Ще однією очевидною ознакою є ціна. Запам’ятайте – безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо продавець пропонує, наприклад, колишній флагман Samsung Galaxy S22 Ultra за ціною простого китайського бюджетника, то з ним точно щось не так. Чим більша різниця з офіційним цінником — тим більше проблем у такого смартфона. Знижка на відновлені виробником апарати, які досконало перевірені та ідентичні новим, найчастіше становить не більше 10 – 20%. Тому якщо ви розраховуєте купити недавній айфон в ідеальному стані та з офіційною гарантією за півціни – на жаль, такого не буде.

Зверніть увагу на «вік» товару: якщо модель дебютувала 3 – 5 років тому, вона вважається застарілою. Звичайно, невибагливим користувачам підійде і стара Nokia, яка коштує дешево і найголовніше – справно приймає дзвінки. Але якщо вам потрібен сучасний гаджет, який йде в ногу з часом — краще вибирайте модель, з моменту виходу якої пройшов рік або максимум півтора.

Якщо ви купуєте телефон у продавця, а не в офіційному магазині, краще почитайте про нього відгуки, після чого перевірте інформацію про гарантію (повна, неповна або взагалі відсутня) і уважно ознайомтеся з документацією. Буває, що «підводне каміння» ховається під дрібним шрифтом, на який не багато хто звертає увагу. А потім виявляється, що смартфон був утоплений, розбитий чи пережив багато чого цікавого. Начебто продавець цього не приховує, але водночас і недомовляє.

Якщо підсумувати, Refurbished смартфон — це добрий вибір для тих покупців, які хочуть заощадити і не бояться техніки, яка вже побувала в чиїхось руках. Але треба пам’ятати, що до такої покупки треба ставитись особливо уважно. Не довіряйте сумнівним продавцям, не вірте підозрілим пропозиціям і краще купуйте гаджети в офіційних магазинах безпосередньо від виробника, щоб не залишитися в результаті у розбитого корита.