Якщо на комп’ютері пригальмовує відео, довго відкриваються сайти, а поки завантажиться Photoshop можна встигнути пообідати, час подумати про апгрейд пристрою.
А ми розповімо, які оновлення будуть найефективнішими і помітно поліпшать параметри пристрою.
Додати ОЗП – найпростіший і найдоступніший спосіб оновити ПК.
Оновлення оперативної пам’яті забезпечує поліпшення продуктивності практично будь-якого комп’ютера.
Що більше оперативної пам’яті, то з більш ресурсоємними завданнями можна впоратися. Наприклад, комфортно грати у важкі ігри, редагувати відео або працювати з 3D моделями.
Навіть під час повсякденного використання додаткова оперативна пам’ять дасть змогу запускати більше додатків у фоновому режимі або відкривати більше вкладок у браузері.
4 ГБ – абсолютний мінімум. Цього вистачить для серфінгу в інтернеті, редагування фотографій і перегляду відео онлайн. Чесно кажучи, погодитися на такий обсяг ОЗП може тільки дуже невимогливий користувач.
Значний прогрес буде помітний, якщо оновитися до 8 ГБ. Це підійде для більш серйозних завдань, перегляду до 30 відкритих вкладок, редагування фотографій RAW та ігор середнього рівня.
Для більш ресурсномістких завдань слід використовувати 16 ГБ. З таким об’ємом оперативної пам’яті ви зможете грати у важкі ігри, редагувати мультимедіа, проводити інженерні розрахунки і вирішувати практично будь-які робочі завдання.
Ми розуміємо – відеокарта це перше, що будуть оновлювати серйозні геймери. Але, середньостатистичному користувачеві, можливо, взагалі не знадобиться міняти відеокарту.
Економія на графіці – найпростіший спосіб знизити витрати на виробництво техніки. Виробники ПК вважають за краще встановлювати вбудовані відеокарти, які набагато дешевші.
У сучасних комп’ютерах вбудованої графіки достатньо для вирішення повсякденних завдань більшості користувачів. Ви спокійно зможете подивитися фільм у форматі 4K, попрацювати в Photoshop і пограти в не найбільш ресурсомісткі ігри.
Але для важких ігор, використання віртуальної реальності зажадає продуктивно відеокарти, наприклад, такої як GeForce RTX 3070.
Є дві причини оновити жорсткий диск: потрібна більш висока продуктивність або місця на диску катастрофічно мало.
Якщо ви все ще використовуєте традиційний HDD, одним з ефективних способів модернізації комп’ютера буде перехід на швидкісний SSD диск. Вони використовують флеш-пам’ять замість магнітних дисків, що обертаються, і в багато разів швидші.
У середньому HDD диск на 5400 об/хв може досягати швидкості запису до 100 Мбіт/с, диск на 7200 об/хв – до 150 Мбіт/с, а твердотільний накопичувач – понад 500 Мбіт/с.
Швидший диск – означає швидке завантаження системи, додатків, ігор та оперативне опрацювання важких файлів, наприклад, редагування відео або фотографій у форматі RAW.
Інша причина для оновлення – брак місця для зберігання інформації. Забитий диск не тільки унеможливлює збереження нових даних, а й може вплинути на продуктивність. Постарайтеся залишити 10 Гб вільного місця для використання операційною системою.
Властивий SSD дискам недолік – висока ціна за відносно невеликий обсяг пам’яті – зараз не проблема.
Твердотільні накопичувачі ємністю 500 Гб – 1ТБ зараз доволі поширені й не такі дорогі. Цього має бути достатньо більшості користувачів. Можна розглянути варіант використання відразу двох дисків. На HDD диск зберігати дані, а твердотільний накопичувач – для встановлення системи та додатків.
Це складніший і дорожчий апгрейд, ніж інші оновлення, які ми вже розглянули.
Міняти процесор має сенс, якщо ви переходите на новий рівень, наприклад, з Intel Core i3 на Core i5.
Не можна забувати, що для нового процесора може знадобитися і нова материнська плата. Навіть якщо поточна материнська плата сумісна з новим процесором, для її коректної роботи може знадобитися оновлення BIOS.
Якщо найвужче місце в продуктивності комп’ютера – процесор, то, можливо, варто задуматися про купівлю нового пристрою.
Коли ви вирішуєте, які комплектуючі оновити на своєму ПК, ми рекомендуємо насамперед розглянути ОЗП, твердотільні накопичувачі та графічні карти. Постарайтеся з’ясувати, який елемент комп’ютера найпроблемніший, це допоможе ухвалити зважене рішення і домогтися підвищення продуктивності ПК.
Базові моделі iPhone 17 і тонкий iPhone 17 Air, очікувані 2025 року, позбудуться телеоб'єктива з…
Google подала позов проти колишнього співробітника Харшіта Роя, звинувативши його в крадіжці та розголошенні конфіденційної…
Google офіційно закрила проект Pixel Tablet 3 ("Kiyomi"), змінивши тим самим свою планшетну стратегію. Що…
Незважаючи на гадану нешкідливість, додаток Microsoft Bing Wallpaper, що оновлює шпалери робочого столу зображеннями з…
ПриватБанк презентував нову функцію для користувачів Apple Pay, яка дозволяє легко додавати банківські картки без…
Нещодавно анонсована лінійка MacBook Pro 2024 ще навіть не вийшла в продаж, але вже почали…