від експертів

    Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…

    27.12.2024

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024