Статті

Неприємна правда про ваш смартфон: на ньому більше бактерій, ніж в унітазі

Share

Ваш мобільний телефон завжди з вами. Коли ви їдете в трамваї, то спочатку тягнетеся до брудної ручки, а потім до телефона. У супермаркеті ви перекладаєте товар у кошик, а потім одразу ж гортаєте в додатку список покупок. Багато хто користується смартфоном навіть у туалеті, де, як відомо, кишать бактерії.

У результаті не має значення, скільки ви миєте руки протягом дня і як часто користуєтеся антибактеріальним гелем. Щойно ви робите це, а потім берете в руки смартфон, вода і мило де-факто використовуються даремно, тому що на відміну від рук, ніхто не чистить мобільний регулярно. До речі, те ж саме можна сказати про бездротові навушники, клавіатуру або смарт-годинник.

Згідно з дослідженням, опублікованим NordVPN, у середньому 65% користувачів беруть смартфон із собою у ванну. Кількість “туалетних телефоністів” варіюється залежно від країни: наприклад, у США це 70.8% респондентів, у Німеччині лише 54.8%, у Польщі 72.9%, а в Іспанії аж 79,8%.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Якщо ви не з таких людей, то напевно цікавитеся, що можна робити з мобільним телефоном у туалеті? Більшість, а саме 53.4% респондентів, що не дивно, гортають соціальні мережі. Інші види проведення часу включають читання новин, робочі завдання (відповіді поштою тощо), покупки або мобільні ігри. 28.8% опитаних спокійно здійснюють дзвінки, перебуваючи в туалеті.

Смартфон = розсадник бактерій

Носити телефон у ванну дуже шкідлива звичка. Це не тільки прояв залежності, так звана номофобія, а й потенційна причина досить серйозних проблем зі здоров’ям.

Інфектолог Г’ю Гейден прокоментував цю тему для Yahoo Life UK: “Доведено, що смартфони переносять у 10 разів більше бактерій, ніж сидіння унітазу, а з гігієнічного погляду сенсорні екрани – це справжні “щури цифрової епохи”. Коли ми торкаємося брудних поверхонь, а потім екрана смартфона, виникає ризик перехресного зараження, і тоді сам гаджет стає джерелом інфекції”.

Доктор Гейден додає, що більшість бактерій і вірусів, які виживають на поверхні мобільного, не смертельні. Проте, вони можуть завдати шкоди організму слабших людей. Йдеться про класичні бактеріальні захворювання: телефон слугує домівкою для стафілококових, ентерококових бактерій (які знаходяться, наприклад, у воді, забрудненій фекаліями) або кишкової палички. У будь-якому разі, нічого приємного.

Як утримувати мобільний телефон у чистоті?

Виникає животрепетне питання – як уникнути небезпечних бактерій? Це практично неможливо, але можна мінімізувати ризик зараження. Наприклад, не брати мобільний у туалет. А якщо він вам потрібен, то перед виходом помийте телефон під проточною водою разом із руками (якщо він водостійкий, звісно).

Гейден категорично не радить користуватися смартфоном у громадському транспорті. Або, принаймні, наносити на руки антибактеріальний гель, перш ніж тягнутися до обличчя чи щось їсти. Відносно часто також рекомендують дезінфікувати предмети, яких ви торкаєтеся щодня: зубну щітку, навушники, мишу, клавіатуру, а також вимикачі світла та дверні ручки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Microsoft анонсувала незвичайний геймпад-трансформер для Xbox

    На ньому можна розмістити всі компоненти у будь-якому порядку. Така можливість потрібна геймерам із обмеженими…

    16.05.2024

    Sony представила Xperia 1 VI: дисплей FHD+, Snapdragon 8 Gen 3 та хороша камера

    Sony офіційно представила Xperia 1VI. Новий пристрій за ціною €1399 (60 000 гривень) доступний для…

    16.05.2024

    В Engadget назвали 5 найкращих середньобюджетних смартфонів, які можна купити навесні 2024 року

    Йдеться про смартфони вартістю від $150 до $300 (5900 до 12000 гривень). Лідером у цій…

    16.05.2024

    Android 15 дозволить приховати програми

    Користувачі операційної системи Android 15 зможуть приховувати свої програми від сторонніх. Таку функцію, яка називається…

    16.05.2024

    Microsoft пропонує співробітникам китайських підрозділів переїхати з Китаю

    Корпорація Microsoft звернулася до своїх співробітників у китайських підрозділах, що спеціалізуються на штучному інтелекті та…

    16.05.2024

    Через зниження продажів смартфонів у США компанія Apple продовжує утримувати лідируючі позиції

    Нещодавній звіт Counterpoint Research малює картину мінливого ринку смартфонів у США. У першому кварталі 2024…

    16.05.2024